Robert Mistrík Malacky 22.10.

Beh: Mravenčársku míľu vyhrali Matúš, Mikula i Farkašová

Jozef Komorný 0

Počas uplynulého víkendu sa v Plaveckom Štvrtku bežal už 32. ročník behu Mravenčárská míľa v rámci 10. ročníka bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ).

 

 

Na štart preteku sa postavilo neskutočných 328 štartujúcich (169 v detských kategóriách, 139 dospelých, 13 Nordic Walking a 7 Canicross). V absolútnom poradí vyhral veterán Durďák pred J. Matúšom, víťazom hlavnej kategórie.

U mužov tretím miestom prekvapil Roman Palkovič, suverénny bol veterán Miro Mikula a na stupňoch stáli Brezovský, Chrenka a Lazar.

Medzi ženami vyhrala Bátovská pred víťazkou veteránskej kat. nad 35 rokov Erikou Farkašovou. Túto kategóriu komplet ovládli Záhoráčky, na stupňoch boli ešte aj  Zajíčková, Portášiková a Raffayová.

Chôdza je už tradične dominanciou walkerov z Rohožníka, vyhrali Pribilová a Megyessi.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov (33 bežcov): 1. Ján Matúš, Junior Holíč, 21:40, ..3. R. Palkovič, Závod, 22:20, 4. Ľ. Rehuš, AŠK Skalica, 22:26, 5. P. Masaryk, ZFT Dojč, 22:35, 6. T. Skala, Holíč, 23:03, ..10. M. Klech, Pl. Štvrtok, 23:32, ..12. J. Bellay, Skalica, 24:15, 13. P. Bellay, Skalica, 24:28, 14. A. Herceg, ZFT Snica, 24:42, ..17. T. Vintr, Holíč, ..19. Peter Palkovič, Závod, 20. V. Hyránek, Kúty, ..24. P. Bača, Malacky, 25. M. Zajíček, Pl. Štvrtok, ..28. J. Ludaes, Malacky, 29. D. Michal, ..31. R. Dinka, ..33. D. Hržič, všetci Plav. Štvrtok.

Muži nad 40 rokov (20): 1. L. Durďák, Rohatec, 21:28, ..4. R. Komárek, Skalica, 23:19, 5. M. Kollár, Nafta Gbely, 24:29, 6. J. Búzek, B. Mikuláš, 25:18, ..8. M. Fabuš, Tomky, 26:16, 9. Ľ. Baťko, 27:03, ..12. A. Šarnik, 27:40, 13. M. Haba, všetci Malacky, 28:25, 15. I. Valovič, 29:26, 16. P. Báchor, obaja Pl. Štvrtok, 17. A. Gorbatenko, Holíč.

Muži nad 50 rokov: (17): 1. P. Kratochvíl, Třebíč,  22:54, 2. D. Brezovský, Gbelskí Strýci, 23:05, ..6. J. Zváč, Šaštín, 25:21, ..8. P. Portášik, 25:56, 9. V. Vydarený, obaja AŠK Skalica, 27:02, 10. Pavol Palkovič, Junior Holíč, 27:12, 11. J. Szalva, Koválov, 12. I. Raffay, Kúty, 13. J. Orth, Zohor.

Muži nad 60 rokov: (11) 1. Miro Mikula, Radošovce, 24:24, ..3. J. Chrenka, AŠK Skalica, 25:45, 4. F. Kocák, Gbelskí Strýci, 27:10, 5. E. Baumgartner, Radošovce, 29:04, ..10. V. Planka, Malacky, 35:26.

Muži nad 65 rokov: (5): 1. V. Varmuža, Hodonín, 25:44, ..3. L. Lazar, Lozorno, 29:33, ..5. J. Varmuža, Brezová, 32:24.

Muži nad 70 rokov: (7): 1. J. Šohaj, Uh. Brod, 17:23, ..4. O. Tirpák, 19:40, ZFT Senica, 5. M. Hajossy, Koválov, 22:01, ..7. R. Roučka, Junior Holíč, 27:38.

Ženy do 35 rokov: (12): 1. K. Bátovská, Tlmače, 25:35, 3. S. Zajíčková, 30:00, ..7. M. Martincová,  36:41, 8. J. Fehérová, všetky Plav. Štvrtok, 36:58, 9. E. Kollárová, Bor. Sv. Jur, 37:17, 10. C. Schmiedt, Holíč, 37:32.

Ženy nad 35 rokov: (8): 1. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 27:40, 2. M. Ullerová, Studienka, 28:41, 3. V. Šimeková, Malacky, 31:21, 4. L. Rajčáková, Skalica, 31:26, 5. Z. Kubenková, Lozorno, 34:03, 6. S. Gorbatenková, Holíč, 36:18.

Ženy nad 45 rokov: (14) 1. M. Durnová, Veselí, 28:30, 2. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 29:34, 3. Svetlana Raffayová, Kúty, 30:25, ..6. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 32:02, ..11. Margita Varmužová, Brezová, 35:16, 12. Pavlína Zsigmondová, Vysoká, 38:39.

Juniori (roč. 99 a 00) – dievčatá: 1. T. Morávková, Malacky, 16:43, chlapci: 1. P. Riečický, Holíč, 14:58, 2. N. Náter, Senica, 16:57.

Dorast (roč. 01 a 02) – dievčatá: 1. M. Salajová,  16:19, 2. M. Zbořilová, obe Malacky, 20:42, chlapci: 1. J. Červenák, Sološnica, 15:22, 2. F. Búzek, Šaštín, 16:11, ..4. D. Žiga, 31:17, 5. M. Pleško, obaja Sološnica, 34:01.

Nordic Walking – ženy: 1. Dana Pribilová, 28:58, 2. A. Herzaňová, 28:59, 3. R. Beňová, 30:02, 4. M. Horská, 30:52, 5. L. Brichtová, 31:10, všetky NW Rohožník, 6. K. Belzarová, Jablonové, 31:48, 7. N. Megyessiová, 32:22, 8. K. Prigancová, 40:52, muži: 1. Rastislav Megyessi, 28:04, ..3. D. Pribila, 29:57, 4. P.k Herzáň, všetci NW Rohožník, 31:36.

 

BSK Župné škola Malacky