Beskydská šachová škola usporiadala v závere minulého roka medzinárodný šachový festival mládeže Talent Cup.

Turnaj hostil už tradične Hotel Petr Bezruč v Malenoviciach. Hral sa turnaje troch vekových kategórií, na ktorých sa zúčastnilo spolu 146 hráčov zo Slovenska, Česka, Poľska a Španielska.

Jednou z dvoch reprezentantiek Slovensko bola aj Karin Novomeská zo ŠK Štefanov (ešte M. Mrmusová z Čadce) a viedla si viac ako dobre.

V absolútnom poradí v konkurencii 67 šachistov obsadila v turnaji do 9 rokov 4. miesto, keď šesť stretnutí vyhrala, dvakrát remizovala a iba raz prehrala, pričom medzi dievčatami nemala konkurenciu a stala sa víťazkou turnaja.

Konečné poradie: 1. Marek Fízer, 7.5 b., 2. Tobias Pressler, 7.5 b., 3. Jakub Matůš, všetci ČR, 7.0 b., 4. Karin Novomeská, ŠK Štefanov, 7.0 b.