Demokratické pravicové sily, strana Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) spojili svoje sily v komunálnych voľbách v meste Senica. Na piatkovej spoločnej tlačovej besede oficiálne predstavili spoločného kandidáta na primátora Pavla Kalmana.

 

 

„Pavol Kalman nie je nepopísaný list. Je to človek, ktorý je úspešný v komunálnej politike. Jeho postoje sú dlhodobo známe. Možno introvert, ktorý menej hovorí, ale o to viac hovoria za neho výsledky, ktoré dosahuje často oveľa rýchlejšie, ako by sme očakávali. Pritom v komunálnej politike dvojnásobne platí, že kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. Pavol Kalman je dobrý manažér a zároveň čestný a férový chlap. Srdcom športovec, Záhorák, otec, priateľ a kamarát,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko a doplnil: „Pevne verím, že podobne ako vo voľbách do VÚC budeme úspešní. Som presvedčený, že Pavol Kalman je človek, ktorý má všetky predpoklady na to, aby urobil Senicu lepšou.“

 

 

Súčasný župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič (OĽANO) povedal, že v súčasnom vicežupanovi kraja Pavlovi Kalmanovi našiel človeka, ktorý chce, vie a dokáže urobiť pre samosprávu veľké veci. „V novembrových župných voľbách občania rozhodli, že vízia spolu tvoríme kraj, ktorú sme predstavovali aj so súčasným kandidátom, mala úspech. Ak chceme spolu tvoriť kraj, potrebujeme silný tím. U nás na župe Senicu reprezentujú dvaja vicežupani, páni Kalman a Sova. Ak máme naďalej kraj tvoriť spolu, je veľmi dôležité, ako rozhodnete v týchto voľbách,“ odkázal J. Viskupič Seničanom.

 

 

Krajský podpredseda KDH v Trnave Roman Sova je aj z titulu Seničana rád, že sa spojenej opozícii podarilo nájsť kandidáta, ktorý spĺňa morálne, odborné, ale aj manažérske a ekonomické kritériá. „Ponúkame kandidáta, ktorý vie ponúknuť našim spoluobčanom to, čo tu posledné štyri roky chýbalo. Kandidáta, ktorý dokáže zabezpečiť nielen základné potreby mesta, ale aj rozvoj mesta,“ uviedol R. Sova.

 

 

Pavlovi Kalmanovi chýbajú v Senici vízie. Chce, aby v roku 2020 bolo mesto v úplne inej kondícii ako je dnes. „Môj volebný program má tri základné oblasti: prvou je múdre mesto, druhou je životné prostredie a treťou oblasťou je solidarita. Nedá sa povedať, že niektorý z týchto bodov je prvý alebo tretí,“ uviedol P. Kalman a na záver dodal: „Hlavný problém dnes vidíme v tom, že nedokážeme v meste reagovať na trendy, ktoré sú okolo nás, na ekologické hrozby, na to, ako sa verejná správa vyvíja. Aj preto je mojou víziou vypracovať niekoľko dlhodobých plánov, ktoré prekračujú jedno volebné obdobie.“


.

Je ok, ak nie si ok BSK