Prinášame novinku: Výsledky a komentáre MŠK BO Holíč I. liga basketbalu mužov.

9.10.2010,ŠH Kollárova Holíč
MŠK BO Holíč –  MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava 80:102 (43:40)
(18:18, 25:22, 23:30, 14:32 )
V sobotu 9.10.2010 sa dočkali holíčania basketbalovej premiéry v I. lige na domácej palubovke, kde im boli súperom hráči MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava. Domáci zápas rozohrali dobre, keď držali s kvalitným súperom krok a po prvej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre nerozhodný stav 18:18. V druhej štvrtine domáci pokračovali v nasadenom tempe a tak do druhého polčasu nastupovali s trojbodovým náskokom. Do polovičky tretej tretiny holíčania navŕšili svoj náskok na desať bodov, no od tohto momentu nastal zlom v stretnutí a skúsený bratislavčania vývoj stretnutia otočili vo svoj prospech a do konca stretnutia zvyšovali svoj náskok na konečných a zaslúžených 80 : 102. Skvelý FAN klub a diváci vytvorili v stretnutí výbornú atmosféru za čo im ďakujeme.

F 24:24
T H 30/15 : 29/19
3B: 3/1
Holíč – Jaborník 15, Holeček 1
4, Králik 0, Došek 28, Chrenka 6, Hanušek 9, Ďurišin 1, Christoph 5, Kubinec 2.
Rozhodovali – Bugár, Szarka.

10.10.2010,ŠH Kollárova Holíč
MŠK BO Holíč – ŠKP Filozof Bratislava 100:66 (48:33)
(24:21, 24:12, 26:15, 26:18)
V nedeľu odohrali basketbalisti svoje druhé domáce stretnutie v  I. lige s basketbalistami ŠKP Filozof Bratislava, ktorí pricestovali na stretnutie v oklieštenej zostave. Domáci sa do súpera pustili od úvodného rozskoku a zodpovednou kolektívnou hrou si postupne vybudovali sľubný polčasový náskok pätnástich bodov. Do druhého polčasu domáci nastúpil s odhodlaním zaťažiť súperovo konto čo najviac a to sa im aj darilo až na záverečných 100 : 66. A tak si basketbalisti Holíča zaknihovali historicky prvé víťazstvo v I. lige, ktorým potešili aj svojich priaznivcov.