Až tri víťazstvá dosiahli v tomto hosťujúce mužstvá. Po tri body si z vonku priviezli Radošovce, Jablonica a Stráže. Ak k tomu pripočítame bezgólové remízy Kopčian a Rybiek, tak štatisticky to bolo naprosto vyrovnané kolo.

Foto zo zápasu Kunov – Štefanov 5:3.

Šľahačkový výprask si odniesol šaštínsky Slovan, ktorý v Rohove vyfasoval poltucet. Radimov aj vďaka bodom z dohrávky utiekol už Hlbokému na 13 bodový rozdiel.

MO 19. kolo

Hlboké – Kopčany 0:0, r. Vlk, Knap.

Na ťažkom teréne viazla obidvom mužstvám kombinácia a do šancí sa dostávali veľmi ťažko. O niečo aktívnejším mužstvom boli predsa len domáci, ich dve sľubné šance nevyužil Tomáš Slovík, po jednej z nich sa domáci domáhali pokutového kopu, jednu sľubnejšiu mal aj Flaviu Drinc. Hostia mali iba náznaky príležitostí, do čistej šance sa však nedostali. Ich brankár Erik Ivan si však udržal čisté konto a tak si zaslúžene odvážajú bod.

Rohov – Slovan Šaštín 6:0 (3:0), 8., 56. M. Burian, 11. M. Mareček, 16. I. Ravas, 70. Ľ. Rýzek, 83. Peter Ivánek, r. Kendi, Holenka, Martin Šefčík.

Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a už v prvej štvrťhodine v priebehu ôsmych minút trikrát inkasovali. Našťastie pre nich to domácich uspokojilo a ďalšie góly prišli až v druhom polčase. Na 5:0 zvyšoval Ľubo Rýzek prvým dotykom po príchode na ihrisko a skóre uzavrel skúsený Peťo Ivánek.

Lakš. N. Ves – Rybky 0:0,  r. Otočka, Hurbánek.

Vyrovnaný zápas, obidve mužstvá bojovali, ale ani nejednému sa nepodarilo prekonať súperovho brankára.

Kúty – Jablonica 0:1 (0:1), 22. P. Mihalcsak, r. Ryčovský, Sládek.

Futbal dobrej úrovne, kde hostia hneď v prvom polčase využili svoju šancu Mihalcsakom. V druhom polčase mali domáci množstvo príležitostí, nedokázali ich však pretaviť do gólu.

Bor. Mikuláš – Spartak Stráže 2:3 (0:3), 52. Abogan, 60. M. Morávek – 5. J. Beňa, 15. D. Kollár, 29. T. Polák,  r. Lapoš, Tubl.

V prvom polčase mali podporu vetra hostia, čo aj využili na strelenie troch gólov, ku ktorým im pomohli aj domáci hráči svojimi chybami pred pokutovým územím. Po prestávke sa celá hra otočila, domáci na ihrisku ovládli dianie, búšili do súpera až do konca stretnutia, ale dokázali už len znížiť. Aj vďaka dvom výborným zákrokom brankára Hladkého si Stráže svoje víťazstvo udržali.

Radimov – Dubovce 2:0 (1:0), 7. B. Križánek, 47. S. Hrubša, r. Dutka, Škrinár.

Líder tabuľky sa ujal vedenia už v 7. min. po hlavičke Borisa Križánka. Hostia s podporou silného vetra mohli vyrovnať, ale Gregúrek a Martinusík svoje šance nevyužili. Po zmene strán už s podporou vetra hrajúci domáci zvýšili v 47. min., keď svoj prvý gól v drese Radimova strelil Samo Hrubša. V ďalšom priebehu obe mužstvá viac bojovali so silným vetrom, čo kazilo kombináciu, a na výsledku sa tak už nič nezmenilo. Hostia podali sympatický výkon, ale na rozbehnutých domácich to nestačilo.

Bor. Sv. Jur – Radošovce 0:1 (0:0), 52. R. Drgon, r. Vlk, Knap.

Po vyrovnanom prvom polčase dal v 52. min. vedúci gól hostí Rado Drgon, na ktorý už domáci napriek snahe nedokázali odpovedať. Víťazstvom sa Radošovce posunuli na tretie miesto tabuľky.

Cerová – Oreské 2:0 (0:0), 62., 90. M. Pípa, r. Miro Šefčík, Patka.

Vyrovnaný zápas bez výraznejších gólových príležitostí. V druhom polčase sa po strele k žrdi presadil v 52. min. Maťo Pípa. Po góle prevzali hostia iniciatívu v snahe vyrovnať, no príležitosť na strelenie gólu si nevytvorili. Gólovú poistku domácich dal v nadstavenom čase s trestného kopu opäť Pípa.

Dohrávka

Radimov – Radošovce 3:1 (3:1), 2. A. Šebesta, 10. M. Krempa, 14. P. Kessl – 4. J. Žák, r. Miro Šefčík, Patka, Sládek.

Po troch odložených zápasoch sa jesenný majster prvýkrát predstavil svojim fanúšikom v dohrávke s Radošovcami. Všetko bolo vybavené v úvodnej štvrťhodine, kedy padli všetky góly. Kto však očakával, že kanonáda bude pokračovať, ostal sklamaný. Domáci však vyhrali zaslúžene.

16 FK TJ Kúty 18 2 2 14 18:52 8 1 -19 45.8

Dohrávky: 8.5. Rohov – Rybky, Sp. Stráže – Radimov, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

II.trieda 15. kolo

Zaujímavý zápas sa hral v nedeľu dopoludnia v Kunove. Domáci viedli už 4:0, no v závere sa museli strachovať o výsledok, keď hostia znížili na 4:3.

Podobný priebeh mal aj zápas u lídra v Sobotišti, Petrovka prekvapila na Humencoch a Letničie zrejme už rezignovalo na boj o záchranu.

Kunov – Štefanov 5:3 (4:1), 8., 31., 80. L. Blanárik, 11., 15. R. Burian – 45. J. Chudý, 52., 75. B. Tureček, ČK 0:1 (83. P. Polák), r. Knap, Vlk.

Zaujímavý futbal videli diváci v Kunove. Keď po polhodine hry viedli domáci 4:0 bolo to pre hostí kruté, pretože neboli horším mužstvom. Dvakrát však utiekol Blanárik a dvakrát potrestal statickú obranu hostí Rado Burian. Domáceho brankára Fábika neprekonali Klena, Valla ani Tureček, až v závere polčasu sa hlavičkou presadil Chudý. Keď sa po prestávke dvakrát presadil najlepší strelec súťaže Braňo Tureček, zrazu siahali hostia po bode. Kunov má však Blanárika. Ten rozhodol a pomohla mu aj ČK pre Poláka.

Hradište – Sekule 3:0 (0:0), 49. T. Sadloň, 57. R. Zríni, 84. A. Pavlík, r. Tubl, Lapoš.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Domáci strelci sa prebudili až po prestávke. Už v 49. min. dal ich vedúci gól Tomáš Sadloň, po ktorom hostia akoby zabudli hrať futbal. Po hodine hry zvýšil na 2:0 Zríni a na konečných 3:0 uzavrel chvíľu pred koncom Pavlík. Hostí od vyššej prehry zachránil nestarnúci brankár Milan Koch.

Čáry – Unín 1:1 (1:0), 9. A. Lorec – 52. P. Drúžek, r. Húšek, Dzindzík.

Domáci sa ujali vedenia už v 9. min. gólom A. Lorenca. Až fo prestávky mali domáci výraznú prevahu, no ďalšie góly už nepridali. Po prestávke využil v 52. min. nedorozumenie domácej obrany Peter Drúžek a z blízka vyrovnal na 1:1. Čáry si aj naďalej  snažili vytvárať šance, no hostí podržal brankar Vaculka a aj pre diváka nepopulárna  taktika, keď po každom prerušení sa dho „válali“ po trávniku.

Š. Humence – Petr. Ves 0:2 (0:1), 38. T. Schemmer, 86. M. Šúrek, r. Daniš.

Prekvapenie na úkor domácich pripravilo predposledné mužstvo tabuľky. Do vedenia ich dostal v 38. min. Tomáš Schemmer a gólovú poistku pridala v 86. min. ich zimná posila Miro Šúrek – 0:2.

Sobotište – Smrdáky 4:2 (2:0), 24. P. Kadlečík, 41. S. Štefek, 65. D. Nečas, 89. M. Včelka – 56. T. Danihel, 80. V. Bôžik, r. Kendi.

Líder tabuľky po vytvorení si dvojgólového vedenia do prestávky, v tom druhom z tempa riadne ubral a až do konca zápasu sa musel obávať o výsledok, keď jeho gólovú poistku dal v 89. min. Marek Včelka.

Smolinské – Pop. Močidľany 1:0 (0:0), 56. L. Rehák, r. Martin Šefčík, Bednár.

Hostia si prišli do Smolinského pre tri body, no ostali im oči pre plač. V 56.min. rozhodol o troch bodoch pre domácich Lukáš Rehák – 1:0. Záverečná snaha o vyrovnanie už úspech Močidlanom nepriniesla.

Letničie – Koválov 0:4 (0:2), 32. M. Veselý, 39. R. Ondrejkovič, 58. M. Tokoš, 77. V. Labaš (11), r. Holenka, Polakovič.

Domáci svoj boj o záchranu zrejme vzdali, čím uľahčili Koválovu cestu k víťazstvu. Ich vedúci gól dal hrajúci tréner Miro Veselý, na 2:0 zvýšil Ondrejkovič. Po prestávke pridal ich tretí gól Martin Tokoš a skóre uzatváral z penalty Labaš.

III. trieda 17. kolo

Nepríjemné prekvapenie pripravila vedúca dvojica svojim fanúšikom. Rovensko prehralo v Chropove, keď ich od debaklu trikrát zachránila konštrukcia bránky.

Vrádište doma iba remizovalo, napriek tomu ich náskok sa na čele ešte navýšil. Kanonádu v Podbranči režírovali Filka s Masarykom.

Chropov – Rovensko 2:0 (2:0), 21. K. Krutý, 30. M. Bartal, r. Matúš, M. Dutka.

Favorizovaní hostia robili hrubé chyby, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov. V 21.min. ich dostal do vedenia Kristian Krutý a na 2:0 zvýšil Martin Bartal. Okrem toho trafili ešte trikrát konštrukciu súperovej brány. Jedinú šancu hostí zmaril včasným vybehnutím brankár Liška. V 90. min. mohli domáci víťazstvo prikrášliť, keď Krutého v šanci stiahol Jamriška, no J. Kocian penaltu napálil do brvna a rozhodca zápas v zápätí ukončil.

Vrádište – Prietrž 2:2 (0:1), 48. D. Hlaváček, 56. J. Giertl – 29. A. Kocourek, 80. R. Scholze, r. Mesíček, Kendi.

Prekvapenie na úkor lídra pripravili Prietržania. Polčas vyhrali gólom Kocourka a aj keď domáci po prestávke dokázali gólmi Hlaváčka a Giertla otočiť na 2:1, body sa napokon delili, keď v 80.min. vyrovnal Scholze.

Dojč – Osuské 4:1 (1:0), 31. P. Kuček (11), 61. M. Línek, 71. R. Búzek, 79. M. Khúla – 83. Š. Rechtorík, r. Lapoš, Škriniar.

Domáci boli aktívnejší, do prestávky sa ujali vedenia, keď po polhodine hry premenil penaltu Kuček. Po prestávke ušli dokonca až na 4:0. Čestný úspech hostí dal až v závere Rechtorík.

Podbranč – Trnovec 4:5 (3:3), 29. (11), 41., 43. M. Filka, 74. P. Praženka – 6., 12., 35., 65. V. Masaryk, 55. D. Vinkler, r. Hurbánek, Otočka.

Bol to strelecký súboj domáceho Mira Filku s hosťujúcim Vladom Masarykom. Ten dal o jeden gól viac a preto hostia vyhrali. Nestáva sa často, aby jeden hráč dal štyri góly, či hetrik v jednom polčase. Po polhodine viedli hostia 1:3, do polčasu ešte domáci vyrovnali, keď obaja spomínaní hráči zaznamenali hetriky. Po prestávke ušli hostia na 3:5 a Praženka už len stanovil konečný výsledok na 4:5.

Dohrávka

Podbranč – Osuské 2:2 (0:2), 50. P. Praženka, 54. L. Rízek – 4., 12. T. Vlček, r. Martin Šefčík, Mesíček.

Na rýchle góly hosťujúceho Vlčka odpovedali rovnakou mincou po prestávke Praženka a Rízek a tak si mužstvá v dohrávke body podelili.