Obec Kúty Vás pozýva na VII. ročník obľúbeného Kúcanského festivalu jedla, ktorý sa bude konať už túto sobotu (23.9.).

 

 

Brány festivalu jedla sa otvoria už o 10:00, tešiť sa môžete na bohatý sprievodný program. Už o 11:00 vystúpi rodáčka z Kútov Frederika Babuliaková s kapelou Saxophone Syncopators. O 17:00 sa predstaví tradičný návštevník Kúcanského festivalu jedla šéfkuchár Vojto Artz so svojou livecooking Nitro Show. A večer sa až do polnoci bude konať afterparty – Video Oldies s Maroshom DVJ.

 

Počas dňa si budete môcť pochutiť v hojnom počte stánkov na rôznych špecialitách, napríklad pečené prasiatko, lokše, grilované koleno, držková polievka, hasičské pečienky, gyros v zemiakovej placke, údené cigáro, medovo-horčicové a cesnakové rebierka, čerstvé oškvarky, hovädzí guláš, rybacie fašírky, vyprážané ryby, poľovnícky jágerek, divinový guláš, bryndzové halušky, krevety, oškvarkové pagáče, sviečková na smotane, trhané bravčové mäso (pulled pork), hovädzí hamburger…

 

Milovníci sladkého si tiež prídu na svoje, keďže v ponuku budú tiež trdlá, zákusky, waffle, cupcakes, cukrová vata…

 

Každoročne sú súčasťou festivalu súťaže o atraktívne ceny. Tento rok sa bude súťažiť v troch súťažiach:

  • Rozprávkové buchty
  • Najlepší fašírka
  • Súťaž v jedení burgerov s #naťaťo

 

Súťažiaci, v súťaži “rozprávkové buchty” prinesie v deň festivalu do 13:00 hodplech napečených rozprávkových buchiet. Vyhodnotenie súťaže 14:00 hod.

 

Súťažiaci v súťaži o „najlepší fašírku“ prinesú plech s napečenou fašírkou do 15:00 hod. Vyhodnotenie súťaže 16:00 hod.

 

O víťazoch rozhodne nezávislá porota. Predsedom poroty bude šéfkuchár Vojto Artz. V obidvoch týchto súťažiach víťazi získavajú 100 EUR. Ostatní súťažiaci obdržia vecné ceny.

 

Ak sa chcete zapojiť do súťaže v buchtách alebo fašírkách, prihláste sa do 20. septembra 2017 na tel: 0948 064 875 alebo e-mailom: obec@kuty.sk, kniznica@kuty.sk.

 

O 15:00 hod. sa koná súťaž v jedení burgerov s #naťaťo
Víťazom súťaže sa stane ten, kto dokáže zjesť dva #naťaťo burgre v najlepšom čase. Víťaz bude samozrejme ocenený zaujímavou cenou!

 

 


Do súťaže v jedení burgerov s #naťaťo sa prihláste e-mailom na natato@natato.sk alebo telefonicky: 0908 486 193.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024