V Ľvove na Ukrajine sa (26.-30.6.) konal medzinárodný turnaj v boxe mladších dorastencov.

Marián Ružička na fotografii je prvý zľavá

Na tomto silnom turnaji mali zastúpenie aj piati nádejní Slovenský boxeri, medzi ktorými bol aj boxer BC RTJ Malacky Marián Ružička, štartoval v hmotnosti do 80 kg.

Podľa slov trénera výpravy Martina Gajdoša z Vranova nad Topľou mal Marián Ružička najsilnejších súperov a zaboxoval vo veľkom štýle hoci výsledok nebol  v dvoch dueloch korektný.

Prvý duel boxoval hneď z majstrom Európy, Ukrajincom, Voronevom. Priebeh boja sa vyvíjal sľubne pre Slováka. Prvé kolo zvíťazil Marián Ružička, druhé kolo zaslúžene prehral a tretie kolo bolo opäť v réžii Mariana. Výsledok prekvapil aj samotného trénera. Zvíťazil na body boxer Ukrajiny.

Druhý duel boxoval opäť s Ukrajincom, Stanevom. Všetky tri kolá jasne dominoval Marián Ružička, ktorý Ukrajinca doslova prevalcoval.  Zvíťazil Marián Ružička 3:0 na body.

Tretí duel opäť boxer z Ukrajiny, Manzuk. Verdikt rozhodcov znel bodové víťazstvo v prospech Ukrajinca, pričom celý zápas dominoval Slovák a prevyšoval Ukrajinca po technickej ako aj taktickej stránke.

Tréner Gajdoš bol nesmierne spokojný s výkonom nášho boxera, jeho technickou vyspelosťou, pohyblivosťou a pestrou škálou úderov. Na základe tohto ho navrhol do reprezentácie na blížiace sa ME v Bulharskej Albene (17.-26.9.).

Ak mu bude štart schválený bude to ďalší boxer z liahne oddielu BC RTJ Malacky, ktorý bude štartovať na európskom šampionáte.