Počas uplynulého víkendu sa rozbehli súťaže riadené Oblastným futbalovým zväzom Senica, dospelí i dorastenci.

Foto zo zápasu Kunov – Vrádište

V Majstrovstvách oblasti najvyššie víťazstvo dosiahol Slovan Šaštín, ktorý Jablonici nabalil „sedem banánov“ na spiatočnú cestu. Ich mestský rival v oslabenej zostave pukol doma s Kopčanmi. O nekompletných zostavách však hovorili takmer všetci.

Nováčik zo Sobotišťa si trúfal na viac, no vyfasoval poltucet. Skvele začali Rybky, s novým trénerom Radom Valjentom vysoko vyhrali v Cerovej. Susedské derby v Močidlanoch skončilo zmierlivo. Spokojní boli aj domáci, hoci v 86. min. viedli s Dubovcami 2:0.

MO – 1. kolo

Pop. MočidľanyDubovce 2:2 (2:0)
3. F. Pekár, 11. D. Krchňavý – 86. M. Kudláč, 88. J. Martinusík, rozh. Vlk, Knap.

V susedskom derby sa delili body, hoci domáci od jedenástej minúty vyhrávali už 2:0. Do vedenia ich dostal v 3. min. Filip Pekár a druhý gól pridal David Krchňavý. Hostia po celý druhý polčas tlačili a štyrikrát trafili konštrukciu domácej brány, no mohli prehrať aj vyšším rozdielom. V 85. min. domáci Starý nevyužil svoju šancu na tretiu trefu a poistku na víťazstvo. Z protiútoku hostia znížili Kudláčom a o dve minúty Jaro Martinusík vyrovnal na konečných 2:2. Hoci sa výsledok zdá pre domácich krutý, hostia si prehrať nezaslúžili. Bod je pre domácich úspechom a vzhľadom k priebehu aj pre hostí.

Spartak Stráže – Kopčany 0:3 (0:2)
7. D. Kozány, 41., 58. D. Hýroš, ČK 1:0 (70. T. Polák), rozh. Ma. Šefčík, Hušek.

Kopčany boli proti oslabeným strazam po cely zápas lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. Do polčasu dali dva góly. Už v 7. min. otvoril skóre Kozány. Stráže potom vrhli všetky sily do útoku, no samostatne nájazdy Poláka a Smolinského góly nepriniesli. Ďalšie dva góly hostí pridal Hýroš a keď v 70. min. videl domáci Tomáš Polák ČK, bolo o troch bodoch definitívne rozhodnuté.

Cerová – Rybky 1:4 (0:2)
69. P. Nosko – 7. P. Černek (11), 16. M. Mach, 75. K. Ravas, 90. A. Mečíř, r. Vlk, Matúš. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom. Už v 7.min. ich dostal do vednia z penalty Peťo Černek a po štvrťhodine hry zvýšil Marcel Mach na 0:2. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domáci znížili striedajúcim Noskom na 1:2. Hostia však zo štyroch ďalších čistých šancí dve využili a rozhodli zápas.

Slovan Šaštín – Jablonica 7:0 (2:0)
17., 60., 61. K. Barkóci, 28. D. Schlosser (11), 50., 57. R. Slovák, 80. P. Dostál, r. Hušek, Škrinár. Úvod novej futbalovej sezóny dokonale vyšiel domácim. Počas celého stretnutia boli lepším mužstvom, hlavne v druhom polčase mali výraznú prevahu a nepustili hostí do žiadnej šance. Prejavili to siedmimi strelenými gólmi. Výrazné víťazstvo domáceho Slovana bolo plne zaslúžené, hostí odsúdili do úlohy štatistu a uštedrili im nepopulárny debakel.

Oreské – Lakš. N. Ves 1:0 (0:0)
48. M. Baláž, r. Lapoš. Zápas mal jednoznačný priebeh. Domáci po celý čas dominovali, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, pretože strelci sa predháňali v zahadzovaní šancí. Domáci nastrelili dve brvná, dve žrde a v 74. min. Pavlačka nepremenil pokutový kop, keď sa potvrdilo, ža faulovaný hráč nemá kopať jedenástku. Ďalšie domáce šance zmaril hosťujúci brankár, a tak až do konca zápasu bol výsledok otvorený. Víťazstvo domácich je podľa priebehu zaslúžené.

Hlboké – Sobotište 6:1 (3:1)
6., 43. (11) D. Štora, 28. Kumančík, 58. T. Slovík, 74. Ľ. Klein, 86. M. Dujka, – 18. M. Včelka, r. Tokoš, Thao. Prvý polčas bol vyrovnaný, striedali sa šance na obidvoch stranách. Na vedúci gól Dominika Štoru zo 6. minúty odpovedal v 18. min. jeho bratranec Marek Včelka v drese hostí – 1:1. Po góle hrajúceho trénera Petra Kumančíka sa už hralo v réžii domácich. V druhom polčase Sobotište kondične odpadlo a dominovali domáci, ktorí svoju prevahu potvrdili ďalšími tromi gólmi.

Bor. MikulášRadošovce 2:1 (1:0)
45. T. Mička, 63. Olutosin Olumide Abogan – 74. D. Štepanovský, rozh. Ma. Šefčík, Tubl. V zaujímavom zápase sa vedenia ujali domáci gólom do šatne, keď v 45. min. hrajúci tréner Tomáš Mička sa presadil po štandartnej situácii. V druhom polčase pridal Olutosin Olumide Abogan druhý gól domácich a hostia už len korigovali gólom Štepanovského v 74. minúte. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Bor. Sv. Jur – Rohov 3:0 (1:0)
27. Badáň, 68. vlastný (J. Cibula), 76. D. Strapko, r. Knap. Na úvod sezóny kvalitný zápas z oboch strán, domáci boli o tri góly lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.

MO II. trieda 1. kolo

Hosťom sa v prvom kole príliš nedarilo. Získali „chudobné“ dva body za remízy. Š. Humencom sa bod vo Smrdákoch zdal málo, bod Unína v Kútoch možno považovať z ich strany za príjemné prekvapenie, i keď silu Kútov, ktoré zostúpili z vyššej súťaže ťažko odhadnúť.

ČárySmolinské 4:1 (1:1)
32. D. Kollár, 52. T. Chorvát, 57., 82. M. Puškáč – 12. A. Beňa, rozh. Dzindzík.

Prvých 20 minút susedského derby bolo pomerne vyrovnaných. Aj keď si domáci vytvorili dve dobré príležitosti, skóre sa menilo na druhej strane. Adam Beňa odrazenú loptu v domácej šestnástke poslal hlavou do siete Ozábala – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, mali častejšie loptu vo svojej moci, no vyrovnať sa im podarilo až po polhodine hry, keď unikajúci Fabian Kuník bol faulovaný a Denis Kollár z trestného kopu technickou strelou zrovnal na 1:1. V druhom polčase hostia odpadli  a domáci si so šancami lepšie poradili. V 52. min. dal na 2:1 Tomáš Chorvát, o päť minút pridal tretí gól Milan Puškáč a ten istý hráč dal v 82. min. na konečných 4:1. Zavŕšiť hetrik mu zabránilo brvno súperovej brány, po dve šance zahodili ešte F. Kuník i Chorvát.

KunovVrádište 4:0 (2:0)
19., 83. R. Vanek, 38. M. Fajnor, 85. J. Belohlávek, rozh. Knap, Lapoš.

Aktívnejšie začali hostia, no dlho im to nevydržalo. Postupne preberal iniciatívu Kunov a prišli aj šance. Belohlávek spálil tutovku, sám pred brankárom poslal lob do jeho rúk. Tutovku mal aj striedajúci Fajnor, no z päťky poslal hlavičku nad bránu. Z diaľky sa zastreľoval Melicher, zrejme najlepší domáci hráč, jeho tretiu strelu Ondráš vyrazil iba pred seba a Roman Vanek poslal loptu do siete – 1:0. Krásnu akciu Vaňka s Ondrovičom zakončil neobsadený Fajnor na 2:0. Rýchle protiútoky hosťujúcich Smaženku, Múčku a Hlaváčka k úspechu neviedli. V snahe o zvrat hostia vystriedali v polčase troch hráčov, no skóre sa menilo až v samom závere, aj to v ich neprospech, keď ďalšie dva góly domácich pridali Vanek a Belohlávek.

SmrdákyŠ. Humence 3:3 (2:2)
24. V. Bôžik, 31. R. Škojec, 76. T. Danihel – 10. D. Burian, 40. R. Bilka, 64. T. Vach, rozh. Lapoš, Škrinár.

V zápase bohatom na góly sa vedenia ujali hostia gólom Dominika Buriana, no domáci otočili na 2:1 po góloch Vlada Bôžika a Rasťa Škojca. Do šatní sa však išlo za nerozhodného stavu, keď tesne pred prestávkou vyrovnal Robo Bilka. Aj po prestávke ako prvý udreli hostia v 64. min. Tomášom Vachom. O spravodlivú deľbu bodov sa postaral v 76. min. Tomáš Danihel – 3:3.

ŠtefanovKoválov 5:1 (3:0)
24. M. Rampáček, 36. P. Tomašovič, 44., 68., 74. B. Tureček – 90. T. Pavlík, rozh. Polakovič, Ma. Šefčík.

Hostia boli favoritom zápasu a papierové predpoklady potvrdili aj na ihrisku. Po góloch Marcela Rampáčka a Paťa Tomašoviča sa hetrikom pripomenul minuloročný kráľ strelcov tejto súťaže Braňo Tureček a domáci viedli 5:0. Hosťom sa v poslednej minúte podarilo streliť aspoň čestný úspech Tomášom Pavlíkom – 5:1.

HradišteSekule 3:2 (3:2)
12., 34. M. Sadloň, 35. J. Kršteník – 20., 43. F. Ondriska, rozh. Thao, Daniš.

V slušnom stretnutí padli všetky góly už v prvom polčase. Za domácich sa dva krát presadil doliečený Martin Sadloň, jeden gól pridal Jozef Kršteník. Za hostí na 1:1 vyrovnával a na 3:2 znižoval Filip Ondriska. V druhom polčase mali obe mužstvá niekoľko príležitostí na strelenie gólu, no domáci brankár Rehák, ani hosťujúci Vlk už ani jednu loptu za svoj chrbát nepustili a tak z ihriska odchádzali spokojnejší domáci.

RovenskoPetr. Ves 1:2 (1:0), 18. T. Junas – 50. M. Ovečka, 87. M. Matula, rozh. Polakovič.

Nováčik sa proti skúsenejšiemu mužstvu chcel vytiahnuť a od 18. min. vyhrával gólom Tomáša Junasa 1:0. Tak skončil aj prvý polčas. Hneď po prestávke však Milan Ovečka vyrovnal na 1:1 a víťazstvo hosťom zabezpečil tri minúty pred koncom Martin Matula. Domácim tak ostali oči pre plač.

Kúty – Unín 0:0, rozh. Blažek. V Kútoch sa diváci gólu nedočkali a tak si mužstvá body spravodlivo podelili.

MO III. trieda 1. kolo
V úvodnom kole III. triedy sa odohrali iba dva zápasy, ďalšie štyri boli preložené na záver jesennej časti (20. a 21.10.).

Bukovec – Prietrž 1:0 (0:0)
68. M. Majdlen, rozh. I. Švancara.

Susedské derby v Bukovci malo zaujímavý vyrovnaný priebeh. Bol to zápas o jednom góle a ten s podarilo dať domácim v 68. minúte. Úspešným strelcom bol Martin Majdlen a zabezpečil ním domácim tri body.

Osuské – Vrbovce 1:1 (0:1)
82. T. Vlček – 36, R. Škoda, rozh. Daniš.

Ani päť Černekov (Andrej, Marián, Jozef, Ivan, Peter) v zostave nepomohlo domácemu mužstvu k víťazstvu. Hostia sa ujali vedenia v 36. min. gólom Richarda Škodu, v druhom polčase na konečných 1:1 zrovnal v 82. min. Tomáš Vlček.

Zápasy Chropov – Letničie, Dojč – Trnovec, Chvojnica – Košariská a Jablonka – Podbranč dohrajú počas víkendu 20. a 21. októbra.

ObFZ SE MO SD

Slovan Šaštín – Štefanov 2:4 (1:1), D. Šimek, D. Danihel – M. Daniel 2, Z. Daniel, L. Čelústka

Bor. Sv. Jur – Sobotište 1:3 (0:1), M. Macejka (11) – D. Švárny, A. Kúdela, L. Mikuš

TJ Kúty – Radošovce 4:2 (3:2), J. Sálus 2, M. Polák (11), L. Hesek – T. Kubina, A. Nus

Mor. Sv. Ján – Bor. Mikuláš 0:8 (0:4), P. Stupavský 3, Š. Cvečka a L. Samek 2, R. Balažovič

10 TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1 0 0 1 0:8 0 1 -3 0

ZsFZ 2. liga SD – 1. kolo: MFK Skalica – FK Inter Bratislava 2:0 (2:0), D. Frühauf, F. Smetana.

ZsFZ 2. liga MD – 1. kolo: MFK Skalica – FK Inter Bratislava 2:1 (1:1), g. d. M. Vašíček, D. Gajdúšek.

ZsFZ 4. liga SZ – 1. kolo: Holíč – Trenč. Stankovce hrajú 29.8.

ZsFZ 5. liga ZÁPAD – 1. kolo: Smolenice – OŠK Rohov 5:1 (3:1), g. h. D. Miča, Mokrý Háj – Zeleneč 0:2 (0:1), Slávia Trnava – Unín 3:0 (3:0), Rybky – KopánkaH. Orešany – Gbely hrajú 22.8.

ZsFZ 2. liga SŽ – 1. kolo: ČFK Nitra – Spartak Myjava 5:1 (1:1), g. h. Ch. Mihálik.

ZsFZ 2. liga MŽ – 1. kolo: ČFK Nitra – Spartak Myjava 4:0 (2:0)

ZsFZ 3. liga SŽ – 1. kolo: Nafta Gbely – Led. Rovne 0:4 (0:1), Kanianka – KútyHolíč – Hlohovec odložili.

ZsFZ 3. liga MŽ – 1. kolo: Nafta Gbely – Led. Rovne 3:1 (0:0), g. d. P. Pálka 2, O. Knotek, Kanianka – KútyHolíč – Hlohovec odložili.

Prenos trestov do nového ročníka 2018/19: Erik Jurica, Hlboké, 4 zápasy, Peter Portel, Š. Humence, 1 z., Kristián Krajčír, Bor. Sv. Jur, 2 z., Michal Baláž, Kopčany, 2 z., Patrik Polák, Štefanov, 1 z., František Božek, Čáry, 2 z., Tomáš Novák, Kopčany, 1 z., Juraj Pagáč, Smrdáky, 1 z., Bronislav Chovanec, Hlboké, 1 z.