Témou tohtoročného rytierskeho festivalu Rotenstein budú pytačky. Na podujatie sa dostavia rytieri z ďalekého severu, domáci bohatieri no aj turecký begovia, aby sa v rytierskom turnaji uchádzali o ruku prekrásnej princeznej Alžbety.

 

 

Kto sa teda stane manželom vytúženej spanilej panny? O tom všetkom sa rozhodne 26. a 27. mája na zámku v Holíči.
Neoddeliteľnou súčasťou správnych pytačiek je aj bujará zábava. Tú zabezpečia šermiari, kaukliari, tanečníci i hudobníci. Súčasťou programu budú aj husári – zručný lukostrelci na koňoch. Ďalšou pýchou bude regiment kráľovských Landsknechtov. Súčasťou festivalu bude aj historický trh plný remeselníkov rôzneho druhu, od ktorých si budú návštevníci môcť zakúpiť výrobky. Podujatie bude rozšírené o sedliacky dvor plný zvierat, koní a dravcov.

 

 

 

 

Organizátori pripravili veľké množstvo všakovakých stánkov, krčiem a viech, jedna z nich dokonca otvorí svoje dvere v zámockom podzemí. Toto všetko je pripravené pre všetkých, ktorých kroky budú smerovať na Holíčsky zámok.

 

 

Zábava pre najmenších tak isto nebude chýbať. Bábkari sa zhostia stvárnenia strhujúcich rozprávok, majstri šermu zaučia mládencov vo svojom  odbore a vznešené dámy prezradia tajomstvá dvorského tanca. V útrobách zámku bude pre záujemcov k dispozícií aj fotokútik „Okrem kata sa budú môcť návštevníci vyzbrojiť fotkami v helmách, zbroji či v historickom kostýme.“ uviedol Bystrík Holeček, jeden z organizátorov.
 

 

 

Udalosť bude plná zábavy, dobrého jedla a zážitkov. Myslí sa však aj na vzdelanie – pripravené sú pútavé prednášky z histórie. Tu sa však program nekončí – „Všetko Vám vopred prezradiť nemôžeme, deti i dospelý majú radi prekvapenia. Môžeme Vám ale prezradiť, že túto udalosť navštívi aj iný kráľ a to kráľ slovenskej historickej detektívky a fantasy – Juraj Červenák.“, vyjadril sa ďalší z organizátorov Martin Tibenský.


.
Toto je čítané

Pri nehode medzi Holíčom a Petrovou Vsou zomrel 48-ročný vodič

Pri dopravnej nehode medzi obcou Petrova Ves a Holíčom v okrese Skalica…

20 rokov