Na Silvestrovskom turnaji hranom v sobotu 30. decembra, sa vo Vrbovom hral ďalší ročník turnaja Karola Slováka.

V turnaji hranom na 9 kôl tempom 2 x 15 minút si zahralo 85 hráčov. Prvenstvo si odniesol Seničan Tomáš Danada v drese ŠK Nafta Gbely, druhý skončil Alois Lanč z Trnavy, tretí Gábor Farkaš z Gabčíkova a úspech Záhoria podčiarkol štvrtým miestom Martin Jablonický zo ŠK Osuské.

Poradie: 1. Tomáš Danada, Nafta Gbely, 7.5 bodu, 2. Alois Lanč, Trnava, 7.5 b., ..4. Martin Jablonický, Osuské, ..22. Peter Brunovský, Gbely, 5.5 b., ..28. Rastislav Solovič, Myjava, 5.0 b., ..34. Ján Hirmajer, Holíč, 5.0 b., ..52. Stanislav Déšť, ŠK Senica, 4.0 b., ..80. Adrian Knápek, Myjava, 2.5 b.

Skvelú formu si Tomáš Danada preniesol aj na tradičný novoročný šachový turnaj v Banskej Bystrici, ktorý sa konal 3. januára, mal pri svojom 22. ročníku rekordnú účasť. Navyše priaznivci šachu na ňom oslávili 25. výročie vzniku Slovenskej republiky.

Na turnaji súťažilo 176 šachistov z piatich krajín. V hlavnom turnaji hralo 90 hráčov a v žiackom turnaji GPX sa ich zišlo 86. Bolo sa na čo dívať a zadarmo sa body veru nerozdávali.

Turnaj sa tešil, podobne ako v uplynulých ročníkoch, dobrej konkurencii, na čele s papierovo najsilnejším mladým medzinárodne ostrieľaným veľmajstrom Milan Pacher.

Ani on, ani mladé domáce nádeje, ba ani hráči z Moskvy však nezabránili celkovému víťazstvu jedinému zástupcovi Záhoria v tejto kategórii. Víťazom turnaja  hranom na 7 kôl sa stal Tomáš Danada, ktorý vyhral prvých 5 partií a ani dve remízy v posledných dvoch kolách ho už o víťazstvo nemohli pripraviť. Za ním skončila pätica domácich hráčov Junioru CVČ Ban. Bystrica Viktor a Filip Haringovci, Ján Puškár, Richard Turčan a Radim Pánis, až za nimi skončil Anatolij Vasiliev z Moskvy, Pacher bol deviaty.

V žiackom turnaji GPX bojovalo o body rekordných 86 žiakov takisto na 7 kôl. Vyhral Karol Kostelánsky z Považského Podhradia so ziskom 6.5 bodu. Jediný zástupca Záhoria, Alexander Paksi zo ŠK Skalica, obsadil so ziskom 4.0 bodu 31. miesto.