Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na utorok až štvrtok  (31.7.-2.8.) výstrahu druhého stupňa pre vysoké teploty dosahujúce až 35 °C.

 

V Lakšárskej Novej Vsi namerali 3.augusta 2013 – 40°C v tieni. Foto: Ľudmila Bachnová

 

Na Záhorí sa miestami očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 35 °C. Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká. Najvyššie teploty sa očakávajú popoludní (14:00 – 18:00).

 

Nezabúdajte na pitný režim. Dospelý človek by mal denne vypiť viac ako 2 litre vody. Odporúča sa piť nesladené a nesýtené nápoje, najlepšie čistú vodu a vyhýbať sa alkoholu a energetickým nápojom. Hneď z rána vyvetrajte dom/byt a zatemnite okná roletami a žalúziami, aby ste zabránili prenikaniu slnečných lúčov. Počas horúčav sa musia mať na pozore hlavne deti, starší a chorí ľudia –  nevykonávajte namáhavé telesné aktivity.

 

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdili s ohľadom na horúce dni, nezabúdali na pitný režim a pri prekonávaní dlhších vzdialeností treba pamätať na častejšie prestávky.“ informovala Záhorí.sk policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.


.
Toto je čítané

Záujem o výstavbu logistického centra v Borskom Svätom Jure vyvolal rozporuplné reakcie

V Borskom Svätom Jure vyvolal záujem investora o výstavbu logistického centra nevôľu časti…

BM Záhada Vedy