Brány futbalových štadiónov súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica sa počas uplynulého víkendu definitívne uzatvorili. V Majstrovstvách oblasti i v III. triede sa hrali posledné kolá, v II. triede dva dohrávané zápasy.

Foto zo zápasu Rovensko – Vrádište 0:1, V súboji o loptu domáci Baláž (vľavo) a Múčka.

Jesennými majstrami sa stali futbalisti Radimova, Sobotišťa a Rovenska, hlavy v smútku majú najmä v Kútoch a v Letničí, ale i v ďalších kluboch „motajúcich“ sa v nebezpečnom pásme zostupu.

Spartak Stráže – Oreské 2:1 (0:0)
Herda 2 – Bederka, r. Štora.

Domáci zrejme cítili v nohách dohrávku v Kútoch, chýbala im ich povestná ľahkosť. Po bezgólovom polčase prišiel šok, keď už štyri minúty po prestávke dal vedúci gól hostí Jožo Bederka – 0:1. Stražania to však nezabalili a v záverečnej štvrťhodine sa o dokonalý obrat postaral dvomi gólmi Jakub Herda – 2:1.

Radošovce – Rybky 3:3 (1:3)
Petrovič, Drgon, Žák – Maca 2, Ravas, r. B. Dutka.

Hostia zaskočili v prvom polčase domácich svojim výkonom a v 43. min. vyhrávali už 0:3, keď sa dvakrát presadil Roman Maca, jeden gól pridal Fredy Ravas. Našťastie pre domácich v 45. min. znížil Edo Petrovič a zvýšeným úsilim po prestávke domáci dokonca vyrovali dvomi gólmi v záverečnej štvrťhodine. Znižoval Jozef Žák a v 90. min. vyrovnal Rado Drgon – 3:3. Domáci sa presvedčili, že bojovať treba do posledných sekúnd, či v prvom, či v druhom polčase.

Dubovce – Jablonica 4:0 (3:0)
Martinusík 3, Huťťa, r. Vlk.

Domáci potvrdili v tomto zápase svoje postavenie v tabuľke a jednoznačne prevýšili súpera. Skóre otvoril v 15. min. Jaro Martinusík a o štyri minúty pridal Milan Huťťa druhý gól domácich. Martinusík pridal ešte dva góly, keď v 51. min. uzavrel svoj hetrik. Od toho momentu sa zápas už len dohrával.

Radimov – Kopčany 2:0 (1:0)
R. Frühauf, Kessl, r. Španka.

Domáci potvrdili úlohu favorita, aj keď mladé mužstvo hostí podalo veľmi dobrý výkon. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, ale do kabín išli len s jednogólovým náskokom po trefe Roba Frühaufa. Strelili síce aj druhý gól, ale s rozhodcovskou kariérou lúčiaci sa Miroslav Mikúš videl ofsajdové postavenie domáceho hráča. Po zmene v 65. min. hostia trafili tyč, ale hneď z protiútoku sa presadil kanonier Paťo Kessl po zaváhaní obrancov aj brankára. Záver zápasu si domáci už s prehľadom kontrolovali a zakončili tak vydarenú jesennú časť.

Bor. Mikuláš – Slovan Šaštín 4:1 (1:1)
Cintula, Macek, Petrík, Morávek – Šedivý, ČK 0:1 (56. R. Tuma), r. Štora.

V nervóznom susedskom derby zápase sa hostia ujali vedenia v 31. min. Adamom Šedivým, no domáci Robo Cintula o desať minút stav zrovnal. V 56. min. videl hosťujúci Tuma ČK a domáci presilovku dokázali trikrát potrestať a zaslúžene zvíťazili.

Bor. Sv. Jur – Lakš. N. Ves 1:2 (1:1)
Maxian – Cingel, Hubek, r. Rusinko.

Obojstranne bojovný zápas, kde hostia využili svoje šance. V 38. min. sa ujali vedenia gólom Jozefa Cingela, no domáci tesne pred koncom prvého polčasu vyrovnali Šaňom Maxianom na 1:1. Hostia však v 57. min. sa opäť ujali vedenia Filipom Hubekom a na tento gól už domáci nedokázali odpovedať.

Cerová – Rohov 2:0 (0:0)
Hanzlíček, Gurín, R. Kendi.

Cerová je v nebezpečnom pásme zostupu a doma si nemôže dovoliť body rozdávať. Dlho jej však trvalo, než sa dokázala gólovo presadiť. Až v 66. min. sa to podarilo Ľubovi Hanzlíčkovi a o štyri minúty pridal Mišo Gurín druhý gól domácich – 2:0. Domáci už zápas dez problémov dotiahli do víťazného konca a od svojho najväčšieho konkurenta sa vzdialili už na šesť bodov.

Kúty – Hlboké 0:1 (0:1)
D. Štora, ČK 0:1 (52. F. Tóth), r. Lapoš.

Ani na siedmy pokus nevyhrali Kúty na domácom trávniku, keď o víťazstve hostí rozhodol už v 9. min. Dominik Štora – 0:1. Hoci snahu domácim nemožno uprieť, vyrovnať sa im nepodarilo aj napriek tomu, že od 52. min. hrali „presilovku“ po vylúčení hosťujúceho Tótha. Budú mať v Kútoch cez zimnú prestávku o čom premýšľať.

Dohrávky

Bor. Sv. Jur – Radimov 1:8 (0:4)
Drgonec – R. Frühauf 4, Kessl 2, Božek, Urbánek, r. Lapoš.

Jednoznačná záležitosť lídra tabuľky, ktorý už do prestávky získal pohodlné štvorgólové vedenie, keď striedavo dali po dva góly Paťo Kessl a Robo Frühauf. Po prestávke sa Frühauf presadil ešte dvakrát až na 0:6. Až za tohto stavu dal aspoň čestný úspech domácich Heňo Drgonec, no posledné slovo mali opäť hostia, Paťo Božek a v 88. min. Peťo Urbánek upravili na konečných 1:8.

FK Kúty – Spartak Stráže 0:4 (0:1)
Šúrek 2, Vrablic, Beňa (11), r. Štora.

Kúty v tejto sezóne doma ešte nevyhrali a nepodarilo sa im to ani v derby so Strážami. Hostí dostal do vedenia po polhodine hry Marek Vrablic 0:1. Po prestávke už v 47. min. zvýšil Miro Šúrek na 0:2 a v 60. min. pridal aj tretí gól. Na konečných 0:4 upravil v 71. min. z pokutového kopu Jožo Beňa.

Štefanov – Š. Humence 9:1 (5:0)
Tureček 6, Macek, Chudý, Klena – Pucheľ, r. Holenka.

Po vysokom domácom víťazstve Š. Humeniec spred týždňa, sa v Štefanove očakával vyrovnaný zápas, no aj hostia spoznali ako chutí „nakladačka.“ Už v 6. min. otvoril skóre zápasu Maťo Macek a v 11. min. sa prvýkrát v zápase presadil Braňo Tureček, aby neskôr pridal ďalších päť gólov. Zvyšné dva góly domácich pridali Jakub Chudý a Dalibor Klena. Čestný úspech hostí dal v 51. min. Paťo Pucheľ, keď znižoval na 6:1. Štefanov o skóre predstihol P. Močidľany a bude zimovať druhý za Sobotišťom.

Sekule – Smolinské 6:0 (2:0)
Moro, Trajlínek, Ondriska, Vávra, Kubinák, Zaic, r. Knap.

V dohrávke 5. kola zápas susedov v tabuľke skončil vysokým víťazstvom domáceho mužstva. V 16. min. ho dostal do vedenia Palo Moro a na 2:0 upravil chvíľu pred odchodom do šatní Andrej Trajlínek. Po prestávke to už bola hra mačky s myšou“ a domáci bez problémov pridali ďalšie štyri góly, ba mohli aj ďalšie.

ObFZ Senica III. trieda 14. kolo

Rovensko nevyužilo šancu utiecť svojmu najväčšiemu rivalovi na rozdiel šiestich bodov. Doma prehralo v zápase kola s Vrádišťom a obaja súperi sa taj zrovnali na méte 34 bodov.

Rovensko – Vrádište 0:1 (0:1)
Jurčík (11), r. Miro Šefčík.

V súboji prvých dvoch mužstiev tabuľky sa hralo aj o jesenného majstra, no to by museli vyhrať hostia o päť gólov, čo sa javilo nereálne. Aj tak však Vrádište vyhralo najtesnejším rozdielom vďaka premenenej penalte z 27. min. Radka Jurčíka po faule domácej obrany – 0:1. Silný vietor neumožňoval technickú, kombinačnú hru a tak diváci veľa pekného nevideli. Snaha domácich o vyrovnanie priniesla po prestávke len niekoľko štandartiek Silva Starycha, s ktorými si však Beňa poradil. Protiútoky hostí boli nebezpečnejšie, no ani oni sa nepresadili. Rovensko nevyužilo možnosť na trhák, napriek tomu sa stalo jesenným majstrom, no už len o skóre pred svojim víkendovým súperom.

Osuské – Chropov 6:2 (5:1)
Rechtorík 3, Jurovatý, M. Olšovský (11), Hamerlík – Orth, Petri, r. Lapoš.

V zápase bohatom na góly vyhrávali domáci v 7.min. už 2:0 po góloch Rasťa Jurovatého a Šimon Rechtoríka. V 10. min. síce Ondro Orth znížil na 2:1, no po štvrťhodine hry dal z penalty Marek Olšovský na 3:1. Rozbehnutý domáci pridali do prestávky ešte dva góly Rechtoríkom a Tiborom Hamerlíkom. Po prestávke gólostroj ustal, diváci sa ďalších gólov dočkali až v samom závere, keď najskôr v 79. min. Tomáš Petri z nížil na 5:2, no už o minútu uzavrel Rechtorík svoj hetrik na konečných 6:2.

Trnovec – Prietrž 2:1 (2:1)
Vinkler, Brunovský – Janitor, r. Bednár.

Súboj o tretie miesto v tabuľke lepšie zvládli domáci, ktorí už od 9. min. vyhrávali gólom Davida Vinklera – 1:0. Hostia  vyrovnali v 38. min., keď Kopečka prekonal Kubo Janitor – 1:1. Víťazstvo domácim zabezpečil v 70. min. Braňo Brunovský.

Podbranč – Dojč 4:1 (1:1)
Rízek 2, Filka, Rybnikár – Búzek, r. Daniš.

V zápase o „Čierneho Petra“ boli úspešnejší domáci zásluhou zlepšeného výkonu po prestávke. Domáci sa ujali vedenia v 29. min. gólom Mira Filku, no do kabín za išlo za nerozhodného stavu 1:1, ktorý zariadil v 43. min. Robo Búzek. V druhom polčase domáci pridali a v priebehu dvoch minút sa im podarilo dať dva góly. V 54. min. ich znovu dostal do vedenia Luky Rízek, v 56. min. zvýšil na 3:1 Milan Rybnikár a v 82. min. uzavrel svojim druhým gólom Rízek na 4:1. Domáci sa týmto víťazstvom odpútali z posledného miesta tabuľky.