Počas uplynulého víkendu začal nový ročník súťaží riadených Oblastným futbalovým zväzom v Senici. Prinášame kompletný servis výsledkov súťaží dospelých i dorastu.

Majstrovstvá oblasti 1. kolo
Hlboké – Rohov 6:1 (1:0)
Góly: 5. a 81. R. Mráz, 47. a 59. T. Slovík, 62. F. Drinc, 74. E. Jurica – 87. Velický. Rozh. Otočka – Podzámský, Thao.
Favorizovaní domáci od začiatku potvrdzovali papierové predpokladya už v 5. min. Rasťo Mráz ich dostal do vedenia – 1:0. Zvýšiť mohol Zubálik, no v dobrej šanci prestrelil bránku. Postupne sa hra vyrovnala a priebiehala medzi 16 – kami. ad. Chvíľu pred odchodom do šatní mohli zvýšiť Klein i Matula, no gól nedali. Rozhodol začiatok druhého polčasu, kedy sa strelci Hlbokého presadili trikrát. V 47. min. trafil z trestného kopu Tomáš Slovík a bolo 2:0. Ten istý hráč pridal v 59. min. aj tretí gól a o tri minúty Fláviu Drinc zvýšil už na 4:0. Velický trafil žrď domácej bránky, no presnejšie mieril hlavou Erik Jurica po centri Kumančíka – 5:0. Poltucet v sieti hostí uzavrel Mráz, no nakoniec sa tešili aj hostia. Ich čestný gól dal v 87. min. Velický – 6:1.

Spartak Stráže – Rybky 0:1 (0:1)
Gól: 43. Fredy Ravas. Rozh. Vlk – Knap, Mesíček.
Pred peknou diváckou kulisou sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí. Na obidvoch mužstvách sa prejavoval vplyv vysokej teploty. Prvú gólovú šancu mali hostia v 38. min., no Ravas sám pred Hladkým neuspel. Vzápätí išiel sám na bránu hostí Beňa, no Rýzek na dvakrát zachránil. V 43. min. po rohu otvoril hlavou skóre Fredy Ravas – 0:1. Druhý polčas začal prevahou domácich a v 48. min. po strele hrajúceho trénera Joniaka zachránil hostí od najhoršieho brankár Rýzek, ktorý o chvíľu zlikvidoval aj gólovú hlavičku Konečného. Ďalšie šance na vyrovnanie nevyužili Beňa ani Polák. Rybky urputne bránili, jednu strelu na bránu domácich vyslal Maca, v poslednej minúte mohol vyrovnať Beňa, ale aj hostia pridať druhý gól. Obidve mužstvá pochválil výkony rozhodcov !!!

Dubovce – Radošovce  1:0 (1:0)
Gól: 6. M. Huťťa. Rozh. Vlk,  B. Dutka, Knap.
Zápas slušnej úrovne, kde si obidve mužstvá siahli na dno svojich síl. O víťazstve domácich rozhodol gól Milana Huťťu už v 6. min. Dubovce nevyužili ešte dve čisté šance, hosťujúce mužstvo hrozilo len zo štandardných situácií. Zaslúžená výhra domácich.

Radimov – Oreské 1:0 (1:0)
Gól: 20. Drápal. Rozh. Španka, Patka, M. Dutka.
V Radimove sa hral výborný futbal, keď sa stretli dve vyspelé mužstvá. Domáci hostí pritlačili na ich polovicu a hrali svoju typickú nátlakovú hru. Z množstva šancí vyťažili len jeden gól a dve nastrelené tyče, hostia si však za celý zápas nevypracovali ani jednu gólovú šancu. O výsledku tak rozhodla pekná strela Drápala v 20. min., ktorá domácim priniesla zaslúžené hodové víťazstvo.

Bor. Mikuláš – Jablonica 7:1 (4:1)
Góly: R. Cintula ml. a Černý 2, Pálka, Macek, Petrík – L. Mihalcsak (11). Rozh. Mráz, Rusinko, Prelec.
Domáci sa ujali vedenia Pálkom už vo 4. min., no o minútu Lukáš Mihalcsak z penalty vyrovnal. V  21. min. už bolo 4:1 po jedno góle Cintulu a dvoch Čermého. Hra sa postupne vyrovnala, až v poslednej štvrťhodine pridali Ľuboš Macek, Petrík a Cintula ďalšie tri góly.

Bor. Sv. Jur – Kopčany 1:1 (0:0)
Góly: 65. K. Krajčír – 90. J. Blažek. Rozh. Srnec, Matúš, Buzay.
Po vyrovnanom polčase sa domáci po prestávke ujali vedenia Kristianom Krajčírom po peknej akcii – 1:0. Potom hostia nevyužili šancu na vyrovnanie. Nakoniec sa im to podarilo po náhodnej akcii v nadstavenom čase Jakubom Blažekom.

Cerová – Slovan Šaštín 3:0 (0:0)
Góly: 53. P. Nosko, 58. D. Sekáč, 72. J. Filuš. Rozh. Štora, Thao, Podzámsky.
Domáci malý celozápasovú prevahu. V prvom polčase nepremenili viaceré veľké šance, Martin Pípa ani pokutový kop. Vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhom polčase. Prvý gól dal v 53. min. Palo Nosko, o päť minút zvýšil Domino Sekáč na 2:0 a skóre uzavrel zo štandartky Ján Filuš. Čestný gól hostí mohol dať v závere zápasu Dušan Schlosser, no ani on pokutový kop nepremenil

Kúty – Lakš. N. Ves 2:3 (1:0)
Góly: 28. T. Dominik, 51. D. Kubina – 55. P. Haramia, 64. T. Velický, 84. R. Winkler. Rozh. Lapoš, Škrinár, Tubl.
Domáci lepšie zvládli úvod zápasu a vyhrávali už 2:0, keď po polhodine hry dal ich vedúci gól Tomáš Dominik a v 51. min. zvýšil David Kubina na 2:0. No už o štyri minúty znížil nováčik súťaže gólom Patrika Haramiu a v 64. min. vyrovnal Tomáš Velický. V závere domácim odišli sily, čo využili Lakšáre na strelenie víťazného gólu Robom Winklerom v 84. minúte.

2. trieda 1. kolo
Štefanov – Petrova Ves 2:0 (1:0)
Góly: 9. a 90. Marián Valla. Rozh. Škrinár, Lapoš. ČK 1:0 (45. Milan Ovečka).
V Štefanove otvárali novučičké ihrisko pred návštevou vyše 500 divákov. A na prvý gól sa nečakalo dlho. Už v 9. min. ho „pokrstil prvým gólom domáci kapitán Marián Valla – 1:0. V 45. min. videl hosťujúci Milan Ovečka červenú kartu za urážku hlavného rozhodcu, čo uľahčilo domácim cestu k trom bodom. Hostia však aj s desiatimi domácich poriadne potrápili, tí si „vydýchli“ až v 90. min., kedy Marián Valla svojim druhým gólom pečatil konečný výsledok na 2:0.

Kunov – Sekule 4:3 (2:1)
Góly: 24. M. Šefčík, 28. L. Blanárik, 47. J. Belohlávek, 49. J. Burian – 11. Peter Móro, 67. E. Húšťava, 73. Andrej Trajlínek. Rozh. Otočka, Thao. ČK 0:1 (80. Adam Trajlínek).
Napriek drobnému, no dlhotrvajúcemu dažďu videlo množstvo divákov v Kunove už tradične zaujímavý futbal. Domáci boli favoritmi, no prvý gól dali hostia v 11. min. Petrom Mórom – 0:1. Domácim v závere úvodnej polhodinky stačili štyri minúty na otočenie stavu. Pekný center Maroša Macka premenil v 24. min. Miro Šefčík na vyrovnávajúci gól a o štyri minúty po individuálnej akcii dal Luky Blanárika na 2:1. Hneď po prestávke z ofsajdovej pozície zvýšil Belohlávek na 3:1 a už o dve minúty sa Jozef Burian ocitol sám pred brankárom hostí a v páde pridal štvrtý gól domácich – 4:1. Sekule to však ani za tohto stavu nezabalil. V 67. min. vybojoval už stratenú loptu kapitán mužstva Andrej Trajlínek a po jeho ideálnej prihrávke znížil Erik Húšťava na 4:2. O chvíľu sám Andrej Trajlínek dal aj tretí gól hostí na 4:3. V 80. min. však oslabil hostí jeho brat Adam Trajlínek, ktorý za urážku súpera videl ČK. Zvýšiť mohol Jozef Burian, trafil však len spojnicu brány a v závere mali domáci dvakrát šťastie pri možnostiach hostí.

Hradište – Koválov 1:1 (0:0)
Góly: 61. V. Cutlac – 67. T. Kolibecký. Rozh. Martin Šefčík, Daniš.
Diváci videli futbal priemernej úrovne a konečná deľba bodov je pre obe mužstvá zaslúžená. Hoci mali domáci hráči v priebehu zápasu územnú prevahu, nedokázali ju pretaviť do zisku troch bodov. Koválov hral zodpovedne v obrane a pozične nedovolil domácim hráčom vyniknúť v rýchlych útokoch. Domáci sa presadili v 61. min., kedy sa hlavou presadil Vlado Cutlac – 1:0. V 67. min. už bolo vyrovnané, keď striedajúci Tomáš Kolibecký strelou z 12 metrov vyrovnal na 1:1. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no vážnejšiu šancu si už nevypracovali.

Letničie – Pop. Močidľany 0:3 (0:1)
Góly: 14. P. Klein, 53. B. Novák (11), 73. P. Sopúšek. Rozh. Miro Šefčík, Petráš.
Popudíny avizovali útok na horné priečky tabuľky, čo aj v Letničí potvrdili. Do vedenia ich dostal po štvrťhodine hry Palo Klein, po prestávke zvýšil z penalty Braňo Novák a na konečných 0:3 upravil v 73. min. Peťo Sopúšek.

Smolinské – Unín 3:0 (2:0)
Góly: 5. M. Antálek, 33. S. Maderič, 90. M. Smolinský. Rozh. Mesíček, Bednár.
Hostia prišli s úmyslom bodovať, no už v 5. min. prekonal ich obranu Maťo Antálek a po polhodine hry zvýšil Stano Maderič na 2:0. Aj po prestávke boli domáci lepším mužstvom, no gólu sa dočkali až v nadstavenom čase, keď konečnú podobu skóre dal Mišo Smolinský.

Baník Čáry – Smrdáky 3:1 (2:0)
Góly: 6. T. Gabriš, 39. a 57. T. Polák – 61. R. Škojec. Rozh. Dzindzík, Mikúš.
Čáry proti nováčikovi chceli potvrdiť úlohu favorita, čo sa im aj podarilo. Už v 6. min. Tomáš Gabriš dostal domácich do vedenia a na 2:0 zvýšil Tomáš Polák. Ďalšie tri tutovky domáci zahodili. Po prestávke zvýšil Polák svojim druhým gólom na 3:0, z ďalších šancí trafili tyčku i brvno. Po hodine hry znížil na 3:1 najskúsenejší hráč hostí Rasťo Škojec a to bol aj konečný výsledok zápasu.

Sobotište – Š. Humence 4:0 (1:0)
Góly: 44. a 56. T. Čederle, 87. M. Tomeček, 90. M. Včelka. Rozh. Otočka, Smoleňák.
Sobotište bude zrejme čiernym koňom súťaže. Ich vedúci gól dal tesne pred polčasom Tomáš Čederle a ten istý hráč pridal po hodine hry aj druhý gól. V samom závere pridali domáci ešte dva góly, najskôr na 3:0 Miro Tomeček a v nadstavenom čase Marek Včelka.

III. trieda 1. kolo
Vrádište – Dojč 4:2 (2:1)
Góly: 43. a 45. P. Smaženka, 79. R. Valúch, 90. R. Jurčík (11) – 5. a 90. Rudo Morávek. Rozh. Matúš, M. Dutka.
V zápase bohatom na góly sa vedenia ujali hostia už v 5. min. Rudom Morávkom. Domáci tlačili, no až v závere prvého polčasu sa dvakrát presadil Peter Smaženka. Aj po prestávke domáci dominovali. Tretí gól dal Rado Valúch desať minút pred koncom a v poslednej minúte zvýšil z penalty Radek Jurčík na 4:1. Hneď po rozohraní ešte znížil svojim druhým gólom Morávek – 4:2.

Podbranč – Osuské 2:1 (1:1)
Góly: 9. M. Rybnikár, 68. S. Fúsek – 39. Ľ. Danihel. Rozh. Štora, Dzindzík.
Favoritom boli hostia, no už v 9. min. inkasovali z kopačky Milana Rybnikára a domáci viedli – 1:0. V 39. min. sa Osuskému podarilo vyrovnať Ľubom Danihelom, no ani to im vytúžený zisk bodu neprinieslo. O ich prehre rozhodol v 68. min. Stano Fúsek – 2:1.

Trnovec – Rovensko 1:4 (1:2)
Góly: 18. M. Čech – 17. a 32. I. Štora, 53. S. Starych, 55. M. Jamriška. Rozh. Daniš.
Na gól Ivana Štoru okamžite odpovedal domáci Martin Čech, no potom už triafali len hostia. Do vedenia ich dostal opäť Štora a po prestávke pridali ďalšie dva góly Silvo Starych a Mišo Jamriška.

Chropov – Prietrž 1:2 (1:1)
Góly: 25. M. Kuchárek – 27. R. Jarolín, 55. J. Janitor.
Domáci sa ujali vedenia Kuchárkom, no už o dve minúty vyrovnal René Jarolín. Dokonalý obrat v skóre zariadil v 55. min. Jakub Janitor víťazným gólom Prietrže.