Počas uplynulého víkendu sme zaznamenali prvé dvojciferné víťazstvo v súťažiach Majstrovstiev oblasti, keď Vrádište „rozbilo“ Osuské 12:2. Doteraz boli k tomu najbližšie v zápasoch Š. Humence – Sekule 9:1, Štefanov – Š. Humence 9:1, Chropov – Dojč 9:4, Bor. Sv. Jur – Radimov 1:8 a Kúty – Radimov 2:8.

Zo zápasu Rohov – Dubovce

MO 25. kolo
Štyrmi dohrávkami z 8. mája sa konečne skompletizovala tabuľka Majstrovstiev oblasti.

Radimov potvrdil svoje postavenie, veď na jar nestratil ešte ani bod a to hral až sedem zápasov vonku, dokonca u mužstiev z horných poschodí tabuľky, v Oreskom, Strážach, Rybkách i Hlbokom. Kúty sa výhrou s Bor. Mikulášom vrátili do boja o záchranu, keďže Cerová doma prehrala s Juranmi. Víťazným gólom ju „zostrelil“ jej odchovanec Denis Badáň.

Hlboké – Radimov 0:2 (0:2), 31. P.Kessl, 41. R. Drápal, r. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík, Mesíček.

Šlágru 25. kola (hral tretí s prvým) predchádzala silná búrka a dážď, ktoré ubrali kvalite stretnutia i návštevnosti. Na šmykľavom teréne sa hral opatrnejší, kľudnejší futbal, vačšinou medzi šestnástkami s miernou prevahou hostí. Základ k víťazstvu položil Radimov už v prvom polčase, kedy sa jeho hráči dvakrát presadili. V 31. min. otvoril skóre zápasu Paťo Kessl a v 41. min. zvýšil na 0:2 Rado Drápal. Hostia mali ešte niekoľko ďalších príležitostí, no Šragu v domácej bráne už neprekonali. Po prestávke boli aktívnejší domáci, po jednom zákroku v šestnástke sa dožadovali penalty, no nepískala sa. Diváci videli zaujímavý zápas a zaskúžené víťazstvo favorita.

Rohov – Dubovce 2:1 (2:0), 2. I. Ravas, 33. M. Burian – 65. J. Martinusík, r. Kendi, Dzindzík.

Domáci sa rýchle ujali vedenia gólom Ravasa. Po góle prevzali iniciatívu hostia a mali niekoľko skvelých možností na vyrovnanie. Milota netrafil bránu, Martinusík trafil brvno a Huťťa neuspel ani pred prázdnou bránou. Domáci boli vysoko efektívní, z druhej šance zvýšil Burian na 2:0. Takmer celý druhý polčas sa hral v réžii hostí, no nie a nie trafiť. Až v 65. min.znížil po akcii Rybnikára s Huťťom Jaro Martinusík na 2:1. O dve minúty mal ďalšiu šancu, no hlavičkou z päťky netrafil odkrytú domácu bránku. Ďalšie šance nevyužili Huťťa, Balážik a Milota, vyrovnať hosťom nebolo súdené. Jedinú šancu domácich po prestávke mal Mareček, tomu ju zneškodnil včasným vybehnutím Pekar. Prehra je pre hostí krutá.

Slovan Šaštín – Radošovce 4:3 (1:1), 25., 86. R. Slovák, 49. D. Schlosser (11), 51. K. Barkóci – 28. M. Španka, 58. E. Petrovič, 68. J. Žák, r. Mi. Šefčík, Hurbánek.

Hostia hrali v Šaštíne nebojácny, útočný futbal a domáci boli viac ako vyrovnaným súperom. Vedenia sa ujal Šaštín v 25. min. Slovákom, no už v 28. min. po chybe domácej obrany vyrovnal Španka. V druhom polčase dramatické stretnutie pokračovalo a s gólmi sa roztrhlo vrece. V priebehu dvoch minút domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď Schlosser premenil penaltu a Barkóci zvýšil na 3:1. Hostia však bojovali a aj oni boli dvakrát úspešní. Znížil Petrovič a na 3:3 vyrovnal Žák. O osude stretnutia rozhodol trestný kop Roba Slováka v 86. Minúte – 4:3.

Jablonica – Rybky 2:0 (1:0), 21. Marek Kubisa, 85. B. Kolenyak, r. M. Dutka, Knap.

Prvý polčas bol jasne v réžii domácich, ktorí mali veľké množstvo šancí, no len raz sa im podarilo skórovať, ostatné šance pozahadzovali. Druhý polčas bol opačný, domáci sa stiahli a začali hrať hostia. Vytvorili si aj jednu veľkú šancu, ktorú však výborne zneškodnil brankár Mihalcsak. Vzápätí Jablonica zvýšila Kolenyakom na 2:0 a tento gól bol rozhodujúci.

Kopčany – Oreské 2:0 (1:0), 32. M. Baláž, 71. D. Hýroš, ČK 1:0 (80. F. Ivánek), r. Lapoš, Škrinár.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Domáci po bojovnom výkone zaslúžene zvíťazili, posledných desať minút dohrávali už len s desiatimi hráčmi po vylúčení Ivánka, hostia však početnú výhodu nevyužili.

Lakš. N. Ves – Stráže 1:5 (0:5), 85. T. Velický – 11. J. Herda, 13., 30. T. Polák, 19. M. Konečný, 44. J. Beňa, r. Kendi, Mesíček.

Za polhodinu bolo 0:4 a v tesne pred odchodom do šatní pridal ešte jeden gól Beňa. Stražania dokonale svojou hrou domácich zaskočili. Po prestávke už sa nemali hostia kam ponáhľať, hra sa spomalila, šance boli na obidvoch stranách, čestný gól domácich dal tesne pred koncom Tomáš Velický.

Kúty – Borský Mikuláš 2:0 (2:0), 8. J. Sirka, 44. K. Mihál, r. Vlk, B. Dutka.

Lepšie začali hostia, no už v 8. min. inkasovali, keď Cigánka prekonal Jakub Sirka. Búrania sa aj naďalej snažili, no v 44.min. po ďalšom rýchlom protiútoku inkasovali aj druhýkrát. Po prestávke už boli Kúty lepším mužstvom, zaslúžene si pripísali tri dôležité body a Juranov a Cerovú už majú „na dohľad.“

Cerová – Bor. Sv. Jur 0:1 (0:0), 79. D. Badáň.

Vyrovnaný zápas bez výraznejších šancí na obidvoch stranách. V prvom polčase hostia viac bojovali, v druhom polčase sa im domáci vyrovnali, no gólovú šancu si nevypracovali. Hostia využili svoju jedinú šancu, keď domáca obrana „zabudla“ v šestnástke na dvojicu voľných hráčov súpera. V 79. min. sa presadil bývalý hráč Cerovej Denis Badáň a rozhodol o výhre Juranov – 0:1.

Dohrávky

Hlboké – Lakš. N. Ves 1:0 (1:0), 26. T. Vašek (11),

Bor. Mikuláš – Oreské 1:1 (0:1), 56. S. Černý – 30. T. Jarábek,

Sp. Stráže – Radimov 0:3 (0:1), 10. B. Križánek, 64. P. Božek, 88. P. Kessl.

II. trieda 21. kolo

Dvoch trojgólových strelcov majú v Smolinskom, ktorí svojimi hetrikmi deklasovali posledné Letničie.

Hetrikom pomohol aj Danihek k výhre so Sekulami, prekvapili aj Čáry čo do výšky výhry a Koválov výhrou v Uníne. V susedskom derby v Sobotišti sa červeňalo Černekovi z Kunova, rovnako aj pred očami Čelústku zo Štefanova.

Pop. Močidľany – Petr. Ves 3:1 (2:1), 2. J. Sloboda, 18. P. Sopúšek, 66. O. Hološka – 40. M. Ovečka, r. Polakovič.

Domáci dvomi rýchlymi gólmi išli do vedenia 2:0. Hostia v závere polčasu korigovali stav Ovečkom, no keď v 66. min. pridal Hološka tretí gól domácich, bolo definitívne rozhodnuté.

Unín – Koválov 1:3 (0:0), 55. D. Štítny – 53. V. Labaš (11), 79. T. Pavlík, 89. M. Kuba, r. Holenka.

Po bezgólovom polčase išli po prestávke do vedenia hostia, keď Labaš premenil penaltu. Už o dve minúty však Štítny vyrovnal, no hosťom vyšla záverečná desaťminútovka, v ktorej sa gólovo presadili Pavlík i Kuba a hostia tak prekvapujúco berú všetky body.

Smrdáky – Sekule 5:2 (4:0), 6., 24., 28. T. Danihel, 22. V. Bôžik, 57. F. Pagáč – 72., 83. E. Húšťava, r. Bednár.

Smrdákom vyšiel vstup do zápasu, keď po polhodinke hry viedli už 4:0 aj zásluhou hetriku Tomáša Danihela. Po prestávke zvýšil Filip Pagáč už na 5:0, až v samom závere dvomi gólmi upravil Erik Húšťana na konečných 5:2.

Š. Humence – Štefanov 5:2 (2:2), 11. R. Ondráš, 29. D. Fuksa, 84., 89. E. Flámik, 85. L. Matula – 21. M. Macek, 26. P. Polák, ČK 0:1 (24. Ľ. Čelústka), r. Dzindzík.

Zaujímavý priebeh malo toto stretnutie. Domáci sa ujali vedenia Ondrášom, no hostia dokázali otočiť gólmi Macka a Poláka, keď medzitým videl za stiahnutie protihráča v šanci ČK Čelústka. Za tri minúty domáci zrovnali stav na polčasových 2:2, no po prestávke sa v početnej výhode riadne vytrápili než rozhodli. Tri góly dali až v záverečnej päťminútovke.

Sobotište – Kunov 2:0 (0:0), 66. S. Štefek, 73. M. Včelka, ČK 0:1 (73. R. Černek), r. Tubl, Matúš.

Susedské derby pred penou návštevou. Kunov je jedným z dvoch mužstiev ktoré dokázalo v tejto sezóne Sobotište zdolať a chcelo tak urobiť aj teraz. Domáci však hrali dobre, no neboli efektívni. Až po prestávke sa podarilo prekonať súperovu obranu Štefkovi. V 73.min. Černek po nebezpečnom zákroku videl ČK a z nariadeného trestméko kopu dal Marek Včelka gólovú poistku lídra – 2:0. Následne si už domáci víťazstvo ustrážili.

Baník Čáry – Hradište 5:1 (1:0), 45. T. Gabriš, 47. T. Chorvát, 50., 56. F. Kuník, 78. M. Puškáč – 65. F. Michalička, r. Daniš.

Od začiatku boli prekvapujúco lepším mužstvom hostia, no šancu si nevytvorili. Postupne začali domáci preberať hru a mali aj šance, no až v samom závere polčasu sa presadil Gabriš – 1:0. Po prestávke už v 47. min. Chorvát zvýšil na 2:0 a v priebehu desiatich minút Fabian Kuník dvomi gólmi definitívne rozhodol. Hostia znížili Michaličkom zo štandartky a skóre uzavrel v 78. min. Puskač.

Smolinské – Letničie 6:0 (2:0), 16., 60., 90. M. Antálek, 19., 49., 86. D. Kašák, r. Thao.

Na konci úvodnej štvrťhodiny sa gólovo presadili Antálek a Kašák. Obaja hráči po prestávke dali ešte po dva góly a tak sa rovným dielom pričinili hetrikmi o hladké víťazstvo Smolinského 6:0.

III. trieda 23. kolo

Vrádište rozstrieľala dvojciferne Osuské a udržalo si pred svojim prenasledovateľom z Rovenska sedembodový odstup. Bol to vôbec prvý dvojciferný výsledok v súťažiach ObFZ Senica v tejto sezóne.

Susedské derby v Podbranči rozhodol hetrikom Mindek a mužstvo Trnovca do Chropova ani neprišlo.

Dojč – Rovensko 1:6 (1:1), 3. R. Búzek – 38. I. Štora, 52. L. Baláž, 73. S. Starych, 76., 86. M. Bartoň, 87. B. Baláž, r. Vlk, Škrinár.

Domáci od 3. min. vyhrávali gólom Roba Búzeka, no to bolo naposledy, čo sa v tomto zápase tešili. Ivo Štora ešte do prestávky vyrovnal a po nej sa už hralo v réžii hostí, ktorí konto súperovho brankára zaťažili ďalšími piatimi gólmi. Štyri v záverečnej štvrťhodine, čo nesvedčí o dobrej kondícii domáceho mužstva.

Vrádište – Osuské 12:2 (6:0), 2. J. Giertl, 7., 30., 32., 60. Ľ. Múčka, 26., 45. (11), 72. V. Huťťa, 67. R. Jurčík, 79., 90. P. Smaženka, 89. M. Duban – 69. T. Vlček, 86. Ľ. Pavelka, r. M. Dutka, Knap.

Za sedem minút bolo 2:0, po polhodinke už 5:0. Hostia očividne nestačili tempu Vrádišťa, aj po polčase šesťkrát inkasovali, stihli aspoň znížiť na 8:1 Vlčkom a na 10:2 Pavelkom.

Podbranč – Prietrž 2:4 (1:3), 36. Ľ. Líška, 82. P. Praženka – 18., 23., 53. J. Mindek, 24. R. Jarolín, ČK 1:0 (90. Pavol Kutálek), r. Škrinár, Lapoš.

Susedské derby cez kopec rozhodla efektívna šesťminútovka hostí, keď od 18. do 24. minúty dali tri góly. Domáci znížili do prestávky Liškom, no keď v 53. min. zavrel svoj hetrik a zvýšil na 1:4 Ján Mindek, bolo definitívne rozhodnuté. Domáci už len v samom závere korigovali Praženkom. V nadstavenom čase ešte videl ČK domáci brankár Kutálek.

Chropov – Trnovec 3:0 kont., hostia sa na zápas nedostavili.