Zápas kola sa hral v nedeľu doobeda v Rohove. Dlho vyrovnaný zápas napokon skončil výrazným víťazstvom domácich, ktoré mohlo byť nakoniec aj vyššie, keďže hostia záver úplne vypustili.

Foto zo zápasu Rohov – Stráže 5:2. V súboji domáci Peter Ivánek (s loptou) a Maria Konečný. Vpravo Miro Šúrek. Prizerá rozhodca Vlado Vlk.

Hlboké prišlo o víťazstvo v nadstavenom čase a za menšie prekvapenie možno považovať aj víťazstvo Radošoviec v Lakšároch.

Rohov – Stráže 5:2 (3:2)

Góly: Ravas a M. Burian 2, Rosa – Herda, I. Letko, rozh. Vlk.

Zaujímavý zápas videli diváci v Rohove aj s množstvom gólov. Domáci začali ako s veľkej knihy, keď v 5. a 8. min. prekonal Lánika v bráne hostí Ivan Ravas – 2:0. Ako k vedeniu prišli, tak rýchlo ho aj stratili, keď v 23. min. Jakub Herda a v 29. min. Igor Letko stav zrovnali. Tesne pred odchodom do kabín dostal Maťo Burian domácich opäť do vedenia. Po prestávke začali lepšie hostia, no Vrablic, Konečný, Šúrek ani Herda svoje šance nevyužili. Postupne však prišli ich veľké chyby a domáci trestali. Burian, Peter Ivánek a najmä Chropovský šance ešte nepremenili, no v 77. min. po rohu Buriana trafil volejom Jakub Rosa a o chvíľu podčiarkol svoj dobrý výkon Burian – 5:2. V závere Šúrek neskóroval ani do opustenej brány.

Hlboké – Dubovce 1:1 (0:0)

Góly: Mráz – Helt, rozh. Knap.

Domáci ťahajú úctyhodnú sériu bez prehry a v tomto stretnutí boli vysokým favoritom. Potvrdili to aj šance Slovíka a Juricu v úvodnej desaťminútovke. Hostia sa však úspešne bránili až do 71. min., kedy Chovancov center poslal volejom do siete Rasťo Mráz – 1:0. Hostia po góle ožili, Gregúrek i Vanek Šragovu bránku prekopli, no v nadstavenom čase David Helt predsa len vyrovnal na 1:1. Domáci síce nevyhrali, no sériu bez prehry natiahli už na 16 zápasov.

Bor. Sv. Jur – Rybky 1:3 (0:0)

Góly: Šimkovič – Burián, Ravas, Fodor, rozh. Vlk.

V prvom polčase sa domáci s kvalitným súperom držali, v druhom však boli hostia futbalovejší a zaslúžene vyhrali. Do vedenia ich dostal v 50. min. Dominik Burian, ďalšie góly pridali Fredy Ravas a Lukáš Fodor. Domáci v 90. min. už len korigovali výsledok Robom Šimkovičom.

Cerová – Bor. Mikuláš 1:1 (1:1)

Góly: Hanzlíček – Morávek, rozh. Srnec.

Domáci sa ujali vedenia v 25. min. gólom Ľuba Hanzlíčka, hostia vyrovnali v závere polčasu Mišom Morávkom. Po prestávke sa hostia dožadovali pokutového kopu, no nepískalo sa. Hostia sa cítia poškodení.

Kúty – Radimov 2:8 (0:5)

Góly: M. Mihal, K. Mihál – Božek 3 (1 z 11), D. Frühauf 3, Kessl 2 (1 z 11), rozh. Ryčovský.

V súboji posledného s prvým boli podľa očakávania hostia futbalovejší a v zápase sa ukázal rozdiel v tabuľke. V prvom polčase dali päť gólov a po prestávke ušli až na 0:7, keď sa hetrikmi prezentovali Paťo Božek a David Frühauf. Potom bratia Mihálovci (Marcel a Krištof) dvomi gólmi znížili na 2:7, no v 89. min. uzavrel Paťo Kessl na konečných 2:8.

Lakš. N. Ves – Radošovce 0:1 (0:1)

Góly: J. Ivánek, rozh. M. Dutka.

Prvý polčas bol vyrovnaný hostia otvorili skóre v 32. min. krásnym gólom Jozefa Ivánka. V druhom polčase domáci zatlačili, vytvorili si niekoľko výborných šancí, ktoré však nevyužili. Hostí podržal aj brankár Noščák a zápas tak skončil ich najtesnejším víťazstvom.

Slovan Šaštín – Oreské 2:2 (0:1)

Góly: Mošať, Slovák – Bederka, M. Baláž, rozh. Štora.

V prvom polčase boli lepší hostia, čo potvrdili aj prvým gólom Jozefa Bederku. V druhom polčase domáci začali lepšie, vytvorili si niekoľko šancí, pričom prvú premenil Juraj Mošať a druhý gól sa podarilo po veľmi peknej akcii streliť Robovi Slovákovi. Niekoľko ďalších šancí domáci zahodili. V 90. min. po dlhej lopte do šestnástky vyrovnal Miro Baláž na konečných 2:2.

Kopčany – Jablonica 2:0 (1:0)

Góly: F. Ivánek, Blatnický, rozh. Lapoš.

V prvom polčase domáci využili hneď prvú šancu v 2. min., keď hosťujúceho brankára prekonal Filip Ivánek. Potom sa hral obojstranne bojovný futbal a v závere zápasu zisk troch bodov pre domácich zabezpečil v 78. min. Tibor Blatnický. Zaslúžená výhra domácich.

16 FK TJ Kúty 9 0 1 8 10:31 1 1 -11 17

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 9. kolo

Smrdáky – Štefanov 1:4 (1:1)

Góly: Škoda (11) – Tureček 3, Klena, rozh. Hurbánek.

V súboji posledného s druhým boli hostia favoritom čo aj potvrdili. Už v 7. min. sa ujali vedenia Turečkom. Domáci po štyroch minútach vyrovnali premenenou penaltou Miša Škodu 1:1. Po prestávke sa už hralo v réžii hostí, v priebehu desiatich minút, od 62. do 72. min. pridali ďalšie tri góly. Braňo Tureček dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik, jeden pridal striedajúci Dalibor Klena.

Smolinské – Petrova Ves 1:0 (0:0)

Góly: R. Polák  rozh. Daniš.

V prvom polčase sa hral futbal slabšej úrovne, domáci nepremenili niekoľko sľubných šancí. Vyľlo im to až po prestávke, keď v 50. min. po peknom pase Reného Daniela dal rozhodujúci gól Roland Polák – 1:0. Napriek snahe hostí si už domáci svoj náskok bezpečne postrážili.

Unín – Sekule 6:0 (3:0)

Góly: Neuročný, Štítny, Uher (11), Tokoš, J. Šiška 2, rozh. Holenka.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí mohli dať aj viac gólov. Hostí načal už v 1. min. Peťo Neuročný, druhý pridal Dušan Štítny a tretí z penalty Mišo Uher. Po prestávke sa presadil Mišo Tokoš a skóre uzavrel dvomi gólmi striedajúci Jakub Šiška.

Pop. Močidľany – Koválov 1:0 (1:0)

Góly: D. Krchňavý, rozh. Hušek.

V prvom polčase boli domáci jednoznačne lepším mužstvom, čo v 39. min. vyjadrili aj peknou gólovou strelou Davida Krchňavého. V druhom polčase sa hostia stiahli pred svoju šestnástku a celý polčas bránili. Domáci zahodili veľa vyložených šancí a v nervóznom závere stretnutia bolo udelených niekoľko zbytočných žltých kariet na obidvoch stranách.

Š. Humence – Kunov 4:3 (3:2)

Góly: Pucheľ, Flámik, Šedivý, Chorvát – Rado Burian 3, rozh. Hurbánek.

Po góle Paťa Pucheľa hostia otočili dvomi gólmi Rada Buriana, no aj domácim sa podarilo otočiť na 3:2 gólmi Erika Flámika a Maťa Šedivého. Diváci sa mali na čo pozerať, v 73. min. zvýšil Tomáš Chorvát na 4:2, no už o minútu uzavrel Burian (bývalý hráč Š. Humeniec) svoj hetrik na 4:3. Vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

Čáry – Letničie 5:0 (3:0)

Góly: F. Kuník 2, Danihel, Gábriš, J. Vizváry, rozh. Dzindzík.

Od prvej minúty sa domáci usadili na polovici súpera a vytvárali si jednu šancu za druhou. Už v 5. min. sa ujali vedenia, keď Milan Danihel prepalil všetko, čo mu stálo v ceste 1:0. V 18. min. sa presadil aj domáci benjamínok Fabián Kunik a od 26. min. bolo po góle Gábriša už 3:0, čo bol aj polčasový výsledok. Potom sa domáci k nespokojnosti svojho trénera uspokojili a pustili súpera do ojedinelých brejkov, ktoré však brankár Ozábal s prehľadom „pozbieral.“ Po prestávke pridal Fabián Kuník svoj druhý gól na 4:0 a skóre zápasu uzavrel v 70. min. na konečných 5:0 Juraj Vizváry.

Sobotište – Hradište 3:2 (1:2)

Góly: Vandák, M. Tomeček, Krišák – M. Sadloň, Cutlac, rozh. Martin Šefčík.

Výborný zápas dvoch popredných mužstiev. Hostia dvakrát vyhrávali. Od 18. min. po góle Maťa Sadloňa a v 37. min. ich druhýkrát dostal do vedenia Vlado Cutlac. Domáci vyrovnal najskôr v 24. min. Marekom Vandákom, potom Marek Včelka za stavu 1:2 nepremenil penaltu, no v 74. min. vyrovnal Miro Tomeček na 2:2 a víťazný gól dal 89. min. Mário Krišák.

14 TJ Družstevník Letničie 9 1 1 7 7:33 4 1 -11 0

Dohrávky: Štefanov – Š. Humence 1.11., Sekule – Smolinské 5.11.

ObFZ Senica III. trieda 9. kolo

Dojč – Rovensko 1:4 (1:3)

Góly: Búzek – Baláž, Jamriška, Starych, Štora, rozh. Ryčovský.

V súboji posledného s prvým boli hostia favoritom a aj to potvrdili. Po góloch Lukáša Baláža a Miša Jamrišku viedli už v 21. min. 0:2. Robo Búzek síce v 37. min. znížil, no už od dve minúty Silvo Starych vrátil hosťom dvojgólové vedenie, ktoré v 82. min. poistil štvrtým gólom Ivan Štora – 1:4.

Vrádište – Osuské 3:1 (3:0)

Góly: Giertl, Smaženka, Múčka – Olšovský, rozh. Štora.

Favorit dal v priebehu osem minút tri góly a prakticky rozhodol o svojom víťazstve. V 5. min. dostal domácich do vedenia Juro Giertl, o štyri minúty pridal Peťo Smaženka druhý gól a v 13. min. zvýšil Ľubo Múčka na 3:0. Góly zápasu skôr uškodili, domáci zľahostajneli a ďalší gól už nepridali. Naopak, v 63. min. Jaro Olšovský stanovil konečnú podobu skóre na 3:1.

Podbranč – Prietrž 1:2 (0:0)

Góly: Hladík – Jarábek (11), Janitor, rozh. M. Dutka.

Po bezgólovom prvom polčase už v 52.min. premenil striedajúci Stano Jarábek nariadenú penaltu na 0:1. Domácim odpovedali v 61. min. gólom Gaba Hladíka na 1:1, no hostia boli efektívnejší a v 76. min. dal Jakub Janitor ich víťazný gól 1:2.

Chropov – Trnovec 1:2 (0:1)

Góly: Krutý – Tokoš, Košút, rozh. Smoleňák.

V súboji o prvú polovicu tabuľky boli úspešnejší hostia, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok, ktorý stačili domáci už len skorigovať. Do vedenia dostal hostí v 29. min. Paťo Tokoš a po prestávke zvýšil v 66. min. Samo Košút na 0:2. Snahu domácich korunoval až v 90. min. Kristián Krutý gólom na 1:2. Viac už domáci nestihli.