V hokejovej extralige nič nové. V práve skončenej baráži dvoch posledných mužstiev extraligy s prvými dvomi mužstvami prvej ligy potvrdili extraligisti svoju účasť v najvyššej súťaži aj pre nasledujúcu sezónu.

Ilustračné foto.

Doteraz žiadne mužstvo z 1. ligy neprešlo barážou cez extraligistu a platí to aj po tejto sezóne.

Play out 11. kolo

Michalovce – HK Skalica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20., 60. Halás, 25. Mašlonka – 25. Jarolín.

Pred 520 divákmi rozhodovali Kalina, Lauff.

Vylúčení 4:2 na 2 min.

Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Kukliš, Jurák, Schmidt, Okoličány – Hílek, Straka – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány  – Dmitriev, Kukliš, Kučera, Dufek, Kňazev, tréner Michal Ružička.

Detva – Lipt. Mikuláš 4:6.

Play out 12. kolo

HK Skalica – HC Detva 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Góly: 5. Vaškovič, 29. Hujsa, 34. Janík, 40. Mikéska, 49. Jarolín, 60. Kučera – 15. Piačka, 38. Chovan.

Pred 426 divákmi rozhodovali Baluška, Fridrich.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Kukliš, Jurák, Schimdt, Okoličány – Hílek, Straka, Hluch, Kučera, Dmitriev, tréner Michal Ružička.

O všetkom už bolo dávno rozhodnuté, v poslednom zápase sezóny sa domáci chceli so svojimi fanúšikmi rozlúčiť víťazstvom, čo sa im aj podarilo. V prvej tretine dali mužstvá po jednom góle, na vedúci gól Vaškoviča z 5. minúty odpovedali hostia gólom Piačaka. Druhá tretina patrila domácim, ktorí odskočili na 4:2. V poslednej tretine snahu hostí o vrátenie sa do zápasu zmaril piatym gólom Jarolín a posledný gól sezóny dal v poslednej minúte posledného zápasu Kučera 6:2.

Lipt. Mikuláš – Michalovce 6:2.

1. L.Mikuláš 12 9          0          1          2          53:26    28
  2. Detva 12 6          1          0          5          44:33    20
  3. Michalovce 12 3          2          1          6          30:47    14
  4. Skalica 12 3          0          1          8          26:47    10