Súťaže ObFZ Senica mali počas uplynulého víkendu na programe zápasy 6. kola. V majstrovstvách oblasti domáci vyhrali šesť stretnutí z ôsmych, zaváhal (dosť nečakane) Radimov, ktorému ani veľká prevaha proti Borskému Mikulášu k víťazstvu nepomohla a Oreskému s Hlbokým nepomohli ani dve penalty, ktoré jej hráči nepremenili.

ObFZ Senica MO – 6. kolo
Spartak Stráže – Cerová 4:0 (1:0)
Góly: J. Herda, I. Letko, E. Pollák, M. Šúrek, r. M. Dutka.
Cerová neprežíva dobré obdobie a na ihrisku sa jej hráči trápia. Inak nebolo ani v Strážach. Domácich dostal do vedenia v 26. min. Jakub Herda, po prestávke v priebehu minúty zvýšili Igor Letko a Erik Pollák už na 3:0 a definitívnu podobu skóre dal v 72. min. Miro Šúrek.

Rybky – Slovan Šaštín 4:1 (1:1)
Góly: Ravas 2 (1 z 11), P. Černek, Kuchta – Slovák (11), r. M. Dutka.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, oba góly padli z pok. kopov. Najskôr ho na 1:0 premenil Fredy Ravas, o chvíľu vyrovnal Robo Slovák. Po prestávke hostia nestačili kondične, domácim naopak pridali a z viacerých šancí tri premenili Kuchtom, Černekom, opäť Ravasom a zaslúžene v hodovom zápase zvíťazili.

Kopčany – Lakš. N. Ves 2:2 (1:1)
Góly: Hýroš, Vašíček – Haramia 2, r. Ryčovský (ČK 0:1, 18. Mihál).
V prvom polčase sa hral opatrný futbal. Hoci hostia hrali od 18.min. bez vylúčeného brankára, túto výhodu nevyužili. Lakšáre dvakrát vyhrávali no nevyhrali, na 2:2 vyrovnal Milan Vašíček až v posledných sekundách zápasu.

Jablonica – Rohov 3:2 (0:1)
Góly: D. Badáň 3 – Cibula, M. Blanárik (11), r. Tokoš.
Slušné stretnutie, v ktorom vyhrali bojovnejší domáci. Hostia vyhrávali už 0:2 po góloch Cibulu a premenenou penaltou Mareka Blanárika, no spomenutou bojovnosťou domáci otočili zásluhou hetriku Denisa Badáňa, ktorý vyrovnal v poslednej desaťminútovke a rozhodol v 90. min.

Oreské – Hlboké 1:1 (0:1)
Góly: M. Baláž – Chovanec, r. Miro Šefčík.
Domáci sa vytrápili v koncovke, Ferik nepremenil ani penaltu. Hostia umne bránili a Chovancom sa ujali vedenia – 0:1. Domáci po prestávke tlačili, v 68. min. vyrovnali Mirom Balážom, no v 85. min. Rado Šefčík nepremenil ani druhú penaltu a tak sa body delili.

Radošovce – Kúty 3:1 (2:0)
Góly: Drgon 2 (1 z 11), Ivánek –  M. Mihál, r. Vlk.
Domáci mali dobrý nástup, vyhrávali, no za stavu 3:0 sa uspokojili. Po prestriedaní kvalita hry upadla a hosťom sa podarilo znížiť na 3:1 Marcelom Mihálom. Domáci ešte viacero vyložených šancí zahodili.

Dubovce – Bor. Sv. Jur 1:0 (0:0)
Góly: D. Helt (11), r. Otočka.
Obidve mužstvá si vypracovali dostatok šancí na to, aby skórovali, ale v prvom polčase gól nepadol.  Po prestávke v 60. min. po faule na Kudláča nepremenil penaltu Juríček, v 84. min. po faule na Huťťu sa už z penalty David Helt nemýlil – 1:0.

Radimov – Bor. Mikuláš 1:1 (0:1)
Góly: M. Černek – vlastný (Krempa), r. Lapoš.
Domáci boli lepší, no trápili sa v koncovke. Vedenia sa ujali do prestávky hostia vlastným gólom Krempu. Po prestávke Radimov nepustil súpera na svoju polovicu, no z tlaku vyťažil len vyrovnávajúci gól Martina Černeka.

16 FK TJ Kúty 7 0 1 6 8:21 1 1 -8 7.2

Dohrávky: Šaštín – Rohov a Oreské – Bor. Mikuláš 15.9.

ObFZ Senica II. trieda 6. kolo

Nováčik zo Smrdák ešte v tomto ročníku nevyhral, podarilo sa mu to na ihrisku kandidáta na vrchné priečky v Pop. Močidlanoch. Letničiu nevychádza začiatok súťaže, prehralo vysoko v Hradišti a ako jediné ostáva stále bez bodu. Naopak, bez „straty kvetinky“ ostalo Sobotište, ktoré je zaslúžene v čele tabuľky.

Kunov – Smolinské 4:1 (3:1)
Góly: Júva, L. Blanárik, J. Burian, Macek (11) – Goga, r. Knap.
Obojstranne dobrý zápas videli diváci v Kunove. Domáci sa ujali vedenia gólom Júvu a po úniku zvýšil Lukáš Blanárik na 2:0. Hoci hostia Gogom znížili na 2:1, o chvíľu po skrumáži zvýšil Jozef Burian na 3:1. Po prestávke upravil na konečných 4:1 z penalty Maroš Macek.

Hradište – Letničie 7:1 (3:1)
Góly: M. Sadloň 3, Furko 2, Cutlac, Bilka – Konečný, r. Dzindzik.
Domáci boli lepší a zaslúžene si pripísali vysoké víťazstvo. Skóre otvoril v 10. min. strelecky disponovaný M. Sadloň a odvtedy góly v sieti hostí postupne pribúdali. Hostia dali čestný gól v 32. min. Konečným. Po prestávke sa hralo na jednu bránu.

Petrova Ves – Unín 2:0 (0:0)
Góly: Ovečka, Šmida, r. Martin Šefčík.
V prvom polčase hodového derby zápasu sa hral slabší futbal. Domáci otvorili skóre v 48. min. Milanom Ovečkom. Hostia sa snažili vyrovnať, no dve vyložené šance zahodili. Domáci zápas rozhodli v 83. min., keď strelil druhý gól Denis Šmida.

Pop. Močidľany – Smrdáky 1:2 (0:1)
Góly: Novák –  Remenár, Pagáč, r. Štora.
V hre na jednu bránu domáci síce tlačili, no hostia dokázali využiť rýchle brejky. Vedenia sa ujali v 7. min. Remenárom, a hoci domáci v druhom polčase Braňom Novákom vyrovnali, po fatálnej chybe v obrane inkasovali v 74. min. druhý gól, keď Juraj Pagáč upravili na prekvapivých 1:2. V slušnom zápase domáci prehrali už druhýkrát doma.

Koválov – Š. Humence 2:0 (0:0)
Góly: Hyža, Tokoš, r. Tubl.
Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí boli lepší. Do vedenia ich dostal v 61. min. striedajúci Erik Hyža, na konečných 2:0 upravil v 81. min. Maťo Tokoš.

Sekule – Sobotište 0:4 (0:2)
Góly: M. Tomeček 2, Vizváry, Včelka (11), r. Holenka.
Hostia potvrdili svoju dobrú formu i svoje vedúce postavenie. V priebehu dvoch minút dali Tomeček a Vizváry na 0:2 a o víťazovi už nebolo pochýb.

Štefanov – Čáry 3:2 (0:0)
Góly: Klena 2, Tureček – Lorenc (11), Kuník, r. Hušek.
Po bezgólovom polčase v priebehu dvoch minút išli domáci do dvojgólového vedenia po góloch Klenu a Turečka. V 65. min. znížil Andrej Lorenc z penalty, no už o minútu dal Klena na 3:1. Hostia finišovali, Fabian Kuník znížil na 3:2, no domáci si víťazstvo ustrážili.

14 TJ Družstevník Letničie 6 0 0 6 4:26 0 1 -9 0

Dohrávky: Štefanov – Letničie a Sekule – Smolinské.

V riešení DK: Š. Humence – P. Močidľany, Čáry – Sekule.

ObFZ Senica III. trieda 6. kolo
Rovensko – Prietrž 3:0 (1:0)
Góly: Jamriška 2, Vizváry, r. Thao.
Domáci boli od začiatku aktívnejší a v 24. min. ich dostal Jamriška do zaslúženého vedenia. Ten istý hráč pridal po hodine hry aj druhý gól a skóre zápasu uzavrel v 78.min. Paťo Vizváry.

Trnovec – Osuské 3:0 (1:0)
Góly: Rado Uher 3, r. Buzay.
Trnovec mal vo svojom strede Rada Uhra, ktorý bol rozhodujúcim ohnivkom v tomto zápase. O troch bodoch pre domácich rozhodol svojim hetrikom, obrana hostí si s ním nevedela dať rady.

Chropov – Dojč 5:1 (2:1)
Góly: Kuchárek, Kudláč, Bartal, Krutý, Kocian – Búzek, r. Dzindzík.
Dojč ostal bez zisku bodu aj po 6. kole, keď vysoko prehral v Chropove. Na rýchle góly Kuchárka a Kudláča z úvodnej desaťminútovky dokázal gólom do šatne odpovedať Búzek, no po prestávke pridali ďalšie tri góly Bartal, Krutý i striedajúci Kocian až na konečných 5:1.

Podbranč – Vrádište 0:6 (0:2)
Góly: Prokeš, Veselský, Múčka, Giertl, Rybár, Smaženka, r. Bednár.
V priebehu štyroch minút v závere úvodne polhodiny dali Prokeš a Veselský dva góly hostí. Chvíľu po prestávke zvýšil múčka na 0:3 a domáci definitívne odpadli, čo hostia využili na strelenie ďalších troch gólov.