O dobrej hre hokejistov Skalice sa nesú chýri široko-ďaleko a tak bolo v Topoľčanoch na nich zvedavých takmer dve tisícky divákov.

Nesklamali, Žocharom uchmatli z ich ľadu tri body a keďže v piatok do bodky naplnili úlohu favorita aj z rezervou extraligových Nových Zámkov, svoju víťaznú sériu tak natiahli už na 15 zápasov, keď naposledy podľahli Prešovu (4:0) ešte 13. decembra minulého roku. Na víťazstvo v po základnej časti im tak stačí jedno víťazstvo z posledných dvoch zápasov, pričom oba budú hrať na domácom ľade a tam oni nezvyknú strácať.

1.hokejová liga 42. kolo
HC Topoľčany – HK Skalica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 18. Nemček (Pekarčík, Klenko), 45. Tábi (Král) – 25. Kotzman, 33. Dufek, 58. Jurák, 59. Hujsa.
Pred 1916 divákmi rozhodoval Valach.
Vylúčenia 2:2 na 2 min., Kohút (TO) 10 min. OT + DKZ.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák – Sraka, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Pavešic, Kukliš, Okoličány, Dufek, Kotzman, tréner Michal Ružička.

Zaujímavý zápas mužstiev z vrchu tabuľky videli takmer dve tisícky divákov. Obaja brankári držali dlho čisté konto. Zo strany hostí mali veľké šance Hujsa a Vereš, na druhej strane Petrík zlikvidoval šancu Novákovi. Až v 18. min. vylúčenie Juráka potrestal Nemček – 1:0. Hneď po prestávke podržal hostí pri šanci Minárika brankár Petrík. Skalickú zástavu zdvihol tentoraz štvrtý útok, ktorého dve úspešné akcie priniesli zvrat v skóre zápasu. Najskôr v 25. min. vyrovnal Kotzman a v 33. min. dostal Záhorákov do vedenia Dufek – 1:2. V tretej tretine snaha domácich o vyrovnanie priniesla úspech, keď v 45. min. Petríka prekonal Tábi – 2:2. Zdalo sa, že zápas smeruje do predĺženia, no v 58. min. v presilovke dostal Skalicu do vedenia a o minútu akciu Vaškoviča zakončil poistným gólom Hujsa – 2:4. Hosťujúce mužstvá v tomto kole nedopriali domácim ani jedno víťazstvo.

Ďalšie výsledky 42. kola: Spiš. N. Ves – Trnava 3:4 p. p., Pov. Bystrica – Prešov 1:4, Nové Zámky B – Michalovce 0:6, Osmos Bratislava – Dubnica 2:6.

1. hokejová liga 43. kolo
HK Skalica – Nové Zámky B 12:0 (4:0, 7:0, 1:0)
Góly: 3. a 14. Pavešic, 9. a 17. Jurák, 21. Jarolín, 24. Schmidt, 25. a 36. Mikéska, 30. Horváth, 35. Straka, 37. Vaškovič, 56. Kňazev.
Pred 743 divákmi rozhodovali Mĺkvy – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení na 2 min. 1:4. Presilovky i oslabenia 0:0.
Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Hujsa, Dufek, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Straka, Kukliš, Schmidt, Kotzman, tréner Michal Ružička.

Bola to hra mačky s myšou. V prvej tretine si štyri góly spravodlivo podelili Pavešic s Jurákom, v druhej už po 17 sekundách začal nevídaný gólostroj Jarolín a Záhoráci už v prostrednej časti naplnili súperovi dvojciferný prídel. V tretej tretine sa už len dohrávalo, napriek množstvu ďalších šancí sa do streleckých listín zapísal v 56. min. Kňazev a uzavrel okrúhly tucet gólov na 12:0.

Ďalšie výsledky 43. kola: Trnava – Osmos Bratislava 6:5, Michalovce – Pov. Bystrica 5:3, Topoľčany – Dubnica 2:4, Prešov – Spiš. N. Ves 3:0.

11. Orange 20 9 3          1          2          3          46:32    13

Ďalší program: 7.2. o 18 h Skalica – Dubnica, 9.2. o 18 h Skalica – Trnava.

2.hokejová liga – Play off sk. o 17. miesto
Hokejisti Senice mali zápas o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste s Gelnicou dobre rozbehnutý, no opäť prišla tá nešťastná tretia tretina, v ktorej až šesťkrát inkasovali.

HK 91 Senica – Gelnica 5:8 (2:2, 2:0, 1:6), stav série 0:1
Góly: 7. E. Šimek, 11. a 35. Mi. Daniel, 38. T. Jamárik, 47. Vaňa – Dravecký 3, Leskovianský 2, Findura, Skalický, Loja.
Pred 80 divákmi rozhodoval Purgat.
Vylúčení 6:4 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:1.

Senica: Barčák (Bederka) – Jurica, R. Zahumenský, Heleši, Konečný, Planka – Jamárik, Mário Daniel, Michael Daniel, Čagan, Sova – Kollár, Leskovský, Čech, Šimek, Vaňa – Volek, Štefanka, tréner Tomáš Jamárik.

Domáci v prvej tretine dvakrát vyhrávali, no hostia zakaždým stačili odpovedať, najskôr z presilovky potrestali vylúčenie Juricu a druhýkrát dokonca vo vlastnom oslabení. V druhej tretine ušli domáci na rozdiel dvoch gólov zásluhou Daniela a Jamárika a zdalo sa, že v tomto stretnutí uspejú. Lenže v tretej tretine už po 45 sekundách hostia znížili a v 45. min. prišlo vyrovnanie. Vaňa ešte v 47. min. dostal domácich opäť do vedenia, no to bolo naposledy. V priebehu piatich minút hostia tromi gólmi definitívne zrazili odpor domácich a 20 sek. pred koncom stanovil Loja konečné skóre tohto stretnutia – 5:8. Na domácom ľade tak bude mať Gelnica dva postupové mečbaly. K tomu druhému zrejme už ani nepríde.

Odveta a prípadný tretí zápas sa budú hrať o týždeň (sobota 10.2. a nedeľa 11.2.) v Gelnici. V prípade úspechu by hrali o 17. miesto s lepším z dvojice Ružomberok – Bardejov, v opačnom prípade budú hrať s horším z tejto dvojice o konečné 19. miesto.