Na základe interpelácie poslankyne Lucie Vidanovej sa vykonal pasport detských ihrísk a mestský úrad postupne obnovuje prvky ihrísk. Po neúspešnej akcii Žihadielko sa podala žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu ihriska na Záhoráckej ulici a pripravil projekt výraznej rekonštrukcie ďalších ihrísk.

Ilustračné foto: 123rf.com

 

Mesto pristúpilo k postupnej obnove detských ihrísk, kde sa v rámci prác maľujú zariadenia, opravujú preliezky a dopĺňajú nové prvky.

 

Detské ihrisko vo vnútrobloku na Záhoráckej ulici pri Mestskom centre kultúry by mohlo prejsť výraznejším doplnením prvkov. Mesto sa dvakrát neúspešne pokúsilo so zapojením verejnosti získať grant v rámci kampane Žihadielko. Mestský úrad na tento účel podal v máji tohto roku aj žiadosť o dotáciu z Úradu vlády SR na doplnenie nových herných prvkov pre deti. Žiadosť je aktuálne v procese posudzovania.

 

Okrem toho sa pripravuje veľká modernizácia dvoch veľkých detských ihrísk, a to v Domkoch a Zámockom parku. Rodiny by sa mohli tešiť z nových ihrísk na jar budúceho roka, keďže ide o veľké verejné obstarávanie. “Sľúbili sme, že popri všetkých ostatných cieľoch urobíme aj významnejšiu investíciu do detských ihrísk. Máme už spracovanú projektovú dokumentáciu, v rámci ktorej plánujeme investovať vyše 200 tisíc eur. Okrem detských ihrísk pôjde do výstavby aj ďalšie workoutové ihrisko pre cvičiacu mládež. Jednou z možností je osadenie do sídliska Domky alebo v lokalite skateparku, kde sme pred letom zakúpili veľký pozemok na športové účely,” doplnil tému primátor mesta Juraj Říha.

 

Zdroj: Ludiapremalacky.sk


.

Je ok, ak nie si ok BSK