V deň štátneho sviatku bolo predohrané 15. kolo majstrovstiev oblasti. V ôsmych zápasoch sa strelci presadili 25-krát, čo je úctyhodný priemer vyše troch gólov na zápas. Až šesť ich videli v Šaštíne, naopak, v Oreskom ani jeden.

Ilustračné foto 123rf.com

Hlboké – Rybky 3:1 (1:0)
Góly: 20. a 89. T. Slovík, 76. T. Vašek – 49. R. Maca.

Zápas označovaný ako družstevné derby bol zaujímavý. Vedenia sa ujali domáci gólom Tomáša Slovíka a takto skončil aj prvý polčas. Hneď po prestávke Roman Maca vyrovnal a začínalo sa odznovu. Domáci boli aktívnejší a štvrťhodinu pred koncom ich dostal opäť do vedenia Tomáš Vašek. Poistný gól pridal minútu pred koncom Slovík. Rozh. Sládek, Petráš, Bednár.

OŠK Rohov – TJ Kúty 3:0 (2:0)
Góly: 14. M. Ostrý, 33. M. Burian, 79. vlastný (A. Šimek).

Aktívnejšie začali domáci a v 14. min. ich dostal do vedenia Marek Ostrý. Po polhodine hry pridal druhý gól Martin Burian. Snaha hostí o korekciu výsledku nebola úspešná, jeden gól síce dali, no Tono Šimek trafil vlastnú sieť na konečných 3:0. Rozh. Mráz, B. Dutka, Prelec.

Lakš. N. Ves – Cerová 3:0 (0:0)
Góly: 58. V. Smolinský, 83. P. Hílek, 89. J. Vicen.

Lakšárania dobíjali obranu hostí celú hodinu, než sa dokázali presadiť. V 58. min. prekonal Petráša v bráne hostí Viktor Smolinský a v poslednej desaťminútovke pridali ďalšie dva góly Peťo Hílek a Ján Vicen. Rozh. Knap, Miro Šefčík, Dzindzík.

Slovan Šaštín – Bor. Sv. Jur 2:4 (2:2)
Góly: 23. a 40. P. Dostál – 3. S. Hrnek, 45., 52. a 75. G. Palkovič.

Jurania dostali v nedeľu „sedmičku“ v Radošoviach, za ktorú sa chceli rehabilitovať, čo sa im aj podarilo. Hostia už od 3. min. vhrávali po góle Stana Hrnka, no Pavol Dostál dvomi gólmi otočil skóre v prospech domácich. Gólom do šatne vyrovnal Gabo Palkovič, ktorý dvomi gólmi po prestávke uzavrel svoj hetrik a postaral sa o prekvapujúce víťazstvo hostí. Rozh. Vlk, Matúš, Buzay.

Kopčany – Bor. Mikuláš 2:1 (0:0)
Góly: 55. F. Ivánek (11), 68. M. Ivan – 60. D. Pálka.

Domáci boli od začiatku aktívnejší a nevyužili niekoľko šancí. Hra sa postupne vyrovnala a do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Po prestávke sa ujali vedenia domáci v 55. min., kedy Filip Ivánek premenil pokutový kop. O chvíľu odpovedali hostia gólom Dušana Pálku. Chybu hostí o osem minút potrestal druhým gólom Martin Ivan, poistku mohol pridať v 82.min. Tomáš Kozány, no druhý pokutový kop nepremenil. Rozh. Srnec, Rusinko, Hušek.

Jablonica – Radimov 0:3 (0:0)
Góly: 75. a 86. R. Drápal, 76. P. Kessl.

Až do záverečnej štvrťhodiny držali Jabloničania bezgólový stav, no nakoniec náporu hostí neodolali. V priebehu minúty sa gólovo presadil Rado Drápal a Paťo Kessl, po ďalších desiatich minútach uzavrel svojim druhým gólom Drápal na konečných 0:3. Rozh. Lapoš, Škrinár, Daniš.

Radošovce – Stráže 3:0 (2:0)
Góly: 8. (11) a 69. E. Petrovič, 10. R. Drgon.

Za desať bolo 2:0, keď v 8. min. premenil pokutový kop Edo Petrovič a o dve minúty zvýšil Rado Drgon na 2:0. Spartak príliš domácich nepotrápil, tretí gól dal v 69. min. Petrovič. Rozh. Štora, Mesíček, Tubl.

Oreské – Dubovce 0:0

Domáci mal zápas pod kontrolou, no hosťom výborne zachytal Pekár. Prekonať ho nedokázali A. Štepanovský, M. Baláž (trafil tyč), Hrbatý, ani A. Baláž. Aj druhy polčas mal rovnaký priebeh, domácim citeľne chýbal kanonier Rampáček. Hostia aj so šťastím získali bod. Rozh. Otočka, Mikúš, Smoleňák.