Ani v treťom hracom jarnom víkende sa neodohrali všetky plánované stretnutia. Tentoraz však bolo odložené už iba jedno stretnutie Spartak Stráže – Radimov.

Zo zápasu Rybky – Dubovce, v súboji o loptu domáci Kristian Ravas (č. 10) a Samuel Milota.

MO 18. kolo
Zaujímavé stretnutie sa hralo v Radošovciach, kde „Búrania“ viedli už 0:2, no domáci napokon v posledných sekundách dokázali vyrovnať. Tri stretnutia rozhodol jediný gól. Najviac ich videli v Kopčanoch, ktoré otočili vo svoj prospech s poslednými Kútami tromi gólmi v záverečnej desaťminútpvke.

Rybky – Dubovce 2:0 (0:0), 63. J. Kuchta, 80. D. Burian, r. Kendi, M. Dutka, B. Dutka.

Domáci nastúpili v silne improvizovanej zostave a v prvom polčase to bolo na ich hre aj vidieť, keď futbalovejší boli hráči Duboviec a mali aj šance, najväčšiu nevyužil Balážik. Po prestávke však akoby si mužstvá vymenili dresy a iniciatívu prebrali domáci. V 63.min. sa ujali vedenia krásnym gólom Jakuba Kuchtu, ktorý volejom poslal do siete center Macha – 1:0. Hostia hrali na rýchle brejky, keď sa snažili využívať najmä rýchleho Martinusíka, snažili

Slovan Šaštín – Hlboké 0:1 (0:0), 63. P. Kumančík, r. Lapoš, Škrinár.

Nakoľko má Slovan z disciplinárnych dôvodov uzavreté ihrisko, zápas sa hral v Bor. Sv. Jure a z tých istých dôvodov mu chýbal aj kanonier Slovák. Na ťažkom teréne sa hral skôr bojovný ako technický futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. O niečo viac z hry malo Hlboké, o ich víťazstve rozhodla štandardná situácia zo 63. minúty, keď prudkú strelu Tomáša Slovika z trestného kopu brankár Vach vyrazil iba pred Petra Kumančíka, ktorý už nemal problém poslať loptu do prázdnej brány – 0:1. Napriek snahe Šaštína o vyrovnanie si už ani jedno mužstvo šancu nevypracovalo a tak si Hlboké upevnilo druhé miesto.

Radošovce – Bor. Mikuláš 2:2 (0:1), 72. M. Španka, 90. R. Kudláč – 19. Ľ. Macek, 69. M. Vanek, r. Ryčovský, Mesíček.

Prvý jarný zápas priemernej úrovne. Hostia v 1í.min. využili chybu domácej obrany, keď Macek dal ich vedúcu gól a po prestávke zvýšil Vanek už na 0:2. O tri minúty však Španka znížil a v záverečných sekundách Kudláč vyrovnal na konečných 2:2.

Oreské – Bor. Sv. Jur 1:0 (1:0), 8. M. Baláž, r. Kendi, Martin Šefčík.

Pre domácich prvý jarný zápas, ktorý sa hral na ťažkom teréne. Jediný gól zápasu dal už v 8.min. Miro Baláž. Potom sa domáci už ťažšie presadzovali a na ihrisku sa viac bojovalo, ako hralo. Šance boli na obidvoch stranách. Hostia dvakrát nastrelili konštrukciu domácej brány, domáci zasa nepremenili dve vyložené šance, kedy hlavne pred koncom zápasu netrafili ani prázdnu bránu. Oreské sa do konca zápasu strachovalo o víťazstvo, nakoniec ale zápas šťastne dobojovalo.

Jablonica – Cerová 1:0 (1:0), 7. Marek Kubisa, r. Vlk, Knap.

Vyrovnané susedské derby stretnutie rozhodol už v 7.min. nedávno ešte hráč Cerovej Marek Kubisa. Na ťažkom teréne boli domáci o ten gól lepší a zaslúžene zvíťazili. Hostia prakticky za celý zápas nevystrelili na bránu. Posledných 15 minút Cerová síce zatlačila, snažila sa o vyrovnanie, no do žiadnej šance sa nedostala.

Kopčany – Kúty 4:1 (0:1), 58., 84. F. Daniel, 89. M. Baláž, Baláž, 90. T. Dubecký, – 1. J. Sirka, r. Miro Šefčík, Hurbánek.

V prvom polčase sa hostia ujali vedenia už v prvej minúte Sirkom. Postupne sa hra vyrovnala. Domáci mali mierne navrch, ale polčas sa skončil 0:1. V druhom polčase domáci zvýšili svoju aktivitu, po hodine hry vyrovnal Daniel na 1:1. Svoju prevahu vyjadrili domáci tromi gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Lakš. N. Ves – Rohov  2:0 (1:0), 6. F. Orlík, 55. S. Velický, r. Dutka, Tubl.

Bojovný zápas v studenom počasí. Domáci začali dobre, vytvorili si na začiatku tri gólové šance, z ktorých v 6.min. dal Orlík ich vedúci gól. Hostia vzdorovali, ale v druhom polčase Stano Velický pridal v 55. min. druhý gól a definitívne rozhodol.

16 FK TJ Kúty 17 2 2 13 18:51 8 1 -16 45.8

Dohrávky: Rohov – Rybky, Radimov – Radošovce, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

III. trieda 18. kolo
Päť stretnutí vyhrali domáce mužstvá, remízou sa skončil zápas v Sekuliach a jedinú výhru hostí dosiahol líder zo Sobotišťa, ktorý podľa predpokladov vyhral v Šajdíkových Humenciach.

Smrdáky – Čáry 3:1 (3:0), 17. vlastný (Riška), 30., 39. Bôžik – 86. A. Lorenc, r. Vlk, Tubl.

Hostia boli takmer celý prvý polčas aktívnejší, no paradoxne prehrali ho rozdielom triedy. Už v 2. min. trafil Sofka ľavú tyč, Božek v šanci neuspel, ronako ani Gabriš a tak prišiel trest, keď v 17. min. trafil Škojec v múre kapitána Rišku a od neho sa lopta odrazila do siete. Podobné tri štandartky hostia trestuhodne zahodili, postupne Flajžik, Kuník i Lorenc. Po polhodine udreli domáci ešte dvakrát Bôžikom a skóre neprikrášlil v závere polčasu ani Lorenc. Aj po prestávke mal zápas podobný priebeh, hostia znížili až v samom závere Lorencom na konečných 3:1.

Petrova Ves – Štefanov 2:1 (0:0), 56. R. Juríček (11), 90. M. Ovečka – 84. Ľ. Čelústka, r. Hušek. ČK 0:1 (56. Mokrohajský).

Góly začali padať až po prestávke, v 56. min. zabránil Mokrohajský gólu na brakovej čiare rukou (videl ČK) a nariadenú penaltu premenil na vedúci gól Juríček. Hostia bojovali a v 84.min. vyrovnal Čelústka na 1:1. Z bodu sa však hostia netešili, v posledných sekundách rozhodol o víťazstve domácich Ovečka.

Sekule – Kunov 0:0, r. Škrinár, Lapoš.

V Sekuliach sa diváci gólov nedočkali. Hosťujúci Fábik i domáci Vlk si udržali čisté kontá a tak sa body delili.

Koválov – Hradište 1:0 (1:0), 21. V. Labaš (11), r. Polakovič.

O najtesnejšom víťazstve domácich rozhodol v 21. min. Vlado Labaš, keď premenil pokutový kop. Snaha hostí o vyrovnanie k úspechu neviedla a tak sa domáci tešili z troch bodov.

Pop. Močidľany – Letničie 2:1 (1:1), 23. T. Bellay, 56. A. Jakubek – 7. D. Konečný, r. F. Matúš.

Posledné mužstvo tabuľky sa prekvapujúco ujalo vedenia už v 7. min. Konečným. Domáci zrovnal stav v 23. min. po štandartke Bellaya a tri body im zabezpečil v 56. min. gól Adama Jakubeka – 2:1.

Unín – Smolinské 5:1 (1:0), 2., 50. M. Uher, 56. M. Tokoš, 81. P. Rehák, 83. J. Šiška – 51. A. Beňa, r. Holenka.

Po dvoch rýchlych góloch Uhera na začiatkov obidvoch polčasov viedli domáci 2:0. Beňa síce znížil o minútu na 2:1, no Tokoš, Rehák a Šiška zaistili domácim pohodlné víťazstvo.

Š. Humence – Sobotište 1:3 (0:2), 52. E. Flámik – 22. M. Tomeček, 34. M. Krišák, 53. T. Čederle, r. Dzindzík.

Líder tabuľky mal vynikajúce výsledky v príprave, čo svedčilo o jeho skvelej forme. Potvrdil to už v prvom polčase, kedy Tomeček a Krišák mu zabezpečili dvojgólové vedenie. Domáci bojovali, Flámikom sa im podarilo znížiť, no už o minútu poslal hostí opäť do dvojgólového vedenia Čederle a to si už v pohode udržali.

III. trieda 16. kolo

Dvojica favoritov jasne vyhrala, Prietrž k víťazstvu nevyužil pokutový kop a príjemne prekvapil Chropov, ktorý vyhral v Trnovci.

Osuské – Vrádište 1:4 (0:3), 88. M. Olšovský (11) – 7. J. Giertl, 15. B. Holúsek, 32., 74. Ľ. Múčka, r, Hurbánek, Miro Šefčík, ČK 0:1 (37. J. Olšovský).

Hostia mali od začiatku zápasu hru jasne vo svojej moci a svoje vypracované šance z časti aj dokázali využiť. Už v úvodnej štvrťhodine dali Giertlom a Holúskom dva góly. Po polhodine hry zvýšil Múčka na hrozivých 0:3 a keď v 37. min. videl domáci Jaro Olšovský ČK, bolo o zápase rozhodnuté. Ďalšie tri štyri šance hostia nevyužili. Aj druhý polčas sa hral v réžii Vrádišťa, Múčka svojim druhým gólom zvýšil na 0:4, domáci korigovali v samom závere z pokutového kopu Marekom Olšovským na 1:4.

Prietrž – Podbranč 0:0, r.  Škrinár, Lapoš.

V susedskom derby sa diváci gólu nedočkali. Najbližšie k nemu mali domáci v 43. minúte, kedy mali výhodu pokutového kopu, no Samo Novák ho nepremenil. Aj po prestávke márne dobíjali súperovu bránu, prekonať Pavla Kutálka v bráne Podbranča sa im však nepodarilo.

Rovensko – Dojč 5:1 (2:1), 5. T. Junas, 11. B. Baláž, 48., 81. T. Hrúz, 67. M. Hanečka – 27. R. Búzek, r. Daniš.

Hostia prišli iba s desiatimi hráčmi a už po desiatich minútach prehrávali o dva góly. Sebastiána Macha v ich bráne prekonal v 5.min. Tomáš Junas a o šesť minút pridal druhý gól Braňo Baláž. Hostia však dokázali po polhodine znížiť Búzekom na 2:1. Po prestávke už Rovensko ovládlo hru a pridalo ďalšie tri góly.

Trnovec – Chropov 1:2 (0:2), 75. M. Čech – 8. L. Ivánek, 35. O. Černek, r. Bednár.

Chropov príjemne prekvapil na ihrisku tretieho Trnovca. Už v prvom polčase zísal dvojgólové vedenie zásluhou Lukáša Ivánka a Oli Černeka. Po prestávke domáci zatlačili, no dokázali už len skorigovať výsledok na konečných 1:2 zásluhou Martina Čecha. Víťazstvo hostí je prekvapujúce, no zaslúžené.