V desiatom kole majstrovstiev oblasti ObFZ Senica najviac pútalo pozornosť mestské derby v Šaštíne-Strážach medzi domácim Slovanom a Spartakom. Úspešnejší boli hostia. Radimov si udržal svoju neporaziteľnosť aj na ihrisku silného Rohova, naopak Kúty nevyhrali ani na jedenásty pokus.

Hlboké – Bor. Mikuláš 4:0 (2:0), T. Slovík 2, Mráz, Klein, r. Štora.

V Hlbokom sa hral slušný zápas. Domáci do zápasu vstúpili aktívnejšie a už v 5. min. otvoril skóre zápasu Tomáš Slovík – 1:0. O dve minúty už bolo 2:0 po góle Rasťa Mráza. Ďalšie šance nevyužili T. Slovík, Štora i Kumančík. Po prestávke tempo upadlo, napriek tomu aktívnejší domáci si vytvárali strelecké príležitosti, z ktorých aj dve využili. V 66. min. zvýšil Klein na 3:0 a v 84. min. uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Slovík.

Rohov – Radimov 1:3 (0:2), I. Ravas – Kessl, Božek, Urbánek, r. Ryčovský.

Líder prišiel v nedeľu dobeda do Rohova, kdediváci videli zaujímavý futbal. Hostia boli futbalovejší a v 40. min. dal Paťo Kessl ich vedúci gól. Tesne pred odchodom do šatní zvýšil Paťo Božek na 0:2. Po prestávke dal kontaktný gól v 68. min. Ivan Ravas, čím zápas zdramatizoval. Hostia však v 78. min. opäť utiekli na rozdiel dvoch gólov, úspešným strelcom bol Jakub Urbánek – 1:3. Tento stav sa už do konca nezmenil.

Slovan Šaštín – Spartak Stráže 0:3 (0:1), J. Herda 2, E. Polák, r. Lapoš.

V mestskom derby stretnutí Slovana a Spartaka pred viac ako ligovou návštevnosťou sa hral obojstranne útočný a bojovný futbal. V prvom polčase mali hostia miernu prevahu, no šancí bolo málo. V 39. min. strelou z 35 m prekvapil domáceho brankára Jakub Herda a dostal Spartak do polčasového vedenia – 0:1. V druhom polčase začal domáci Slovan náporom, no paradoxne po hrubej chybe v obrane inkasoval, keď v 52. min. gól strelil Erik Polák. Domácim nemožno snahu uprieť, no hra sa im vôbec nedarila a proti pozorne hrajúcej obrane hostí sa nepresadili. Víťazstvo Spartaka pečatil zblízka v 90. min. Jakub Herda – 0:3.

Kopčany – Radošovce 0:2 (0:0), Ivánek, Petrovič,  r. Štora.
V prvom polčase sa začal hrať opatrný futbal z obidvoch strán. Prvú šancu zápasu mali domáci, Blažek ju však nevyužil. Aj viacero ďalších šancí domácich zostalo nepremenených, polčas tak skončil bezgólovou remízou. V druhom polčase domáci opäť zahodili viacero čistých šancí, hostia naopak dokázali vyťažiť z minima maximum a po góloch Jožka Ivánka a Eda Petroviča zvíťazili 0:2.

Jablonica – Oreské 2:3 (1:1), Oláh, Gaža – M. Baláž 2, Štepanovský,  r. Ryčovský.

Domáci boli snaživejší a v 36. min. sa ujali vedenia gólom Sama Olaha. Po gólovej hlavičke Mira Baláža sa však do kabín išlo za stavu 1:1. Aj po prestávke sa ujali vedenia domáci hlavičkou Peťa Gažu. Ešte desať minút pred koncom zápasu domáci viedli. Snaha hostí o vyrovnanie im priniesla svoje ovocie. Šancu Hrbatého Komorník ešte zneškodnil, no v 80. min. bol prikrátky na strelu M. Balaža – 2:2. Keď už všetci očakávali remízový koniec, striedajúci Marek Štepanovský dal víťazný gól hostí – 2:3.

Cerová – Rybky 1:1 (0:1), Hanzlíček – M. Mach, r. Vlk.

Hostia si dobre rozbehli zápas a v 20. min. sa aj ujali vedenia gólom Marcela Macha – 0:1. Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší, no niekoľko sľubných príležitostí nepremenili. Snaživým domácim sa napokon podarilo vyrovnať v 81. min. zásluhou Ľuba Hanzlíčka – 1:1.

Bor. Sv. Jur – TJ Kúty 2:0 (1:0), G. Palkovič 2, r. Miro Šefčík.

Kúty ani na jedenásty pokus nedosiahli na víťazstvo. Domáci boli aktívnejší a v 37. min. sa ujali vedenia gólom Gaba Palkoviča. Aj po prestávke boli Jurania futbalovejší, hostia v snahe o vyrovnanie neuspeli a tak v 86. min. udreli domáci druhýkrát, keď úspešným strelcom bol opäť Palkovič – 2:0.

Lakš. N. Ves – Dubovce 4:0 (1:0), T. Velický, Smolinský, Hubek, Vicen, ČK 0:1 (37. D. Kudláč), r. Španka.

Bola to jednoznačná záležitosť domácich, ktorý sa ujali vedenia po štandartke, keď sa hlavou presadil Tomáš Velický. V 39. min. videl hosťujúci Kudláč ČK a početnú výhodu využili v druhom polčase na strelenie ďalších troch gólov. V 57. min. pridal Viktor Smolinský druhý gól a v 63. min. po góle Filipa Hubeka bolo už 3:0. Skóre zápasu uzavrel v 86. min. Ján Vicen.

16 FK TJ Kúty 11 0 1 10 12:40 1 1 -11 17

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 11. kolo

Baník Čáry – Petr. Ves 3:0 (2:0), 6 Dušan Riška, 44 Tomáš Polák, 69. Andrej Lorenc, ČK 0:1 (79. L. Božek), r. Tubl.

Domáci sa gólovo presadili už v 6. min., keď po spolupráci s T. Polákom sa presadil Dušan Riška – 1:0. Postupne domáci ubrali z plynu a hra upadla do priemeru, no v 44. min. pridal Tomáš Polák druhy gól na polčasových 2:0. Hostia sa snažili o zdržiavanie a kúskovanie, no v 69. min. inkasovali aj do tretice, keď po peknej akcii dal Andrej Lorenc na 3:0. Hostia dohrávali bez vylúčeného Božeka.

Smrdáky – Hradište 3:1 (2:0)

Góly: Danihel 3 – J. Kršteník, r. Martin Šefčík.

Domáci s Hradišťom potvrdili svoje prekvapujúce víťazstvo v Kunove spred týždňa. Zaslúžil sa o to najviac autor hetriku Tomáš Danihel. Na jeho dva góly z 38. a 41. min. síce dokázal odpovedať v 63. min. kontaktným gólom Jozef Kršteník, no v 86. min. uzavrel Danihel na 3:1.

Sobotište – Smolinské 3:1 (1:1), Nečas 2, Vizváry – Okasa, r. Bednár.

Domáci takmer celý zápas držali loptu, no do kabín sa išlo za stavu 1:1, keď na gól Nečasa odpovedal Radko Okasa. Domáci Hála nepremenil v 50. min. za stavu 1:1 penaltu, no potom domáci pridali, Nečas ich opäť dostal do vedenia a v 87. min. dal gólovú poistku Tomáš Vizváry – 3:1.

Š. Humence – Letničie 3:0 (0:0), Hulka, vlastný (Konečný), Puchel, r. Holenka.

V prvom polčase hostí od gólov, ktoré mali domáci na hlavách a aj na kopačkách, zachránil brankár. V druhom polčase domáci zatlačili, mali väčšiu chuť po víťazstve, čo sa pretavilo aj do gólov. Hostí načal v 54. min. striedajúci Adrian Hulka a výrazne im pomohol aj vlastný gól Dušana Konečného zo 63. min. Skóre uzavrel v 76. min. Paťo Pucheľ.

Pop. Močidľany – Štefanov 2:0 (0:0), D. Krchňavý 2, ČK 0:1 (72. J. Chudý), r. Hurbánek.

V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, ale bez vyloženej šance. V druhom polčase po dvoch rohových kopoch Starého sa dvakrát hlavičkou perfektne trafil David Krchňavý. V nadstavenom čase domáci brankár Krušina chytil Romanovi Mackovi penaltu.

Koválov – Sekule 2:2 (2:1), Pavlík 2 – Moro, Chvátal, r. Kendi.

Dobrý vstup do zápasu mali domáci, keď v úvodnej polhodine dal Tomáš Pavlík dva góly a bolo 2:0. Už minútu po druhom góle však Peťo Móro znížil na 2:1 a chvíľu po prestávke dokonca Martin Chvátal vyrovnal na 2:2. Domáci už s týmto výsledkom nedokázali nič urobiť.

Unín – Kunov 4:1 (2:0), Neuročný, Rosa, Tokoš, Uher – R. Burian, r. Matúš.

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorí dokázali premeniť svoje šance, a dokonca viacero ich ďalších šancí zostalo nevyužitých. Po vedení 3:0 znížili hostia v 65. min. Radom Burianom na 3:1, no Mišo Uher zo štandartky v 79. min. definitívne rozhodol.

14 TJ Družstevník Letničie 11 1 1 9 7:38 4 1 -14 0

Dohrávky: Štefanov – Š. Humence 1.11., Sekule – Smolinské 5.11.

ObFZ Senica III. trieda 11. kolo

Osuské – Rovensko 1:1 (0:0), Jurovatý – Vizváry, r. Lapoš.

Líder prišiel do Osuského pre tri body, no nakoniec musel byť rád aj za jeden. Diváci čakali na góly až do samého záveru. V 85. min. dostal domácich do vedenia Rasťo Jurovatý, no v čase, keď už mali vypuknúť víťazné oslavy, v 90. min. vyrovnal Paťo Vizváry na 1:1.

Dojč – Prietrž 1:1 (1:1), Morávek – Janitor, r. Kendi.

Všetko podstatné sa udialo v úvodnej štvrťhodine zápasu. Už v 2. min. nepremenil domáci Zdeno Čech pokutový kop a trest prišiel o chvíľu, keď v 10. min. Jakub Janitor poslal hostí do vedenia – 0:1. V 16. min. vyrovnal domáci Rudo Morávek na 1:1 a tento výsledok vydržal až do konca zápasu.

Vrádište – Trnovec 3:1 (0:0), Smaženka 2, Veselský – Brezina, r. Ryčovský.

Vrádište naháňajúce vedúce Rovensko sa dlho nevedelo gólovo presadiť. Až v 53. min. ho dostal do vedenia Peťo Smaženka a v 73. min. zvýšil Marek Veselský na 2:0. Hostia sa dostali späť do zápasu v 79.min., kedy Jaro Brezina znížil na 2:1, no v 86. min. Smaženka svojim druhým gólom definitívne rozhodol o víťazstve favorita.

Podbranč – Chropov 0:5 (0:0), Krutý 2, Kudláč, Petri, Kocian, rozh. Martin Šefčík.

Polčas vydržali domáci držať krok s Chropovom. Až v 54. min. dostal hostí do vedenia Richard Kudláč a v záverečnej štvrťhodine pridali ešte ďalšie štyri, dvakrát trafil Kristian Krutý, raz Tomáš Petri a skóre uzatváral v poslednej minúte Jozef Kocian, čím poslal Podbranč na dno tabuľky.