Na Silvestra sme sa rozlúčili s 9. ročníkom Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP), Grand prix Záhoria (GPZ) i Grand prix Slovácka (GPS) a po 55 dňoch aktívneho odpočinku už tu máme ďalší, v poradí desiaty ročník.

Andrea Kollárová

V sobotu 24. februára sa prvým pretekom začal seriál 35 bežeckých podujatí, ktorý opäť vyvrcholí na Silvestra v Senici. Tým prvým bol 25. ročník cestného behu Rohálovská desiatka v Prusinoviciach, ktorý usporiadali OÚ, SDH a TJ Prusinovice, ako aj BK Holešov. Okrem MSBP, GPZ a GPS si tieto preteky našli svoje miesto aj vo VC vytrvalcov Olomouckého kraja a v Rohálovskom duatlone.

Veľká vzdialenosť odradzuje od tohto behu viacerých pretekárov zo Záhoria, navyše sa k tomu pridalo rapídne zhoršenie počasia, keď na trati doslova ľadový víchor poriadne prefúkal pretekárov. To bolo aj príčinou, že až 104 bežcov preteky nedokončilo, medzi nimi aj štyria bežci zo Záhoria. Minuloročná účasť 837 bežcov prekonaná byť nemohla, nakoľko organizátori pre tento rok stanovili limit 600 pretekárov.

Víťazstvo z minulého roku obhájil Ukrajinec Olexander Matvijčuk v drese Demolexu Bardejov, ktorý v napínavom súboji zdolal Abderrahima Elasriho z Maroka až v cieľovej rovinke. Najrýchlejším Záhorákom bol Erik Flajžík z Runningu Holíč, ktorý pokoril trať tesne pod hranicou 38 minút.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Petra Kamínková z Olomouca, veteránka nad 45 rokov, najrýchlejšou Záhoráčkou bola Andrea Kollárová z Gbelov, z klubu Báječné ženy v behu.

Najlepšieho umiestnenia dosiahol junior Filip Búzek zo Šaštína, ktorý jediný skončil v prvej desiatke.

VÝSLEDKY

Muži do 20 rokov (15 bežcov): 9. Filip Búzek, Šaštín, 50:43 min.

Muži do 40 rokov (208): 1. Oleksandr Matvijčuk, Bardejov, 31:17 min., 31. Erik Flajžík, Running  Holíč, 37:50, ..56. Gabriel Čermák, Junior Holíč, 41:32, ..63. Tomáš Vintr, Junior Holíč, 42:39, ..110. Juraj Cintula, ZFT Senica, 47:29. Peter Flajžík, Skalica, nedokončil.

Muži nad 40 rokov (147): 1. Viktor Starodubcev, Bardejov, 33:11, ..31. Martin Kollár, Gbelskí Strýci, 41:56.

Muži nad 50 rokov (69): 1. Pavel Kratochvíl, Třebíč, 38:12.

Muži nad 60 rokov (22): 1. Alexander Neuwirth, Kopřivnice, 40:50, ..15. Stanislav Polák, Senica, 55:02. Eduard Baumgartner, Radošovce, nedokončil.

Muži nad 65 rokov (13): 1. Karel Navara, Uh. Ostroh, 45:00. Milan Rízek, TTK Skalica, nedokončil.

Muži nad 70 rokov (11): 1. Josef Šohaj, 51:20 min. Michal Janota, AŠK Skalica, nedokončil.

Ženy do 35 rokov (58): 1. Tereza Korvasová, Dukla Praha, 39:22 min.

Ženy nad 35 rokov (42): 1. Irena Pospíšilová, Drnovice, 40:06, ..15. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 54:33.

Ženy nad 45 rokov (24): 1. Petra Kamínková, Olomouc, 38:20.

Ženy nad 55 rokov (12): 1. Ivana Martincová, Brno, 44:16.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…