Obyvatelia a návštevníci Senice môžu od dnešného dňa využívať kompletne zmodernizovanú čakáreň autobusovej stanice s bezplatným pripojením na internet a možnosťou dobíjania mobilných zariadení prostredníctvom USB konektorov. Modernizáciou čakárne zavŕšil dopravca trojročnú obnovu autobusovej stanice v Senici.

 

 

„V mestách a regiónoch kde pôsobíme, dlhodobo investujeme nemalé finančné prostriedky do modernizácie autobusových staníc, predajných miest, obnovy vozového parku, denných miestností, dispečingov a servisných pracovísk. Záleží nám na komforte a pohodlí našich cestujúcich a vodičov, a preto budeme i naďalej pokračovať v modernizáciách v Trnavskom kraji,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

 

Cestujúcim je od dnešného dňa k dispozícii kompletne zateplená čakáreň s vymenenou elektroinštaláciou, novými vstupnými dverami, novou dlažbou, diaľkovým otváraním na nových oknách a osvetlením. V priestoroch čakárne je vymenený celý inventár vrátane nových kovových moderných lavičiek a osadené sú kvetináče so živými kvetmi. „Súčasťou čakárne sú aj nové informačné tabule, ktoré cestujúcich informujú o odchodoch spojov a zároveň ich upozorňujú, ktorým východom sa dostanú na zvolené nástupištia. Všetky informácie sú k dispozícii cestujúcim aj v anglickom jazyku,“ dodal Jozef Gaža z ARRIVA Trnava zodpovedný za stredisko Senica.

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete


Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje       1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť.

 

ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a  členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.


.

Je ok, ak nie si ok BSK