Predĺžený víkend priniesol v súťažiach ObFZ Senica v MO okrem zápasov 7. kola aj dve dohrávky.

Aj ich zásluhou si Šaštín i Oreské pripísali do tabuľky po šesť bodov. Gólové hody videli diváci v Cerovej, kde domácim nestačilo k trom bodom ani vedenie 3:0. V Hlbokom videli tri nepremenené penalty a zápasy Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže boli pre nespôsobilý terén odložené.

Foto zo zápasu dohrávky Oreské – Bor. Mikuláš 3:1.
V súboji o loptu kapitán hostí Stano Vaniš (č. 4) a Jozef Bederka.

Hlboké – Radošovce 3:0 (1:0)
Góly: Klein, Vašek, Hrušecky, rozh. Ryčovský.

Tri nepremenené pokutové kopy charakterizujú toto stretnutie. Kým domáci dvakrát vyťažili z dorážok, hostia vyšli naprázdno, keď v 34. min. Rado Drgon neprekonal z bieleho bodu Šragu. O dve minúty mali rovnakú výhodu aj domáci. Ani Tomáš Vašek neprekonal Noščáka, no Luboš Klein z dorážky otvoril skóre – 1:0. Po prestávke mali domáci niekoľko príležitostí na zvýšenie svojho vedenia, no až v 56. min. Vašek uspel – 2:0. Gólovú hlavičku Kleina Noščák vyrazil, podobne aj v 83. min. druhý pokutový kop Slovíka, no najrýchlejšie bol pri lopte Hrušecký – 3:0.

Rohov – Oreské 1:2 (1:1)
Góly: Ravas – Rampáček, A. Baláž, rozh. Otočka.

Domáci dali rýchly gól, keď už v 5. min. využil chybu hosťujúcej obrany Ivan Ravas. Už v 8. min. však bolo vyrovnane, keď center Ferika sklepol hlavou A. Baláž pred Rapáčka a ten nedal Bednárovi šancu – 1:1. Kto však očakával gólové hody, ostal sklamaný. S dažďom sa terén stal ťažký a tak sa viac bojovalo ako hralo. Ešte prvom polčase mohol rozhodnúť Rampáček, ale dve šance mu zneškodnil brankár Bednár. Po prestávke to bolo ešte o väčšej bojovnosti, domáci to skúšali strelami z diaľky, ale boli nepresni. A keď nepremenili svoju najväčšiu príležitosť, prišiel trest, keď po rohovom kope hlavičku Buchtu brankár Bednar vyrazil, ale Andrej Baláž bol na správnom mieste – 1:2.

Bor. Mikuláš – Rybky 0:3 (0:1)
Góly: Obuch, Černek, Burian, rozh. Štora.

Hostia dali rýchly gól, keď centrovanú loptu Cigánek vyrazil pred seba a neatakovaný Obuch poľahky trafil – 0:1. Domáci po náročnej piatkovej dohrávke v Oreskom nemali už dostatok síl, aby dokázali obrátiť skóre vo svoj prospech. Hostia naopak po dvoch brejkoch v druhom polčase ešte svoje víťazstvo navýšili na konečných 0:3.

Cerová – Dubovce 4:4 (3:1)
Góly: Nosko, Sekáč, Hanzlíček, Gurín – Martinusík 2, Huťťa, Hakl, rozh. Kendi.

Domáci vstúpili raketovo do zápasu a v 17. min. už vyhrávali 3:0. Zdalo sa byť rozhodnuté. V 38. min. však David Hakl znížil na 3:1. V druhom polčase v 59. a 61. min. po góloch Martinusíka a Huťťu bolo zrazu 3:3. V 76. min. išli domáci Gurínom opäť do vedenia, ale bod pre hostí zachránil v 90. min. svojim druhým gólom hokejbalový trojnásobný majster sveta Jaro Martinusík – 4:4.

Lakš. N. Ves – Jablonica 2:0 (0:0)
Góly: Hílek, Cigánek, rozh. Miro Šefčík.

V úvodnej štvrťhodine zahodili domáci tri tutovky a tak prvý polčas skončil bez gólov. V druhom polčase domáci opäť ožili a tentoraz šance sa im podarilo premeniť. V 55. minúte otvoril skóre Peťo Hílek, druhý gól pridal v 72. minúte striedajúci Ján Cigánek – 2:0.

Slovan Šaštín – Kopčany 2:1 (0:1)
Góly: Slovák 2 – Vach, rozh. Tokoš.

Zápas v slušnom tempe, na ťažkom teréne a za stáleho dažďa. Hostia sa javili ako dobrý súper, keď po chybe v štandardke domácich Vach otvoril skóre – 0:1. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom polčase Slovan zabral a mal viac šancí. V 65. min. Slovák z priameho kopu vyrovnal na 1:1. Od 68. min. dohrávali hostia bez vylúčeného Vašíčka a početnú výhodu využil v 74. min. po peknej prihrávke od Peričku Slovák – 2:1. Šaštín zaslúžene získal všetky tri body.

Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže boli odložené.

Dohrávky

Šaštín – Rohov 1:0 (0:0)
Góly: 52. Daniš, ČK 1:1 (34. Dostál – 34. Mareček), rozh. Miro Šefčík.

Oreské – Bor. Mikuláš 3:1 (1:0)
Góly: M. Baláž, A. Hrbatý, vlastný – Ľ. Macek, rozh. M. Dutka.

Čáry – Kunov 2:2 (0:2)
Góly: D. Kuník, Gábriš – Blanárik, rozh. Buzay.

Domáci nezachytili úvod zápasu a Lukáš Blanárik ich v priebehu osem minút dvakrát vytrestal 0:2. Hostia boli lepší, jedinú šancu domácich nevyužil A. Lorenc. Úvod druhého polčasu pre zmenu patril domácim. Najskôr v 55. min. trafil Gábriš brvno a odrazenú loptu poslal hlavou do siete Damian Kuník – 1:2. O päť minút trafil pekne z trestného kopu Tomáš Gábriš na 2:2. Ďalšie šance domácich zahodili A. Lorenc, F. Kunik a Gabriš trafil tyč. V samom závere ich mohol vytrestať Blanárik, no body sa delili.

Sobotište – Štefanov 1:0 (1:0)
Góly: Kadlečík, rozh. Lapoš.

V daždivom počasí sa stretli dve vyrovnane mužstva. Hral sa medzišestnástkový futbal s minimom šancí na domácej strane. Obrana Sobotišťa nepustila súpera do zakončenia a tak stačila jedna vydarená strela v 22. min., ktorou Mišo Kadlečík rozhodol o troch bodoch pre domácich, ktorým si domáci uchovali svoju stopercentnú úspešnosť.

Smrdáky – Koválov 1:4 (0:2)
Góly: Bôžik – Pavlík 2, Ondrejkovič, M. Tokoš, rozh. Vlk.

Smrdáky v predchádzajúcom kole prekvapujúco vyhrali v Močidlanoch, no tentoraz sklamali svojich divákov. Aspoň po streleckej stránke, keď viaceré gólové šance zlikvidoval brankár súpera Vlado Lanža. Hostia postupne štyrikrát trestali, po góloch Rasťa Ondrejkoviča, Maťa Tokoša a dvoch striedajúceho Tomáša Pavlíka ušli až na 0:4. Až v 89. min. dal čestný gól domácich tiež striedajúci Vlado Bôžik.

Letničie – Petrova Ves 1:0 (1:0)
Góly: Stano Lánik,  rozh. Holenka.

V susedskom derby boli domáci o niečo lepším mužstvom a zaslúžene si pripísali tri body. O ich víťazstve rozhodol tesne pred odchodom do šatní Stano Lánik – 1:0. Po prestávke si domáci svoje víťazstvo a prvé body postrážili.

Smolinské – Hradište 3:1 (2:0)
Góly: Maderič, Daniel, Antálek – M. Sadloň, rozh. Škrinár.

Domáci boli aj na ťažkom teréne od začiatku lepším a kombinačnejším mužstvom. Už v prvom polčase sa im podarilo z množstva šancí dve premeniť. V druhom polčase Maťo Antálek peknou strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:0. Zápas sa potom už len dohrával, hostia v nastavenom čase korigovali na konečných 3:1.

Š. Humence – Sekule 9:1 (5:0)
Góly: Pucheľ 3, Hlavenka 2, Horváth, Flámik (11), Ondráš, Foriška (11) – Húšťava, rozh. Dzindzík.

Hostia stačili držať krok iba desať minút, potom v priebehu 16 minút štyrikrát inkasovali po góloch Horvátha, Flámik z penalty, Ondráša a Hlavenku. V 44. min. zvýšil z druhej penalty Aleš Foriška na polčasových 5:0. Hostia znižovali Erikom Húšťavom na 8:1, skóre uzavrel hetrikovým gólom Patrik Pucheľ – 9:1.

Unín – Pop. Močidľany 3:0 (2:0)
Góly: Rešetka, Šiška, Neuročný, rozh. Vlk.

Močidľanom akoby dochádzal dych. Po domácom zaváhaní so Smrdákmi prehrali ľahko aj v Uníne. Prvý gól domácich dal po polhodine hry Tomáš Rešetka a gólom do šatne zvýšil Peťo Šiška na 2:0. Po prestávke domáci si poľahky udržiavali svoje vedenia a v 83. minúte udreli po tretíkrát gólom Peťa Neuročného – 3:0.

Dohrávka: Sekule – Smolinské.
V riešení DK: Š. Humence – P. Močidľany, Čáry – Sekule.

ObFZ Senica III. trieda 7. kolo
Vrádište – Rovensko 2:0 (0:0)
Góly: Múčka, vlastný (Vizváry), rozh. Petráš.

V súboji druhého s prvým o čelo tabuľky sa hral vyrovnaný zápas s miernou prevahou domácich. Na gól čakali diváci až do 68. min., kedy v bráne hostí prekonal Ľuboš Múčka – 1:0. Hosťom ani zvýšené úsilie vyrovnanie neprinieslo, naopak, v 83. min. pridali domáci druhý gól, ktorému do siete ešte dopomohol Paťo Vizváry.

Dojč – Podbranč 2:1 (2:1)
Góly: Búzek 2 – Rízek, ČK 0:1 (78. L. Rízek), rozh. Štora.

Domáci bojovali o svoje prvé body, čo sa im aj podarilo. Najmä zásluhou strelecky disponovaného Robina Búzka, ktorý do 21.min. dal dva góly, druhý z penalty – 2:0. O sedem minút však hostia znížili Lukášom Rízekom, no v závere to bol práve on, ktorý „sa dal“ zbytočne vylúčiť (dve ŽK za nemiestnu kritiku rozhodcu) a oslabil svoje mužstvo v záverečnej štvrťhodine. Dojč vyhral, no Čierny Peter mu ostal.

Osuské – Chropov 1:2 (1:0)
Góly: Černek – Vávra, Stúpal, rozh. Otočka.

Súboj susedov v tabuľke začali lepšie domáci, ktorí sa už v 3. min. ujali vedenia Ivanom Černekom. Po prestávke vyšli hosťom striedania, keď obidva góly dali čerství hráči. V 71. min. vyrovnal Mišo Vávra a v 83. min. rozhodol Tono Pele Stúpal – 1:2.

Prietrž – Trnovec 4:0 (2:0)
Góly: Svatík 2, Novák, Čajko, ČK 0:1 (85. Ľ. Rajnoha), rozh. Matúš.

Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene si pripísali tri body. V 34. min. ich dostal do vedenia Samo Novák a gólom do šatne zvýšil Maťo Svatík na 2:0, čo hostí zaskočilo. Po prestávke domáci kontrolovali vývoj zápasu a v záverečnej desaťminútovke pridali ďalšie dva góly zásluhou Maťa Svatíka a Erika Čajka. Hostia dohrávali bez vylúčeného Rajnohu.