Finálová časť 1. BwL trojčlenných družstiev v skupine Západ v aktuálnej sezóne 2017/2018 sa odohrala v nedeľu 20. mája v bowlingovom centre BNC Bratislava. BBM Saturn Malacky, v zložení Josef Smolinský , Ladislav Borek, Boris Sloboda a Miroslav Irha, postúpil do najvyššej súťaže Extraligy SbwZ.

Propozície k súťaži predurčili dva vzájomné zápasy družstiev z umiestnenia na 1. až 4. mieste po siedmom kole ligy a rovnako aj družstiev, ktoré skončili po tejto časti súťaže na 5. až 8. mieste.

Najdramatickejší súboj sa niesol asi o prvenstvo v lige, keď po siedmom kole bol rozdiel medzi prvými dvomi družstvami BBM Saturn Malacky a Koral Trnava iba 2,5 bodov. Rozuzlenie nakoniec priniesla šestica posledných hier. Na prvom mieste skončilo družstvo BBM Saturn Malacky s konečným ziskom 178 bodov. Druhé miesto obsadili hráči z Koral Trnava so ziskom 170,5 bodov a ocenenie za tretie miesto v súťaži si z BNC Bratislava odniesla JUMA Nitra so 152 bodmi na konte.

V zmysle všeobecných propozícií pre bowlingové ligy trojčlenných družstiev sa najúspešnejším jednotlivcom ligy stal hráč, ktorý odohral minimálne 50% súťažných hier. S celoligovým priemerom 182,40 sa ním stal Tomáš Bencsík z družstva Slniečka.

Iba pre informáciu najvyšší priemer v ôsmom kole dosiahol Milan Szabó (Strelci) 200,80, za ním nasledovali Miroslav Irha (BBM Saturn Malacky) 184,20 a Tomáš Bencsík 183,33. O najvyšší výkon kola sa postaral Milan Szabó s hrou 266.

Všetkým účastníkom súťaže aj touto cestou ešte raz ďakujeme za športový prístup k lige a tešíme sa na ďalšie stretnutia nielen pri bowlingu. (BK)