Dvakrát hrali v uplynulom týždni hokejisti HK Skalica na ľadesúperov, odkiaľ si priviezli „iba“ dva body z Bratislavy za víťazstvo v predĺžení s HC Osmos. Na Spiši sklamali, keď domáci sériu svojich prehier ukončili práve so Záhorákmi.

1.hokejová liga 13. kolo
Spiš. N. Ves – HK Skalica 6:3 (4:2, 1:1, 1:0)
Góly: 2., 31. a 41. Vartovník, 5. a 14. Lesňák, 11. Giľák – 3. Dufek, 15. Janáč, 28. Pavešic.
Pred 176 divákmi rozhodoval Žák.
Vylúčenia 2:5 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Košút (11. Petrík) – Janík, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Straka, Kukliš – Kňazev, Jarolín, Vaškovič – Okoličány, Hujsa, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman -Dmitriev, Dufek, Hluch, tréner Ružička.

Skaličania si išli na Spiš pre tri body, no už v prvej tretine štyrikrát inkasovali, na čo stačili odpovedať iba dvakrát. V druhej tretine sa ešte na chvíľu vrátili do zápasu zásluhou kontaktného gólu Pavešica, ktorým v 28. min. znížil na 4:3, no už o tri minúty strelecky disponovaný Vartovník zvýšil na 5:3 a hneď na začiatku tretej tretiny po 14 (!!) sekundách ten istý hráč uzavrel svoj hetrik na konečných 6:3. Hostia nedokázali ustrážiť prvú domácu formáciu, ktorá zaznamenala všetkých 6 gólov.

Ďalšie výsledky 13. kola: Trnava – Michalovce 2:3 s. n., Dubnica – Pov. Bystrica 6:2, Topoľčany – HC Osmos Bratislava 3:1, Nové Zámky B – Prešov 2:3 p. p.

1. hokejová liga 14. kolo
HC Osmos Bratislava – HK Skalica 1:2 p. p. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Sloboda – 21. Hujsa (Vaškovič, Dufek), 65. Janáč.
Pred 222 divákmi rozhodovali Píšťanský, Rencz.
Vylúčení 2:4 na 2 min.
Presilovky 1:0. Oslabenia: 0:0.

Od začiatku sa hral dobrý zápas, ktorému chýbali v prvej tretine len góly, aj zásluhou obidvoch brankárov. Hostia udreli hneď po príchode z kabín Hujsom – 0:1. Domáci zrovnali stav z presilovky pri vylúčení Pavešica zásluhou Slobodu – 1:1. Záhoráci si vypracovali viac šancí, no gól už nepadol ani v druhej a ani v tretej tretine. Dal ho Paťo Janáč až 45 sekúnd pred koncom predĺženia a zaistil pre Skalicu extra bod 1:2.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Dufek, Hujsa, Vaškovič – Kňazev, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Hluch.

Ďalšie výsledky 14. kola: Spiš. N. Ves – Dubnica 3:11, Michalovce – Prešov 2:3 p. p., Topoľčany – Nové Zámky B 9:2, Pov. Bystrica – Trnava nehrali.

11. Orange 20 6 0          1          2          3          17:25    4

Ďalší program: Skalica – Topoľčany 1.11. o 17 h, Nové Zámky B – Skalica 3.11.

2.hokejová liga 7. kolo
Po nádejnom priebehu zápasu v predchádzajúcom kole v Nitre chceli Seničania konečne bodovať doma s Partizánskym, no nepomohli im ani štyri góly strelecky disponovaného Maťa Krumpála.

HC Senica – Partizánske 5:7 (1:2, 1:2, 3:3)
Góly: 1., 36., 42. a 57. Krumpál, 53. Vaňa – Káčer, Tvrdík a Peniaška 2, Školka.
Pred 168 divákmi rozhodoval Jančík.
Vylúčení na 2 min. 8:8, Dolinajec (SE) 10 min. OT.
Presilovky 1:3, oslabenia 0:0.

Senica: Hollý – Jurica, Jamárik, Michal Daniel, Šimek, Vaňa – M. Vereš, Štefanka, Krumpál, Konečný, Dolinajec – Kollár, Čederle, Strýček, Heleši, Planka – Leskovský, Čech, Sova, Riška, Čagan, tréner Tomáš Jamárik.

Už v 1. min. dal Maťo Krumpál vedúci gól domácich, no to bolo posledný krát, čo v tomto zápase vyhrávali. Hostia vyrovnali v 3. min. z presilovky a po ďalších troch minútach už viedli. Po prestávke ušli až na 1:4 a domáci už len znižovali, keď sa štyrikrát dostali na rozdiel jediného gólu, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Skóre na konečných 5:7 pečatil v poslednej minúte Peniaška z presilovky.

Ďalšie výsledky 7. kola: HC Osmos Bratislava B – HC Prievidza 2:5, Púchov – Levice 6:2, Ružomberok – HC Dynamax Nitra 2:3, Dolný Kubín – Budapešť 2:0.

1. Púchov 7 6          0          0          1          43:19    18
  2. Partizánske 7 4          2          0          1          36:21    16
  3. HC Nitra 7 5          0          0          2          26:26    15
  4. D.Kubín 7 4          1          0          2          21:20    14
  5. Levice 7 4          0          1          2          30:17    13
  6. Bratislava 7 3          0          2          2          22:23    11
  7. Prievidza 7 3          0          0          4          26:38    9
  8. Budapešť 7 2          0          0          5          23:28    6