Majstrovstvá oblati 21.kolo: Katastrofálne kolo pre domáce mužstvá, keď nedokázali vyhrať ani v jednom z ôsmich zápasov.

Kunov – Hradište

Hostia vyhrali až šesťkrát, iba Hlboké a Cerová dokázali doma uchmatnúť po bode, aj to v obidvoch prípadoch s riadnou dávkou šťastia.

Hlboké – Oreské 0:0, r. Ryčovský, Ma. Šefčík, Mesíček.

Na to, že hrali mužstvá z hornej polovice tabuľky, to bol slabý futbal. Do prestávky boli lepší hostia, no v zakončení neboli presní A. Baláž (trikrát), Jarábek ani M. Baláž. Domáci pohrozili iba trestným kopom Drinca a ďalekonosnou strelou Vaška, ktorá sa obtrela o brvno. Po prestávke boli aktívnejší domáci, no nebezpeční boli až po príchode Kumančíka, ktorý mal dve dobré príležitosti na gól. Napokon mohol v 87. min. rozhodnúť Palo Mikúš, no sám pred Šragom prekopol bránu.

Rohov – Jablonica 1:4 (1:1), 16. M. Burian – 34. Marek Kubisa, 48. P. Gaža, 71. K. Koníček, 90. P. Pitorák, r. M. Dutka, Tubl.

Mužstvá si úlohy z minulého kola vymenili. Jablonica prehrala doma a Rohov vyhral vonku. Ten dal síce aj prvý gól zápasu, keď v 16. min. Burian prekonal L. Mihalcsaka, no to bolo naposledy čo sa v zápase tešil. V 34. min. vyrovnal Marek Kubisa, hneď po prestávke dostal hostí do vedenia Gaža a ich víťazstvo ešte poistili ďalšími dvomi gólmi Koníček a Pitorák.

Slovan Šaštín – Rybky 1:4 (0:1), 89. R. Slovák – 23., 68. K. Ravas, 51. P. Černek, 76. J. Kuchta, r. Lapoš, Škrinár.

Za bezgólového stavu mali hráči Šaštína dve skvelé šance no nevyužil ich, navyše nastrelili aj brvno. Akoby tým urazili pani šťastenu a od tej chvíle sa zápas niesol v réžii hostí, ktorí potrestali chyby domácich štyrmi gólmi. Až minútu pred koncom zaznamenal aspoň čestný úspech domácich Robo Slovák, ktorým korigoval na konečných 1:4.

Lakš. N. Ves – Kopčany 2:3 (0:2), 55. (11)., 84. S. Velický – 39., 45. J. Blažek, 52. M. Ivan, r. Mráz, Rusinko.

V bojovnom zápase sa zrodilo prekvapujúce víťazstvo hostí. Tí boli v prvom polčase lepším mužstvom a dvomi gólmi Jakuba Blažka viedli 0:2. Chvíľu po prestávke dal Martin Ivan už na 0:3, až potom sa dostal k slovu domáci, ktorí dvomi gólmi Stana Velického znížili na 2:3. Najskôr premenil penaltu na 1:3 a po štandardke strelil v 84. min. aj druhý gól. Vyrovnať sa im už nepodarilo. Hostia vyhrali zaslúžene.

Kúty – Radošovce 1:2 (1:1), 45. L. Ralbovský – 3. R. Drgon, 58. J. Žák, r. Otočka, Hurbánek.

Hostia boli v priemernom zápase lepším mužstvom. Už v 3. min. dal ich vedúci gól Rado Drgon, na ktorý domáci odpovedali gólom do šatne zásluhou Lukáša Ralbovského. Po prestávke dostal hostí opäť do vedenia Jozef Žák a toto vedenie si udržali až do samého záveru.

Cerová – Stráže 2:2 (0:1), 73. J. Holič (11), 90. M. Gurín – 40., 51. T. Polák 2, ČK 0:1 (73. E. Pollák), r. M. Dutka, Tubl.

Vo vyrovnanom zápase si v prvom polčase hostia vytvorili jednu šancu a z nej Tomáš Polák otvorili skóre – 0:1. Ten istý hráč na začiatku druhého polčasu pridal aj druhý gól a zdalo sa byť rozhodnuté. Domáci však nezložili zbrane, zabojovali a v 73. min. získali výhodu pokutového kopu, z ktorého znížil Jozef Holič na 1:2. Pri tejto situácii videl hosťujúci Erik Pollák ČK a hostia dohrávali oslabení. Početnú výhodu domáci využili na vyrovnanie, o ktoré sa v 90. min. postaral Miško Gurín – 2:2.

Bor. Mikuláš – Radimov 0:3 (0:1), 18. R. Drápal (11), 46. J. Urbánek, 58. B. Križánek, r. Ryčovský, Hušek.

Hostia boli jednoznačne lepší, vyhrali zaslúžene, napriek tomu majú domáci ťažké srdce na rozhodcu. Podľa nich pokutový kop z 18. min. bol veľmi prísny. Z neho dal Drápal na 0:1. Hneď po prestávke po zaváhaní domáceho brankára zvýšil Jakub Urbánek na 0:2 a po hodine hry pridal Boris Križánek tretí gól hostí. Odvtedy sa už len dohrávalo.

Bor. Sv. Jur – Dubovce 0:3 (0:1), 27. M. Gregúrek, 55. S. Milota, 78. R. Balážik, r. Kendi, Thao.

Hoci domácim snahu nemožno uprieť, súper z Duboviec bol nad ich sily. Vedenia sa ujal Mišom Gregúrkom po polhodine hry, v druhom polčase pridali ešte dva góly Samo Milota a Rišo Balážik a tak si zaslúžene odviezli tri body.

16 FK TJ Kúty 20 2 2 16 19:59 8 1 -22 45.8

Dohrávky: 8.5. Rohov – Rybky, Sp. Stráže – Radimov, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

II. trieda 17. kolo

Výborný zápas pred početnou diváckou kulisou sa hral v nedeľu doobeda v Kunove. K videniu bolo päť gólov, množstvo šancí i ďalších zaujímavých akcií. Bola to dobrá propagácia futbalu, domácich môže mrzieť strata bodov, no nestranný divák si rozhodne prišiel na svoje.

Kým v Kunove boli gólové hody, v Sobotišti v zápase prvých dvoch mužstiev mali zase gólové suchoty, keďže zápas skončil zmierlivo bez gólov.

Kunov – Hradište 2:3 (1:1), 40. M. Ondrovič, 80. M. Macek (11) – 25. M. Sadloň, 48. T. Sadloň, 53. F. Michalička, r. Škriňár, Lapoš.

Pre diváka zaujímavý zápas so šťastným, no zaslúženým víťazstvom hostí. Po tyčke domáceho Macka sa vedenia ujali hostia po bratskej spolupráci, keď prihrávku Tomáša poslal do siete Martin Sadloň – 0:1. Veľkú šancu na zvýšenie nevyužil po rohu Kováč a z protiútoku po akcii R. Buriana vyrovnal Maťo Ondrovič – 1:1. Po prestávke to bolo ešte zaujímavejšie s množstvom šancí na obidvoch stranách. Už v 48. min. únik Furka zakončil T. Sadloň na 1:2. Michalička krásnou strelou trafil brvno, no jeho druhý pokus sa už od brvna odrazil do siete – 1:3. Všetko mohol vybaviť M. Sadloň, no jeho tri tutovky ostali nevyužité. Tri šance mal potom aj Blanárik, no až po faule na neho znížil z penalty Maroš Macek na konečných 2:3. Zápas sa musel všetkým páčiť.

Smrdáky – Petrova Ves 3:3 (2:2), 16. T. Danihel, 28. D. Štefanka, 69. J. Antálek – 14. D. Gál, 34., 58. M. Ovečka, r. Dzindzík, Daniš.

Zápas ako na hojdačke. Vedenia sa ujali hostia Gálom, domáci dvomi gólmi Danihelom a Štefankom otočili vo svoj prospech, no Ovečka este do polčasu vyrovnal na 2:2. Ovečka sa presadil ešte raz, keď po prestávke dostal hostí opäť do vedenia, konečnú podobu skóre dal v 69. min. Antálek – 3:3.

Š. Humence – Unín 5:2 (3:0), 2. D. Fuksa, 40. R. Ondráš, 42. L. Matula, 78. (11), 88. (11) E. Flámik – 48. M. Tokoš, 69. V. Soušek.

Rýchly gól Fuksu domácich akoby uspokojil. Až v závere polčasu pridali ešte dva góly, no po prestávke hostia znížili až na 3:2 a zrazu sa museli domáci báť o výsledok. Až dve penalty premenené Erikom Flámikom priniesli do ich radov kľud.

Sobotište – Pop. Močidľany 0:0, r. Vlk, Knap.

V súboji prvého s druhým diváci gól nevideli a tak si mužstvá body podelili, domáci nevyhrali už druhý zápas po sebe, no udržali si päťbodový náskok.

Čáry – Koválov 3:2 (2:0), 24. A. Lorenc, 39. A. Kollár, 61. F. Kuník – 69. Michal Kuba, 82. Matej Kuba, ČK 1:0 (21. D. Riška), r. Martin Šefčík.

Stretnutie začalo pomerne rýchlou červenou kartou pre domáceho kapitána Rišku, napriek tomu sa domácim podarilo streliť tri góly a v 61. min. vyhrávali už 3:0. Až potom sa presadili Mišo a Maťo Kubovci, znížili na 3:2 a domáci sa zrazu museli báť o výsledok. Tri body si však už postrážili.

Smolinské – Sekule 3:0 (0:0), 60. M. Trčka, 80. A. Beňa, 88. D. Kašák, r. Mesíček.

V zápase tabulkových susedov sa domáci presadili až po hodine hry, keď ich dostal do vedenia presnou hlavičkou Mišo Trčka, keď zúžitkoval center Reháka. Snaha hostí o vyrovnanie k úspechu neviedla, naopak, v poslednej desaťminútovke pridali ešte dva góly Adam Beňa Dano Kašák. Hostia podali sympatický výkon a výsledok je pre nich pomerne krutý.

Letničie – Štefanov 0:3 (0:2), 22. R. Kralovič, 30., 49. B. Tureček, r. Dzindzík, Daniš.

Favorizovaný hostia si na tri body „zarobili“ už v prvom polčase, keď ich góly dali Roman Kralovič a kanonier Braňo Tureček. Ten hneď po príchode z kabín pridal aj tretí gól a hostia už v pohode dotiahli zápas do víťazného konca.

III. trieda 19. kolo

Zápas kola sa hral vo Vrádišti, kde líder privítal najúspešnejšie mužstvo jari z Chropova. Po zaujímavom priebehu vyhral 3:1 a pripravil svojmu súperovi prvú jarnú stratu.

Vrádište – Chropov 3:1 (2:1), 11. J. Giertl, 33. O. Prokeš, 68. R. Jurčík (11) – 29. L. Ivánek, r. Kendi, Thao.

Líder privítal súpera, ktorý v jari nestratil ešte ani bod. Už v 11.min. dal jeho vedúci gól Giertl, no po polhodine hry Ivánek vyrovnal na 1:1. Domáci bojovali a ešte do polčasu dal ich vedúci gól Prokeš. Po prestávke hostia sa snažili vyrovnať, o troch bodoch pre Vrádište rozhodol v 68. min. premenenou penaltou Radek Jurčík – 3:1.

Dojč – Trnovec 4:2 (1:1), 30., 87. R. Búzek, 48. Z. Čech, 90. M. Khúla – 6. vlastný (J. Ganzlmár), 49. B. Brunovský, r. Knap, Vlk.

Pre domácich začal zápas nešťastne, keď si už v 6. min. dal vlastný gól Juraj Ganzlmár. Po polhodine však vyrovnal Robo Búzek na polčasových 1:1. Hneď po prestávke padli dva góly, po jednej na každej strane. Najskôr dal Zdeno Čech na 2:1 a o minútu Brunovský zrovnal na 2:2. Keď sa zdalo, že body sa budú deliť, v 87.min. strhol vedenie na stranu domácich opäť Búzek. V 90.min. prišiel na ihrisko Mišo Khúla a prvým dotykom s loptou uzavrel na konečných 4:2.

Podbranč – Rovensko 0:5 (0:2), 9. S. Starych (11), 35. T. Hrúz, 75. B. Baláž, 80. L. Baláž, 87. M. Bartoň, r. Thao, Kendi.

V zápase mužstiev, ktorým sa v jarnej časti príliš nedarí, vyhrali presvedčivo hostia. Už v 9.min. premenil penaltu Silvo Starych na vedúci gól a v 35. min. zvýšil Tomáš Hrúz na 0:2. Po prestávke sa dlho nič nedialo, až v poslednej štvrťhodine hostia ešte trikrát udreli na konečných 0:5. Tomáci na prvé jarné víťazstvo tak stále ešte čakajú.

Osuské – Prietrž 0:1 (0:1), 4. A. Kocourek, r. Lapoš, Škriniar.

Susedské derby rozhodli hostia už v 4.min. gólom Kocourka, ktorý využil chybu domácej obrany. Domácim chýbali viacerí hráči zo základu a dohnať jednogólovú stratu sa im až do konca zápasu nepodarilo.

Futbal 4. liga: Gbely zaslúžene vyhrali v Jaslovských Bohuniciach

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…