Oreské dokázalo dvakrát zlikvidovať nepriaznivo sa vyvíjajúci stav s Lakšármi, naopak, Šaštín neudržal dvojgólové vedenie v Jablonici, Radimov rozdrvil Cerovú a zápas v Borskom Mikuláši rozhodol hráč s exotickým menom Olutosin Olumide Abogan.

Rybky – Kopčany 8:4 (4:2)
Góly: F. Ravas 4, M. Mach 2, Fodor, Cigáň – J. Blažek, Negrean (11), Kozány, Hýroš, ČK 0:2 (44. T. Novák, 85. E. Ivan), rozh. Prelec.

Zápas sa hral na podmočenom teréne, no pre divákov poskytol neuveriteľnú gólovú úrodu. Už v 7. min. sa presadil Fredy Ravas a po štvrťhodine bolo po góle Fodora 2:0. V 23. min. sa presadil aj Cigáň a z hosťami to dobre nevyzeralo 3:0. Domácich toto vedenia akoby uspokojilo a Jakub Blažek peknou strelou z 25 m znížil a z penalty dal Negrean kontaktný gól – 3:2. V závere polčasu zvýšil Marcel Mach hlavičkou na 4:2 a hosťujúci Novák ešte videl ČK. Penaltu kopali aj domáci, Ravas z nej zvýšil na 5:2 a Marcel Mach sa hlavou presadil ešte raz – 6:2. V priebehu troch minút sa však hostia gólmi Kozányho a Hýroša vrátili do hry – 6:4. Záver však paril domácim, keď Ravas dvomi gólmi (raz z penalty) zvýšil na 8:4. Hostia dohrávali iba s 8 hráčni, keď ČK videl ešte brankár Erik Ivan a jeden hráč nedohral pre zranenie.

Stráže – Hlboké 0:1 (0:0)
Gól: Zubálik, rozh. Lapoš.

Doteraz nezdolaní hostia mali prvú šancu, no Mráz netrafil bránku, o chvíľu ani Štora Hladkého neprekonal. Postupne prevzali iniciatívu domáci, no ich šance nevyužili Beňa, dvakrát Pollák a ani Vrablic. Po prestávke chceli domáci rozhodnúť, no v 55. min. po rohu Slovíkova sa presadil Zubálik a presnou hlavičkou prekonal Hladkého – 0:1. Vyrovnania sa už domáci nedočkali, hoci mali množstvo šancí, no brankár hostí Šraga bol pre nich príliš veľkou prekážkou.

Jablonica – Slovan Šaštín 3:3 (1:3)
Góly: Pitorák, L. Mihalcsak (11), Koníček – Perička 2, Slovák, rozh. Ryčovský.

Jablonica bola v prvom polčase pomalšia a slabšia, bolo vidno, že ide o hodový zápas. V druhom polčase sa však domáci výrazne zlepšili a svojou bojovnosťou to dotiahli na remízu. Mohli dokonca aj vyhrať, no Denis Badáň trafil z 20 m len spojnicu brány.

Oreské – Lakš. N. Ves 4:2 (1:1)
Góly: A. Baláž, Jarábek, M. Baláž, Rampáček – Haramia 2, rozh. Kendi.

V súboji popredných mužstiev tabuľky sa hral vcelku zaujímavý futbal. Hostia sa ujali vedenia už v 7. min. po chybe v domácej obrane. Potom domáci hostí zatlačili pred ich bránu, z čoho rezultovali vyložené šance. Domácim sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať, keď sa A. Baláž presadil hlavičkou. Druhý polčas takisto ponúkol divákom dobrý zápas. Hostia išli opäť do vedenia, ale domáci sa nevzdávali, pokračovali v kvalitnom výkone, tromi gólmi otočili priebeh zápasu a zaslúžene zvíťazili.

Radošovce – Rohov 3:1 (1:1)
Góly: Drgon 2, Vávra – Kadlíček, rozh. Mráz.

Zápas priemernej úrovne, v ktorom domáci boli o dva góly lepší a zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase na gól Rada Drgoňa zo 6. min. odpovedal hneď po rozohrávke Maťo Kadlíček a tak skončil aj prvý polčas. Vedenie na stranu domácich strhol v 61. min. Edo Vávra a v 74. min. poistil víťazstvo domácich svojim druhým gólom Drgon.

Dubovce – Kúty 2:0 (0:0)
Góly: Helt (11), Huťťa, rozh. Mesíček.

Hostia prišli do Duboviec s obrannou taktikou a domáci im k tomu dopomohli, keď nepremenili šance Huťťom a Heltom. Tak sa do kabín išlo za polčasového stavu 0:0. V druhom polčase hneď v úvode bol faulovaný Huťťa a Dávid Helt s prehľadom premenil penaltu – 1:0. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami bez výraznejších šancí, až v 74. min. pridal Milan Huťťa druhý gól domácich. V závere ešte hostia nastrelili brvno.

Radimov – Cerová 7:0 (5:0)
Góly: Božek 3, Kessl, P. Urbánek, Balážik, Vanek, rozh. Štora.

Hostia, ktorí za celý zápas ani raz nevystrelili do priestoru domácej brány, dokázali vzdorovať tlaku lídra len do 20. min. Favorit dal potom v priebehu 20 minút 5 gólov a o výsledku tak bolo rozhodnuté. V druhom polčase ešte pridali domáci dva góly a pohodlne zvíťazili.

Bor. Mikuláš – Bor. Sv. Jur 1:0 (1:0)
Góly: Abogan, ČK 0:1 (69. D. Strapko – z lavičky), rozh. M. Dutka.

Domácim pomohlo, že dali veľmi rýchlo úvodný gól, keď v 6. min. po prieniku Cintulu zakončil do odkrytej brány Olutosin Olumide Abogan – 1:0. Zvyšok zápasu bolo v hre veľa nepresností na obidvoch stranách, ku koncu zacítili hostia šancu na vyrovnanie, ale ich optická prevaha neviedla k vyloženej gólovej šanci. Naopak, domáci mohli zvýšiť, avšak osamotený Mička z 10 m trafil len spojnicu brány a neskôr aj domáci Macek nedokázal z uhla prestreliť hosťujúceho brankára.

16 FK TJ Kúty 8 0 1 7 8:23 1 1 -8 7.2

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 8. kolo

Vyše tristo divákov bolo zvedavých na susedské derby v Kunove, kde hral druhý s prvým. Obidve mužstvá potvrdili opodstatnenosť svojho postavenia. Hoci hostia mali po väčšinu zápasu loptu pod svojou kontrolou a aj niekoľko slušných gólových príležitostí, góly dávali len domáci.

Kunov – Sobotište 3:0 (2:0)
Góly: Blanárik, M. Macek (11), Júva, rozh. Štora.

Zápas, ktorý svojou úrovňou presiahol úroveň II. triedy. Po väčšinu zápasu boli hostia lepším mužstvom, no domáci mali Blanárika. Po troch brejkoch viedol Kunov 2:0. Najskôr mu Velický chytil tutovku, v 32. min. zakončil Belohlávkovu prihrávku na 1:0 a po faule na neho premenil Maroš Macek penaltu na 2:0. Celý druhý polčas sa hral na polovici Kunova, no hosťom pod taktovkou Hálu nebolo súdené dať gól. M. Tomeček trafil hlavou tyč, Čederle brvno, hlavičku P. Kadlečíka zázračne zneškodnil Maťo Fábik a v závere neuspel ani Včelka. Klinec do rakvy hostí zatĺkol v 84. min. z brejku Paťo Júva – 3:0. Výborne rozhodoval Štora.

Hradište – Čáry 3:2 (2:1)
Góly: T. Sadloň, Cutlac, J. Kršteník – F. Kuník, Riška, ČK 0:1 (89. F. Božek), rozh. Miro Šefčík.

V dramatickom zápase dali domáci v úvodnej štvrťhodine dva góly. Už v 2. min. otvoril skóre Tomáš Sadloň a v 12. min. zvýšil Vlado Cutlac na 2:0. Ďalšie šance domáci nepremenili a tak prišiel trest, keď gólom do šatní znížil Fabian Kuník na 2:1. Po prestávke prekvapil strelou z diaľky Dušan Riška a od 60. min. sa začínalo odznovu. O troch bodoch pre domácich rozhodol v 79. min. strelou z diaľky kapitán Jozef Kršteník 3:2. Hostia dohrávali bez vylúčeného Božeka za kritiku rozhodcu.

Petrova Ves – Pop. Močidľany 3:1 (2:0)
Góly: Ovečka 2, Pochylý – Novák, rozh. Miro Šefčík.

Bojovné stretnutie, v ktorom domáci boli efektívnejší v prvom polčase zásluhou Milana Ovečku, ktorý v 10. min. otvoril skóre a v 45.min. zvyšoval na 2:0. Po hodine hry Braňo Novák znížil, no v 83. min. striedajúci Peťo Pochylý dal poistný gól domácich.

Sekule – Smrdáky 3:1 (1:0)
Góly: Andrej Trajlínek 2 (1. z 11), Húšťava – Janík, ČK 0:1 (89. Pajpach), rozh. Lapoš.

V prvom polčase mierne dominovali domáci, ktorí sa aj ujali vedenia gólom Erika Húšťavu. Po prestávke ale hostia vyrovnali Ľubom Janíkom. V 75. min. nariadil Lapoš v prospech domácich penaltu a znej získal Andrej Trajlínek domácim vedenie. Ten istý hráč dve minúty pred koncom pridal aj tretí gól domácich. V závere prišlo ešte k prísnemu vylúčeniu hosťujúceho hráča.

Letničie – Smolinské 2:2 (1:0)
Góly: Ľ. Lánik, Mikulka – S. Maderič, Polák, rozh. Petráš.

Domáci okupujú spodné priečky tabuľky a potrebujú body ako soľ. Ujali sa aj vedenia Ľubom Lánikom, no po prestávke dvomi zlepenými gólmi otočili Stano Maderič a Roland Polák na 1:2. Aspoň bod zachránil domácim v 85. min. striedajúci Mišo Mikulka – 2:2.

Koválov – Unín 0:0, rozh. Vlk.

Domáci v oslabenej zostave uhrali iba bezgólovú remízu. Nastúpiť musel aj Labaš najstarší spolu so svojimi dvomi synmi.

Dojč – Vrádište 2:2 (2:1)
Góly: Búzek, Kuček – Giertl, Huťťa, ČK 0:1 (80. M. Strož), rozh. Hurbánek.

V zaujímavom zápase sa vedenia ujali hostia v 15. min. Jurajom Giertlim, no už o minútu Robo Búzek vyrovnal na 1:1 a od 23.min. domáci už vyhrávali po vydarenej štandartke paťa Kučka – 2:1. Po prestávke sa dlho nič nemenil, až v poslednej desaťminútovke. Najskôr videl ČK Maťo Strož, no hostia napriek oslabeniu dokázali v 88.min. vyrovnať gólom Vlada Huťťu – 2:2.

Rovensko – Trnovec 7:2 (2:1)
Góly: Hrúz a Jamriška 2, Salay, Hanečka, Štora – M. Čech, R. Uher, rozh. Otočka.

Domáci dali v úvodnej päťminútovke dva góly, čo im asi uškodilo. Uspokojili sa a tesne pred odchodom do kabín Čech znížil. Po prestávke opäť pridali, ušli až na 6:1, čím definitívne rozhodli.

Prietrž – Chropov 2:1 (0:1)
Góly: Svatík, Jarábek – O. Orth, rozh. Húšek.

Hostia sa prekvapujúco ujali po polhodine hry vedenia Ondrejom Orthom a vyhrali aj prvý polčas. Po prestávke domáci pridali a v priebehu desiatich minút Svatík s Jarábkom strhli vedenie a víťazstvo sa svoju stranu.

Osuské – Podbranč 3:0 kont., hostia neprišli.