Futsalové mužstvo 1. SFC Canaria Team Malacky sa po 10. kole 2. SLF – Openliga odhlásilo zo súťaže. Jej výsledky tak budú anulované a mužstvá vyžrebované s ňou budú mať v danom kole voľno.  Danú skutočnosť na svojej webovej stránke potvrdil aj Slovenský futsalový zväz.

Senický pohár pre majstrovský PD Dojč

V prvý novoročný víken sa odohral Senický pohár, v ktorom sa v 1. kole presadili papieroví favoriti.

Najvyrovnanejším bol zápas Bučo Senica – Bupe Š. Humence, keď o postupe Š. Humeniec musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. Štartovali tri mužstvá z 2. ligy a priebeh v týchto zápasoch potvrdil, že medzi týmito súťažiami predsa len je výkonostný rozdiel. Najmä v zápase Spartak Zemany – Moby dick Senica to bolo cítiť.

V poslednom zápase prvého dňa mali hráči Mäs-com Victory team v prvom polčase výraznú prevahu a až štyrikrát trafili konštrukciu bránky, napriek tomu prehrávali už 0:2. Až v závere polčasu znížil Miro Mihok a potom to už išlo. Súperovi postupne utiekli až na 5:2, ten sa odhodlal k hre bez brankára, no až trikrát inkasoval do prázdnej brány, čím sa výrazne skreslil výsledok tohto zápasu.

Vo štvrťfinále zaujal najmä zápas Moby dicku s lídrom Senickej sálovky PD Dojč. Moby dick dvakrát vyhrával, no Dojč zakaždým vyrovnal a päť minút pred koncom dal Hloch postupový gól.

Výsledky 1. kola: Alchem Senica – Betonári Štefanov 6:1 (2:1), T. Slovík 4, T.Škarupa, M. Sládek – P. Tomašovič, FC Šrotari Búre – Štramáci 3:6 (1:2), T. Mička, Ľ. Macek, M. Cintula – M. Kavecký a L. Chrenek 2, P. Kumančík, F. Ravas, Bučo Senica – Bupe Š. Humence 3:3 (1:2), pok. kopy 0:1, M. Marešk, M. Macek, M. Šefčík – M. Hrubša 2, T. Velický, Korlát Cerová – Warriors Senica 2:6 (0:1), P. Petráš, J. Holič – E. Guoth 4, Ľ. Halabrín 2, PD Dojč – AHA bar Senica 6:3 (2:2), M. Pavlík 2, M. Šustek, P. Balážik, S. Ťulák, J. Beňa – P. Pajpach, S. Malýr, Spartak Zemany – Moby dick Senica 0:11 (0:7), D. Ventúra 6, M. Hrušecký a L. Dubec 2, M. Privrel, Jednota COOP SenicaSmer SD Senica 2:0 (1:0), T. Královič, M. Mášik, Mäs-com Victory team Panthers Senica 8:2 (1:2), D. Nemec 2, M. Mihok, O. Macánek, M. Hyža, P. Vaško, M. Eisner, M. Bucha – R. Mišík, M. Švrček.

Štvrťfinále: Alchem Senica – Štramáci 6:1 (1:1), T. Slovík a D. Slovík 2, T. Vach, V. Obuch – P. Kumančík, Bupe Š. Humence – Warriors Senica 2:2 (2:0), pok. kopy 0:1, T. Velický, M. Hrubša – E. Guoth, Ľ. Halabrín, PD Dojč – Moby dick Senica 3:2 (2:2), T. Milota, J. Beňa, J. Hloch – T. Vrťo, D. Ventúra, Jednota COOP Senica – Mäs-com Victory team 3:3 (1:2), pok. kopy 0:1, M. Mášik 2, M. Rehák – P. Vaško 2, D. Nemec.

Semifinále: Alchem Senica – Warriors Senica 4:1 (3:0), T. Vach 2, D. Slovík, M. Vaclavik – E. Flámik, PD Dojč – MäsCom Victory Team 4:3 (1:0), vlastný (M. Hyža), J. Hloch, P. Balážik, J. Beňa – A. Beňa, D. Nemec, P. Vaško.

Finále

Alchem Senica PD Dojč 1:5 (0:1)
Góly: T. Slovík – J. Chodúr 2, M. Pavlík, J. Beňa, P. Balážik.
Alchem: Ravas (Šraga) – D. Slovík, T. Slovík, T. Vach, Vaclavik, Obuch, R. Mráz, Šulc, Sládek.
Dojč: Drinka – P. Balážik, Serafín, Ťulák, Beňa, Milota, Chodúr, Pavlík, Hloch.

Vo finálovom zápase Senického pohára 2018 nastúpili proti sebe obhajca pohára z minulého roku Alchem Senica, proti majstrovi PD Dojč. Dva rýchle góly na začiatkoch obidvoch polčasov umožnili majstrovi z Dojča dostať sa do veľkej výhody, ich autormi boli hoci Juraj Kocka Chodúr a Miro Pavlík. Alchem stále „kúsal“ najmä bratskou dvojicou Slovíkovcov. Po polhodine hry predviedol skvelú akciu Miro Pavlík, ktorú do prázdnej brány zakončil svojim druhým gólom Juraj Kocka Chodúr. Po bratskej spolupráci gólom na 3:1 vykresal iskierku nádeje Alchemu Tomáš Slovík. Tú však definitívne zhasol tri minúty pred koncom štvrtým gólom Beňa. Alchem okamžite začal hrať power play bez brankára, no už o 28 sekúnd podčiarkol svoj výborný výkon Peťo Balážik gólom do prázdnej brány 5:1. Výsledok je pre Alchem krutý, víťazstvo pre PD Dojč však spravodlivé.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…