V Tlmačoch sa počas uplynulého víkendu bežal Tlmačský polmaratón, ktorého súčasťou boli Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne jednotlivcov i družstiev.

Ilustračné foto

V absolútnom poradí polmaratónu i M – SR jednotlivcov svoj druhý titul získal Košičan Šahajda, štartovala aj trojica bežcov Junioru Holíč, všetci sa v konkurencii vyše 100 maratóncov umiestnili v tretej desiatke. Výborne bežal Dušan Brezovský z Gbelov, ktorý vyhral veteránsku kategóriu nad 50 rokov, na 9. mieste dobehol Róbert Bujna z Kuchyne.

Muži do 40 rokov: 1. Tibor Šahajda, Košice, 1:08:11 hod., ..21. Tomáš Skala, 1:30:33, 22. Gabriel Čermák, 1:31:42, ..25. Tomáš Vintr, všetci Junior Holíč, 1:34:31.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, 1:25:00, ..9. Róbert Bujna, Kuchyňa, 1:43:34.

M – SR: 1. Šahajda, ..16. Brezovský, ..24. Skala, 25. Čermák, ..30. Vintr.

V družstvách vyhral Veterán Bratislava A pred Č. Kľačanmi a svojim B – čkom, ktorého členom bol aj hosťujúci Dušan Brezovský, ktorý tak svojim výkonom prispel k zisku bronzovej medaily. Na 6. mieste sa umiestnilo družstvo AK Junior Holíč s výsledným časom 4:36:43 hod., v zložení Tomáš Skala, Gabriel Čermák a Tomáš Vintr.