Futbalisti FK Senica pripravujúci sa na sezónu Fortuna ligy 2017/2018 majú zasebou už dva prípravné zápasy a v obidvoch remizovali. Najskôr v Budapešti s MTK 1:1 a v stredu doma (v Čáčove) s MFK Zvolen 2:2.

Foto zo zápasu so Zvolenom.

 

MTK Budapešť – FK Senica 1:1 (0:0)
Góly: 90. Lencse (11) – 80. Kováč (11).
Senica: Plach – Otrísal, Červenák, Ranko, Medvedev – Kovaľ, Richtárech, Romulo, Kováč, Tshiani – Thanko (Milošovič, Krč, Fila, Vigľaš, Hluschenko, Malý), tréner Ivan Vrabec.

Od začiatku mali domáci zápas pod kontrolou. Prvú príležitosť však mali hostia, keď sa po akcii Kovaľa ocitol v šancu Romulo, ktoréhostrelu domáci brankár vyrazil na roh. Šancu mali aj domáci, no aj brankár hostí Plach úspešne zasiahol.

V druhom polčase bol zápas vyrovnaný. Šance hostí mali Červeňák, Hluschenko, pri šanci domácich výborne zasiahol Červeňák. V 80. min. bol v šestnástke faulovaný Medvedev a z nariadenej penalty poslal hostí do vedenia Alan Kováč – 0:1. Zápas sa však skončil zmierlivo, keď v poslednej minúte domáci Lencse vyrovnal z darovanej penalty na 1:1.

Ivan Vrabec, tréner Senice: „Bojovný zápas. Možno bola väčšia kvalita na súperovej strane. Snažili sme sa hrať zo zabezpečenej obrany. Boli tam náznaky a nakoniec sme sa dočkali. Jedenástke predchádzala pekná akcia, keď si Medvedev výborne nabehol a domáca obrana ho dokázala zastaviť až za cenu faulu. Najdôležitejšie z celého zápasu je fakt, že si chlapci siahli na dno síl, čo je nádejné konštatovanie pred novou sezónou.“

 

 

FK Senica – Zvolen 2:2 (0:1)
Góly: 55. Medvedev, 62. Romulo – 2. Sombat, 63. Dubeň
Senica: Plach (Milošovič) – Medvedev, Zukal, Ranko, Otrísal, – Želinsky, Richtárech, Malý, Krč, Kováč – Romulo (Červeňák, Reľovský, Vígľaš), tréner Ivan Vrabec.

Senica v Čáčove inkasovala už v 2. min., kedy po rohu ostal hosťujúci Sombat sám na malom vápne a bez problémov poslal loptu po zemi do siete 0:1. V sotva priemernom stretnutí boli prekvapujúco aktívnejší hostia, no v 20. min. mohlo byť vyrovnané, keď napriahol Malý, trafil spoluhráča Romula, no lopta tesne minula ľavú tyč súperovej brány. O chvíľu po rohu bol v čistej šanci Ranko, no v zakončení neuspel.

Po prestávke boli domáci aktívnejší a mali aj šance. Sám za súperovou obranou sa ocitol Kováč, no trafil len do súperovho brankára. V 55. min. sa nebojácne prebil cez súperovu obranu Medvedev a ľavačkou trafil presne k ľavej tyčke – 1:1. Domáci v aktivite nepoľavili, nepresný v zakončení však boli Krč i Kováč. V 62, min. sa do dostala prečíslenia na dvoch obrancov hostí dostala štvorica domácich, pp prihrávke Malého bol v šanci Krč, jeho strelu vyrazil brankár pred Romula, na ktorého zívala prázdna brána – 2:1. Neubahla však ani minúta a domáci opäť nezvládli štandardku, po ktorej Dubeň nedal presnou hlavičkou Milošovičovi šancu – 2:2. V závere gólom neskončili ani dva nádejné pokusy Kováča a tak sa mužstvá rozišli zmierlivo.

Ivan Vrabec, tréner Senice: „V druhom prípravnom zápase sme dostali rýchly gól. Prvý polčas nebol z našej strany ideálny, chýbal tam dôraz v osobných súbojoch i podpora zo stredovej formácie. V druhom polčase to už bolo lepšie. Mali sme viac loptu pod kontrolou, tlačili sme sa do šestnástky. Ale opäť sme inkasovali po štandardnej situácii, na čo si v budúcich vystúpeniach budeme musieť dať pozor. Bránenie týchto situácií nám zatiaľ robí problémy. Myslím si, že sme si v druhom polčase vypracovali niekoľko nádejných príležitostí, budeme však musieť popracovať na ich realizácii. Máme ale málo času, liga je už za rohom a aj kvalita nie je úplne taká, aká by asi mala byť.“


.
Toto je čítané

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…

BM: Ustekana sobota