10. ročník preteku  Kráľ Záhoria MTB maratón na horských bicykloch na trati 50km, 25km, 25km Fat Bike sa koná už túto sobotu (12.5.) v Zlatníckej doline v Skalici so štartom o 11:00.

 

Pretek na horských bicykloch KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN začal písať svoju históriu v roku 2009. Trať preteku je situovaná na úpätí Bielych Karpát do rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina. Na pretekárov čaká zaujímavá trať o dĺžke 50km (1 okruh), 25 km (1 okruh), ktorá obsahuje krátke a dlhé výjazdy a zjazdy, lesné i ťažné cesty a turistické chodníky. Štart a cieľ preteku je umiestnený na trávnatej ploche pod parkoviskom u reštaurácie Skalická koliba.


Nathaniel Knizkaren 2023

Najlepší pretekári v jednotlivých kategóriách si odnesú originálne trofeje a na všetkých čaká zaujímavá tombola v ktorej nebudú chýbať skalické špeciality “Skalický trdelník” a “Skalická frankovka”. Pitný režim zabezpečuje slovenský výrobca športovej a doplnkovej výživy firma KOMPAVA a súkromný nemecký pivovar ERDINGER .

 

V priestoroch štartu a cieľa bude umiestnená EXPO aréna, kde budú prezentovať svoje produkty partneri podujatia. Pretek bude meraní čipovou technológiou Race-Result. Pôvabná prírodná scenéria spojená zo zaujímavou traťou sú tým najlepším lákadlom aby ste sa tohto preteku zúčastnili. KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN 2018 je zaradení do prestížneho bodovacieho seriálu MTB maratónov GHOST KARPATY MTB TOUR 2018. Viac info na www.karpatymtbtour.com.
Novinkou od roku 2017 je na trati 25km kategória FATBIKE.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024