HC Prešov- HK Skalica 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 14. Baláž, 18. Krajňák, 39. Chalupa, 47. Prokop.
Pred 980 divákmi rozhodoval Švajka.
Vylúčení 6:8 na 2 min.

Presilovky 1:0, oslabenia 1:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Hujsa, R. Vereš – Sloboda, Mikéska, Hluch, Jarolín, Kňazev – Janík, Pavešic, Kotzman, Kučera, Janáč – Kukliš, Straka, Jurák, Dufek, Okoličány, tréner Michal Ružička.

Šláger kola sa začal vo veľmi vysokom tempe obe mužstvá si nič nedarovali. V 4. min. bol vylúčený hosťujúci hráč a na Skalickej bránke sa ihneď na začiatku ozvala žrď. Domácim sa po tlaku v útočnom pásme početnú výhodu napokon využiť nepodarilo. Prešov hral oveľa aktívnejšie ako Skalica a čoraz viac ohrozoval Petríka, ktorý zatiaľ všetky šance pokryl. Domáci po štyroch nevyužitých gólových šanciach mohli pykať, keďže sa dostali do oslabenia. V oslabení však Prešovčania otvorili skóre, keď Marcel Baláž zachytil rozohrávku Skaličanov a v samostatnom nájazde prekonal Petríka – 1:0. Hostia začali byť nervózni a dostali sa do oslabenia o dvoch hráčov, takže domáci mali ideálnu príležitosť navýšiť skóre. Domáci početnú výhodu využili Krajňákom – 2:0.

Úvod druhej časti bol opatrnejší z oboch strán.  V 25. min. sa Záhoráci dostali k presilovke, ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali. Hostia zvýšili obrátky, ale všetky príležitosti končili na Riečickom. V polovici zápasu dostali domáci výhodu početnej prevahy, ale nevypracovali si ani šancu. Skaličania tlačili a Prešovčania sa predovšetkým bránili, ale jedna akcia domácim vyšla, keď Chalupa dorážal do prázdnej brány na 3:0. Úvod tretej časti patril hosťom, ktorí sa dostali do viacerých sľubných šancí, ale všetko kryl pozorný Riečický. V 45. minúte bol zbytočne vylúčený domáci hráč a tak ponúkol Záhorákom šancu na zníženie skóre. Počas presilovky diváci videli aj pästný súboj medzi Pavúkom a Janíkom. V 47. min. predviedli domáci peknú akciu, ktorú zakončil Prokop na 4:0. Hostia dostali ďalšiu výhodu presilovky, ale znova utiekol domáci kapitán Baláž, ktorého faulovali a počet hráčov na ľade sa vyrovnal. Hosťom sa žiadny gól streliť nepodarilo a tak Prešov po bezchybnom výkone berie zo zápasu všetky tri body.

Ďalšie výsledky 28. kola: Trnava – Dubnica 7:2, Michalovce – Topoľčany 4:1, Pov. Bystrica – Osmos Bratislava 1:2, Nové Zámky B – Spiš. N. Ves 2:7.

1.hokejová liga 29. kolo
HK Skalica – Michalovce 5:1 (3:0, 1:0,1:1)
Góly: 3. Straka, 10. Janík, 14. Vaškovič, 33. a 45. Vereš – 58. Oravec.
Pred 655 divákmi rozhodovali Adamec – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení 7:6 na 2 min. Kučera (SK) 10 min. OT.
Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Hujsa, R. Vereš – Sloboda, Mikéska, Hluch, Jarolín, Kňazev – Janík, Pavešic, Kotzman, Kučera, Janáč – Kukliš, Straka, Jurák, Dmitriev, Okoličány, tréner Michal Ružička.

Domáci začali zostra a už v 3. min. otvoril skóre Straka – 1:0. Hostia zvýšili aktivitu v snahe vyrovnať, no v 10. min. pri hre 4 na 4 zakončoval peknú akciu domácich Ondrej Janík do opustenej bránky – 2:0. V 14. min. už po 18 sekundách využili domáci presilovku, keď na 3:0 zvýšil Vaškovič. V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej so šancami na obidvoch stranách, presadil sa iba Raťo Vereš, ktorý v 33. min. navýšil náskok domácich na 4:0. V tretej tretine po nedisciplinovanosti Dolgoša hrali domáci presilovku a opäť veľmi rýchlo trestali, tentoraz stačilo Verešovi na svoj druhý gól v zápase iba 17 sekúnd – 5:0. Gól Oravca v 58. min., ktorým znížil na konečných 5:1, bol už len kozmetickou úpravou výsledku.

Ďalšie výsledky 29. kola: Trnava – Nové Zámky B 4:1, Dubnica – Prešov 1:2 p. p., Topoľčany – Pov. Bystrica 4:3 p. p., Osmos Bratislava – Spiš. N. Ves 3:5.

11. Orange 20 9 3          1          2          3          46:32    13

Ďalší program: Osmos Bratislava – Skalica 22.12.

2. hokejová liga 15. kolo
HK 91 Senica – Dynamax Nitra 7:8 p. p. (1:3, 4:0, 2:4 – 0:1)
Góly: 10. a 34. Michael Daniel, 26. Volek, 32., 45. a 56. Dolinajec, 38. Krumpál – 3., 43. a 44. Mihalík, 13., 20., 53. a 61. Dobrý, 44. P. Adam.
Pred 148 divákmi rozhodoval Bachúrik.
Vylúčení 4:2 na 2 min., Krumpál (SE) DKZ.

Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Senica: P. Hollý – Štefanka, Šebesta, Vaňa, Šimek, Michael Daniel – Volek, Fian, Dolinajec, Pavlík, Krumpál – Jurica, Kollár, Heleši, Čagan, Plánka – T. Hollý, Leskovský, Čederle, tréner Eduard Šimek.

Hostia začali rýchlym využitím presilovky, ktorú v 3. min. pri vylúčení Juricu využil Mihalík. Domáci stačili vyrovnať Danielom, no Nitra ešte do prestávky dvomi gólmi ušla na 1:3. Druhá tretina sa Záhorákom vydarila, strelili v nej štyri góly a do záverečnej tretiny išli s nádejným vedením 5:3. Z víťazstva sa však opäť netešili. Hostia v priebehu 61 sekúnd dali tri góly a zrazu bolo 5:6. Domáci obrancovia si nevedeli dať rady najmä s útokom Jozefa Stümpela, ktorého krídla Mihálik – Dobrý dali sedem z ôsmych gólov svojho mužstva a samotný Stümpel sa na nich podieľal piatimi asistenciami. Rozhodujúci gól dal Dobrý už po 27 sekundách predĺženia.

Ďalšie výsledky 15. kola: Dolný Kubín – Prievidza 2:5, Ružomberok – Budapešť 3:6, Púchov – Partizánske 6:1, Osmos Bratislava B – Levice 1:0.

Mládežnícky hokej –  Extraliga juniori
25. kolo: Žilina – MHKM Skalica 3:0, Martin – Slovan 5:4 s. n.
Zvolen – Spiš. N. Ves 0:1 s. n., B. Bystrica – Košice 0:5, Poprad – Trenčín 4:2, L. Mikuláš – MMHK Nitra 2:7.

26. kolo: Martin – MHKM Skalica 3:6, Žilina – Slovan 3:4 s. n., Zvolen – Košice 4:6, B. Bystrica – Spiš. N. Ves 2:3, Poprad – MMHK Nitra 3:9, L. Mikuláš – Trenčín 3:7.

8. L.Mikuláš 28 12         1          3          12         109:118 41
  9. MHA Martin  28         10         3          1          14         94:96    37
  10. Skalica 28 8          1          3          16         70:100   29
  11. Zvolen 28 5          2          2          19         77:106   21
  12. Spiš.N.Ves 28 4          1          3          20         53:109   17