V ôsmom kole 5. ligy sa hral Záhorácky derby zápas v Moravskom Sv. Jáne, kde si skóre popravil Mokrý Háj, ktorý aj zásluhou Mareka Čermáka tu vyhral 5:0.

Ilustračné foto: 123rf.com

Vyhrala aj Nafta Gbely, ktorá pripravila prvú prehru pre lídra z Trebatíc. Oslabené Brodské vyšlo naprázdno v Horných Orešanoch.

Mor. Sv. Ján – Mokrý Háj 0:5 (0:4)
Góly: 4., 21., 34. a 40. M. Čermák, 62. M. Biskupič.
Pred 120 divákmi rozh. B. Dutka – Mráz, Prelec, ŽK 1:1.
Mor. Sv. Ján:  O. Bolf – Hajdin, Chvátal (72. Studenič), Mach, Stupavský, Chvál, Dominik Bolf, Emrich (36. Mračna), Benkovič (46. Hladík), Kudlička, Vidovič, tréner Jozef Kovaľ.
Mokrý Háj: Kotvas – T. Sloboda (71. Machálek), Rampáček, Mucha, M. Valúch, R. Valúch (77. F. Sloboda), Pobuda, Biskupič, Komárek, Čermák, Prokeš (67. Kubík), tréner Štefan Kolštrom.

Jáňania doma ešte nebodovali a v Záhoráckom derby to chceli zmeniť. Neustrážili však Mareka Čermáka, ktorý im už v prvom polčase sám nasúkal štyri góly a prakticky rozhodol o troch bodoch pre hostí. Po prestávke mohol dať aspoň čestný úspech domácich Andrej Kudlička, no v 54. min. nepremenil ani pokutový kop. Hostia ich za to vytrestali v 62. min. Marekom Biskupičom, ktorý uzavrel skóre na konečných 0:5. Ich obrana tak doteraz v každom domácom zápase dostala 5 gólov, aj s Brodským, aj s H. Orešanmi.

Gbely – Trebatice 4:1 (2:1)
Góly: 36. M. Karas (11), 43. a 72. F. Kučera, 78. T. Cvečka – 9. O. Machač.
Pred 200 divákmi rozh. Kukan, ŽK 2:3.
ČK 0:1 (64. Marušinec).
Gbely: Toman – Dvořák, Bolebruch, D. Karas, M. Karas, R. Rampáček, Žáček, Zajíček, Cvečka, Mihálik, Kučera, tréner Michal Fedoráš.

Do Gbelov prišiel líder tabuľky s úmyslom predĺžiť si svoju sériu bez straty bodu, naopak, domáci im ju chceli ukončiť. Lepšie začali hostia, ktorí sa už v 9.min. ujali vedenia gólom Machača – 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie bola korunovaná v 36. min., kedy za faul na Kučeru premenil nariadený pokutový kop Martin Karas – 1:1. Domácim pomohol gól do šatne, ktorý dal v 43. min. Filip Kučera a aj ČK pre hosťujúceho Marušinca, ktorú videl za stiahnutie unikajúceho Zajíčka za dres. Početnú výhodu dokázali domáci ešte dvakrát využiť, keď v 72. min. Kučera svojim druhým gólom zvýšil na 3:1 a o šesť minút uzatvoril Tomáš Cvečka na konečných 4:1.

Horné Orešany – Brodské 2:0 (0:0)
Góly: 56. R. Malacký, 60. M. Zvonár.
Pred 100 divákmi rozh. Cvešper, ŽK 1:1.
Brodské: D. Hnát – Petrovič (83. Šimon), Barkóci, Jakubec, Antálek, Ritomský, Kompuš, Gál, Gonda, Daniel, Bartal, tréner Martin Ritomský.

Hostia prišli do Orešian s minimálnym počtom hráčov, chýbal im aj najlepší strelec súťaže Gabo Trubiroha, navyše už od prvej minúty hral s hrozbou vylúčenia po žltej karte Ľudo Barkóci. Napriek tomu dokázali s domácimi držať krok takmer hodinu, kedy v priebehu štyroch minút dvakrát inkasovali. V 56. min. prekonal Dominika Hnáta v bráne hostí Malacký a o štyri minúty aj Zvonár na konečných 2:0.