Holíčsky basketbalisti nastúpili prvý krát v novej sezóne proti súperovi z Nitry.

II.liga basketbalu mužov Západ
MŠK BO Holíč – BK Exit Nitra 72 : 81 (polčas 38 : 37)
Body + zostava Holíč: Halahija 12, Masaryk, Snopko 11, Malčic 8, Došek 13, Bačík 3, Rypák, Mihaliska, Jaborník 20, Marenčík O., Zajároš 5
Tréner: Marenčík Ľ.
Body Nitra: Hindický 27, Darnadi 19

Už od úvodných sekúnd sa Holíčania ujali vedenia šnúrov 8:0, no súper dokázal rýchlo zareagovať a dotiahnuť sa. Koniec prvej štvrtiny vyznel lepšie pre domácich, keďže ju nakoniec vyhrali o 5 bodov. Druhá štvrtina však bola už o vyrovnanej hre. Holíčanom nefungovala komunikácia ani v útoku a ani v obrane, z čoho plynuli stratene lopty a ľahko inkasované koše. V tretej štvrtine sa dokonca podarilo Nitre odtrhnúť na rozdiel 11-bodov, no domáci hráči do konca štvrtiny skoré vyrovnali.

Posledné dejstvo však domácim vôbec nevyšlo a po sérii strát a premenených trojkových pokusov súpera prehrali s Nitrou o 9 bodov. Holíčania si teda zaknihovali prvú prehru v sezóne 2017/2018. Zakopnutie na domácej palubovke budú mať šancu odčiniť už o dva týždne u súpera z Ivanky pri Dunaji. Ďakujeme Mestu Holíč, sponzorom a divákom za podporu!