Nagst Head (Severná Karolína) hostila (11.-12.7.) majstrovstvá južnej časti východného pobrežia USA v pobrežnom záchranárstve – EAST COAST RESCUE COMPETITION 2018.

15 tímov z rôznych pláží východného pobrežia USA súťažilo v záchranárskych, bežeckých, surferských, kajakárskych a plaveckých disciplínach.

Podmienky na pláži boli drsnejsie ako minulý rok v Jacksonville na Floride. Nakoľko bol nad oceánom pri Severnej Karolíne hurikán, oceán bol búrlivejší, vlny boli vyššie, prúd v oceáne silnejší a teplota vody výrazne nižšia ako v Južnej Karolíne.

Aj napriek náročnejším podmienkam sa podarilo Seničanovi Jurajovi Hlávekovi zlepšiť minuloročné 5. miesto v disciplíne RUN- SWIM- RUN (beh 200 m, plávanie 400 m, beh 200 m) na 2. miesto.

Ďalšiu striebornú medialu vybojoval Juraj Hlávek (beh) v štafetovej disciplíne TAPLIN spolu s Filipom Sprušanským (kajak), Craigom Fleurym (padlovanie na surfe) a Karlom Mikotom (plávanie).

Tretí krát sa na stupne víťazov postavil v záchranarskej disciplíne RESCUE RELAY. Bronzovú medialu tu získal spolu s českým kolegom Karlom Mikotom. Obsahom tejto disciplíny bolo doplávanie prvého pretekára – „obete“ ku bojke v oceáne kde ho vyzdvihol druhý pretekár – „záchranár“ a dotiahol ho na pobrežie.

Preteky boli na vysokej úrovni, pobrežní plavčíci boli kvalitne kondične pripravení, bolo vidieť že na pláži a v oceáne sú ako doma. Po dvoch náročných dňoch plných slnka, vĺn, súťaží a zábavy nasledovalo slávnostné vyhodnotenie najlepších teamov počas banketu na mole.

“Za príjemnú skúsenosť tohto charakteru a podielaní sa na reprezentácii nášho mesta ďakujem môjmu pretekárskemu teamu zo City of North Myrtle Beach a za celkové uskutočnenie tohto kultúrneho programu a nezabudnuteľného leta patrí vďaka Injoy agency.” povedal pre Záhorí.sk Juraj Hlávek.