Dobré vzťahy klubov z Holíča a Častkoviec umožňujú vzájomné dohody v prípade potreby niektorého z mužstiev pri posune hracieho dňa. Bolo tomu i v 5. kole IV. ligy, ktoré v Holíči odohrali na žiadosť hostí už  piatok. Iskra chcela už konečne bodovať, všetko však bolo nakoniec inak…

Ilustračné foto 123rf.com

Iskra Holíč – Častkovce 0:4 (0:4)
4. Tuschel, 14. Kurín, 21. Adamec, 43. Bangai. ŽK 5:1 (Nečas, Mišík, Uher 2x, Mihálik), ČK: 78. Martin Uher. Rozhodoval Vörös, 60 divákov
Iskra: P. Ravas (46. S. Myšák) – M. Vaclavík, R. Konečný, M. Nečas, R. Mišík, M. Uher, D. Jurkovič, E. Pagáč, R. Rajčák, M. Mihálik, F. Koryčánek (85. M. Hurta), tréner V. Váňa.

Keď sa už v 3. min po rohu hlavičkou presadil Turschel, bolo jasné, kto bude v zápase dominovať. Hostia Iskru prevýšili vo všetkých činnostiach a len v položke udelených kariet boli domáci víťazom.  V 12. min  spálil stopercentnú šancu Mizerák, keď len o centimetre minul Ravasovu bránku. Najkrajší moment zápasu prišiel v 14. min, keď sa excelentnou strelou z 25 m prezentoval Kurín: 0:2. Tlak hostí umocňoval aj silnejší vietor, ktorého podporu využil  v 21. min Adamec: 0:3. V 29. min mohlo byť už 0:4, no Mizerák v dobrej šanci netrafil bránku. Podarilo sa to však pred koncom polčasu, keď Bangai prehodil vybehnuvšieho Ravasa: 0:4!

V 2. polčase hrali hostia proti vetru a kto čakal, že tento faktor pomôže Iskre streliť gól,  musel byť sklamaný. V 48. min hosťujúci Adamec mieril len tesne vedľa domácej bránky. V domácich radoch vrcholila nervozita, z čoho pramenili zákroky odmenené žltými kartami. V dobrej šanci sa ocitol v behu Uher v 78. min, no postranný zamával ofsajd.  Tesne po odpískaní Uher loptu kopol na bránku, za čo mu hlavný arbiter udelil 2. ŽK, a tak odkráčal predčasne pod sprchy. Domáci boli napokon radi, že neprehrali ešte väčším rozdielom.  Kreativita, chuť aj kvalita boli jednoznačne na strane hostí. Holíčske trápenie sa tak postupne posúva ďalej a v letnom sídle cisárovnej Márie Terézie majú pred sebou neľahkú úlohu. Rakúska panovníčka im v tom však už nepomôže.  (Zboril)

Spartak Myjava – Prečín 3:0 (0:0)
35. Vávra, 79. Horeš (PK), 90+ Matušica. ŽK 1:2 (Pecha), 263 divákov, r. Soboňa
Spartak: Kubica, Flamík, Copko (82. Pa. Sivák), Kočica (62. Jorík), Vávra (90. Jánošík), Pecha, Sivák, Toman, Horeš (K), Marček, Kvasnička (74. Matušica)

Daniel Kvasnica, asistent trénera Spartaka: „Som spokojný skôr s bodmi, ako s výkonom. Najmä v 1. polčase sme boli málo dominantní. V kabíne sme si to cez polčas povedali a druhé dejstvo už bolo lepšie. Minimálne polovica mužstva má na to, aby predvádzala lepšiu hru. Dali sme síce tri góly, ale s takýmto súperom to malo vyznieť ešte výraznejšie.“

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…