Skalickí kriminalisti zadržali 38 ročného Gréka, ktorý je podozrivý z predaja drog a z nedovoleného ozbrojovania. Policajní operatívci zo Skalice v spolupráci  s Kriminálnym úradom finančnej správy získali informácie a minulý týždeň vo štvrtok (27. 6.) vykonali úspešný zákrok.

Muža zadržali krátko pred 16.00 h na trase Kúty – Kopčany v aute Deawoo Lanos. Pri prehliadke auta  našli a zaistili podľa predbežného znaleckého skúmania celkom 80 dávok metamfetamínu. Drogy mal kupovať v Bratislave a prevážať ich do skalického regiónu minimálne od marca 2017, kde ich mal predávať ďalším konzumentom.

 

V mieste trvalého bydliska vykonali policajti vo večerných hodinách domovú prehliadku, pri ktorej vyšetrovateľ zaistil útočnú pušku, samopal vz. 58 bez identifikačného čísla, 3 kusy zásobníka ku zbrani a 124 nábojov kalibru 7,62 mm.  Všetky zaistené veci zaslali policajti na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

V zmysle zákona hrozí za distribúciu a predaj drog trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Zároveň je 38 ročný Grék podozrivý aj zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Obvinený je stíhaný väzobne. Polícia na oboch prípadoch naďalej intenzívne pracuje.

 

Záhorí.sk infomovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.


.
Toto je čítané

Nové prepojenie elektrických distribučných sústav medzi Holíčom a Hodonínom zvýši spoľahlivosť dodávok energie

Medzi českým Hodonínom a slovenským Holíčom vzniká nové 22 kV prepojenie elektrických…

20 rokov