Trnavskí a nitrianski colníci počas kontroly vozidiel na hraničnom priechode v Brodskom odhalili v dodávke, ktorú viedol vodič z Ukrajiny, elektrobicykle odcudzené v Nemecku. Dodávkové vozidlo podrobili kontrole mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

 

 

Na diaľnici D2 v Brodskom v smere z Čiech na Slovensko vykonávali colníci Oddelenia špeciálnych technológií trnavského a nitrianskeho colného úradu spolu s motorizovanou hliadkou zo Stanice Colného úradu Senica v rámci colného dohľadu kontrolnú akciu zameranú na kontrolu dopravných prostriedkov mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

 

Počas nej zastavili i dodávkové vozidlo Mercedes BENZ imatrikulované na Ukrajine, ktoré viedol ukrajinský vodič, ktorý však v tesnom závese za predchádzajúcim nákladným automobilom výzvu na zastavenie nerešpektoval a pokračoval v jazde. Na čerpacej stanici v Sekuliach ho však zastavila motorizovaná hliadka Colného úradu Trnava a sprevádzala ho späť na hraničný priechod Brodské D2 na kontrolu mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

 

 

Po preskenovaní vozidla colníci zistili, že na ložnej ploche vozidla sa nachádza podozrivý tovar, ktorý vyhodnotili ako bicykle. Colníkom Ukrajinec tvrdil, že prepravuje iba osobné veci pozostávajúce z použitej chladničky, nábytku, kobercov a matracov. Následne hliadka vykonala fyzickú kontrolu ložného priestoru, počas ktorej zistila, že v dodávke je ukrytých 11 elektrobicyklov. Vodič ich nadobudnutie nevedel preukázať, čím vzniklo podozrenie, že tovar môže pochádzať z trestnej činnosti. Následným preverovaním colníci zistili, že bicykle boli odcudzené v Nemecku. Colníci elektrobicykle zaistili a vo veci ďalej konajú orgány činné v trestnom konaní na Slovensku a v Nemecku.


.

BM: Ustekana sobota