V dňoch 22.-25.júna sa v talianskom meste Giulianova konali MAJSTROVSTVÁ EURÓPY v mažoretkovom športe. Išlo o obrovský šampionát na ktorom sa stretlo viac ako 200 mažoretkových skupín z celej Európy. Slovensko reprezentovalo 20 súborov, medzi nimi nechýbal ani súbor MERCI zo Záhorskej Vsi.

Ten reprezentovala sólistka vekovej kategórie kadet NINA NERÁDOVÁ. Tá sa na európsky šampionát prebojovala cez Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali tento rok v máji na východe Slovenska. V Spišskej Novej Vsi získala Ninka titul 2.VICEMAJSTERKY Slovenska a tak ako jedna z troch Sloveniek získala nomináciu do Talianska. V kategórií sólo baton kadet súťažilo o najlepšie umiestnenie 17 mažoretiek z Čiech, Kyrgyzstanu, Maďarska, Poľska, Slovinska, Talianska a teda nechýbali ani Slovensky. Sólistka z MERCI predviedla v prímorskom meste pred porotou krásny výkon bez pádu paličky a s choreografiou ,,KOHÚTIK“ sa umiestnila sa na výbornom 6.mieste – čo znamená, že sa prebojovala medzi TOP 6 najlepších sólistiek z celej EURÓPY pre rok 2017 !!!

Dlhé hodiny každodenného trénovania sa teda vyplatili. Na ME do Talianska cestovala výprava tréneriek s malou, skromnou dušičkou. Ich cieľom bolo predviesť bezchybný výkon, na ktorý budú môcť byť hrdé.  Umiestnenie v TOP 6 je teda vôbec nečakaný úspech. Je to splnený SEN ! Vedúca a trénerky súboru MERCI, menovite Bc. Natália Vajdečková, Ingrid Vajdečková a Kristína Hrbková sú teda nadmieru spokojné, šťastné a dojaté zároveň. Tento úspech je hnacím motorom do ďalšej súťažnej sezóny nie len pre ne, ale aj pre ostatné dievčatá zo súboru. Novú mažoretkovú sezónu odštartujú po letnej prestávke v septembri.

Touto cestou ĎAKUJÚ všetkým, ktorí držali ich malej sólistke palce. Menovite ďakujú obci Záhorská Ves a Bratislavskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu a veria, že i ďalšiu sezónu budú môcť reprezentovať kraj, obec a súbor na európskej úrovni.

Natália Vajdečková


.

Lapková patrola