Skalica po dvoch tesných víťazstvách cestovala do Topoľčian k tretiemu zápasu semifinálovej série play off 1. Slovenskej ligy s jasným cieľom ukončiť túto sériu a zaistiť si deň odpočinku navyše pred finálovou sériou.

Ilustračné foto.

Bez gólu sa však vyhrať nedá. V zápase padol jeden jediný, ten do Petríkovej siete. Topoľčany týmto víťazstvom nedovolili Záhorákom pokračovať v 22 zápasovej víťaznej sérii.

Skalica naposledy prehrala ešte v závere minulého roka, 13. decembra v Prešove 4:0. Odvtedy vyhrala zvyšných 17 stretnutí základnej časti i päť stretnutí play off. Vo štvrtom vzájomnom stretnutí už nič nenechala na náhodu a po jasnom víťazstve 3:0 postúpila do finále, v ktorom ich súperom budu Michalovce.

Play off 1. zápas

HK Skalica – HC Topoľčany 4:3 p. p. (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)
Góly: 20. Vereš, 25. Kňazev, 33. a 63. Mikéska – 37. Uhnák, 48. Tábi, 56. Pekarčík.
Pred 1528 divákmi rozhodovali Štefik, Mĺkvy.
Vylúčenia: 5:8 na 2 min.
Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Sloboda, Mikéska, Janáč, Jarolín, Jurák –  Pavešic, Janík, Okoličány, Schmidt, Kotzman – Kukliš, Straka, Kňazev, Kučera, Dufek, tréner Michal Ružička.

Skalica je v tejto semifinálovej sérii vysokým favoritom. Nielen ako víťaz základnej časti, ale pre ňu hovoria aj vzájomné zápasy, keď všetkých päť v základnej časti vyhrala s vysoko aktívnym skóre.

Prvý zápas bol obojstranne útočný so šancami na obidvoch stranách, viac ich bolo samozrejme na strane domácich. Tí sa však presadili až v záverečnej minúte, keď Rasťo Vereš už za 13 sekúnd využil presilovú hru a prekonal brankára Kompasa – 1:0. Aj v druhej tretine sa bolo na čo pozerať. Domáci na jej začiatku nevyužili dlhú presilovku pri vylúčení Uhnáka (2+2), no chvíľu po jeho návrate pridal druhý gól domácich Kňazev – 2:0. V 32. min. dostali domáci 87 sekundovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a v nej zvýšil Mikéska už na 3:0. Presilovku však hrali aj hostia a Uhnák sekundu pred jej skončením znížil na 3:1. V tretej tretine vsadili hostia všetko na jednu kartu. V 48. min. po rýchlom protiútoku znížil Tábi na 3:2 a v 56. min. už bolo vyrovnané, keď domáci po góle Pekarčíka trestuhodne prišli o trojgólové vedenie – 3:3. Dôležité prvé víťazstvo v semifinálovej sérii zaistil v tretej minúte predĺženia Mikéska – 4:3.

Play off 2. zápas

HK Skalica – HC Topoľčany 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Stav série 2:0.
Góly: 36. Horváth (Vereš, Vaškovič), 55. Horváth (Vaškovič, Škápik), 58. Vaškovič (Pavešic, Hujsa) – 34. Tábi.
Pred 1654 divákmi rozhodovali Krist, Goga.
Vylúčení 4:6 na 2 min. Kukliš (SK) 10 min. OT.
Presilovky 2:1, oslabenia: 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Sloboda, Mikéska, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Okoličány, Schmidt, Kotzman – Kukliš, Straka, Kňazev, Kučera, Dufek, tréner Michal Ružička.

Na prvý presný zásah sa v druhom zápase čakalo až do 34. minúty. Dali ho prekvapujúco hostia, keď vylúčenie Janáča potrestal – Tábi 0:1. Našťastie aj Záhoráci využili presilovku a to už o dve minúty, keď po akcii Vereša s Vaškovičom vyrovnal Horváth na 1:1. Na rozhodnutie tohto zaujímavého zápasu sa čakalo až do záverečnej päťminútovky, keď v 55. min. opäť v presilovej hre už po siedmich sekundách presne mieril opäť Horváth – 2:1. Gólovú poistku pridal v 58.min. po akcii Pavešica s Hujsom kapitán Ľubo Vaškovič – 3:1. Ako správny kapitán mal „prsty“ vo všetkých troch góloch domácich, keď na prvé dva Horváthovi nahrával. Hosťom už nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Play off 3. zápas

Topoľčany – Skalica 1:0 p .p. (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Stav série 1:2
Gól: 65. Bystričan.
Pred 2112 divákmi rozhodovali Müllner, Adamec – Drblík, Makúch.
Vylúčení 6:6 na 2 min.
Presilovky a oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Pavešic, Okoličány, Schmidt, Jurák – Kukliš, Straka, Dufek, Kučera, Kňazev, tréner Michal Ružička.

Zaujímavému hokeju chýbalo po celý čas to najpodstatnejšie – góly. A to najmä zásluhou obidvoch vynikajúcich brankárov, domácemu Halovi a hosťujúcemu Petríkovi. Keď do samostatných nájazdov ostávalo 36 sekúnd, v predĺžení rozhodol Bystričan o tom, že séria pôjde do štvrtého zápasu. Skalica prehrala po ??? výhrach v rade.

Play off 4. zápas

Topoľčany – Skalica 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Konečný stav série 1:3
Góly: 42. Jurák, 48. Janáč, 58. Hujsa.
Pred 2098  divákmi rozhodovali Korba, D. Konc st. – J. Šefčík, D. Konc ml.
Vylúčení 2:4 na 2 min.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Pavešic, Jurák, Schmidt, Okoličány – Kukliš, Straka, Dufek, Kučera, Kňazev, tréner Michal Ružička.

Vo štvrtom zápase boli domáci hokejisti aktívnejší, no o prvých dvoch tretinách by sa dalo povedať to isté, čo o predchádzajúcom zápase. Dominovali zákroky brankárov Hala a Petríka. Vstup do záverečnej tretiny však vyšiel hosťom nad očakávanie. Už po 80 sekundách ich poslal do vedenia Jurák a v 48. min. pridal ich druhý gól Janáč – 0:2. Domáci v snahe o zvrat v stretnutí pridali, no Skaličania odolávali. Postupovú poistku pridal strelou do prázdnej brány Hujsa 0:3. Postup skalických hokejistov do finále je úplne zaslúžený.

Druhá semifinálová dvojica

Michalovce – Prešov v sérii 3:2 (2:3, 4:2, 0:4, 4:2, 4:3).

Program finálovej série

Finálová séria Skalice s Michalovcami začína v pondelok a hrá sa na tri víťazné zápasy.

Skalica bude hrať doma 5.3., 6.3. a prípadne aj rozhodujúci piaty zápas 12.3. V Michalovciach sa bude hrať 9.3. a prípadný štvrtý zápas 10.3.