V poslednom jesennom kole 4. ligy Severozápad sa v Myjave v regionálnom derby predstavila Iskra Holíč.

Ilustračné foto: 123rf.com

Hostí prišlo akurát jedenásť, aj s druhým brankárom Ravasom v obrane a hoci utrpeli svoju najvyššiu prehru v jesennej časti, môžu povedať, že uhrali ešte prijateľný výsledok.

Sp. Myjava – Iskra Holíč 7:1 (3:0)
Góly: 23. a 61. Jorík, 30. 49. Vávra, 45. Marček, 83. Karika, 88. Copko – 67. Uher.
Pred 200 divákmi rozh. Ahmed Yousry Helal Ahmed – Barta, Švolík.
ŽK 0:1 (54. Mihálik).

Myjava: Kubica – Flamík (70. Kvasnička), Copko, Kočica (70. Tomič), Jastráb (54. Pavol Sivák), Vávra, Matušica, Horeš, Marček, Jorík (76. Čobrda), Karika, tréner Peter Vavák.

Holíč: Myšák – Vaclavik, Ružička, Sasínek, Ravas, Mráz, Uher, Jurkovič, Pagáč, Rajčák, Mihálik, tréner Vladimír Váňa.

Od samého začiatku prevzali iniciatívu na svoje kopačky domáci futbalisti a ani na chvíľu ju svojmu súperovi neprenechali. Najmä zásluhou Marčeka sa stále tlačili pred šestnástku Holíča, ktorého hráči museli aj šetriť sily, nakoľko nemali na striedanie hráčov. Po niekoľkých nevýrazných streleckých pokusoch sa skóre po prvýkrát menilo v 23.min., keď po úniku a prihrávke Copka sa okolo stopéra šikovne obtočil Matúš Jorík a zblízka prekonal Myšáka v bráne hostí – 1:0. O chvíľu sa k ojedinelej strele dostal hosťujúci Uher, no tá Kubicu ohroziť nemohla. V 30. min. unikol po ľavej strane Copko, krížnou strelou trafil ľavú žrď a odrazenú loptu poslal s pomocou brvna druhýkrát do siete Erik Vávra – 2:0. Niekoľko ďalších pokusov domácich bolo nepresných, až v 45.min. gólom do šatne zvýšil najlepší hráč na ihrisku Tomáš Marček na polčasových 3:0.

Hneď po prestávke v 49. min. dostal peknú loptu do brejku Jorík a po jeho prihrávke bola pred Vávrom prázdna brána 4:0. V 52.min. Jorík v blízkosti brány našťastie pre hostí loptu nedočiahol. V 59. min. po krásnej akcii Marček – Karika netrafil prázdnu bránu Jorík. No už o dve minúty svoje predchádzajúce zaváhanie Jorík napravil a z podobnej akcie zvýšil na 5:0. V 64. min. pomohlo Myšákovi po strele Marčeka brvno a o dve minúty gólovú hlavičku Joríka odvrátil z brankovej čiary Sasínek. Ako blesk z jasného neba prišla v 67. min. strela Martina Uhera, ktorou prekonal Kubicu a znížil na – 5:1. V 83. min. opäť Marček poslal presný pas za obranu hostí a iba 16 – ročný Kristian Karika svojim prvým gólom za A – mužstvo Myjavy zvýšil na 6:1. V 88. min. po zmätkoch v šestnástke hostí sa lopta dostala k Davidovi Copkovi a ten zvýšil na konečných 7:1. Myjava dosiahla v derby svoje najvyššie víťazstvo v prebiehajúcom ročníku.

Ďalšie výsledky 15. kola:  Hlohovec – Boleráz 1:0, Častkovce – Trenč. Stankovce 7:1, Šimonovany – J. Bohunice 3:2, Partizánske – Veľké Kostoľany 2:0, Vrbové Trenč. Teplice 4:0, Prečín – Domaniža 1:1, Nová Dubnica – Malženice 0:1.

16 MŠK Slovan Trenčianske Teplice 15 0 0 15 5:47 0 1 -24 113.7

Dohrávka: Trenč. Stankovce – Vrbové 26.11.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…