Ťahákom tretieho kola majstrovstiev oblasti boli dve susedské derby v Borskom Mikuláši a v Dubovciach. Obidva vyhrali domáci zhodne po 2:1.

Foto z hodového zápasu Kunov – Smolinské 3:3

Vysoké víťazstvá dosiahli Rybky, Stráže i Sobotište, body si mužstvá delili v Šaštíne a Močidlanoch, o najväčšie prekvapenie sa postarala Cerová svojim víťazstvom v Oreskom.

MO 3. kolo

Rybky – Bor. Sv. Jur 5:0 (3:0)
7. K. Ravas, 42. F. Ravas, 44. P. Černek, 50., 64. G. Bartošek, rozh. Ma. Šefčík, Škriniar.

Domáci začali zostra a už v 7.min. viedli po góle Kika Ravas. V 42. min. sa presadil aj druhý z Ravasov, Fredy zvýšil na 2:0 a ešte do polčas pridal tretí gól Peťo Černek. Po prestávke domáci pokračovali v peknej hre, dvakrát sa presadil Gabo Bartošek, ktorý upravil skóre na konečných 5:0. Domáci potom ubrali nohu z plynu a pokojne doviedli zápas do víťazného konca.

Spartak Stráže – Rohov 4:0 (1:0)
34. M. Konečný, 48. E. Pollák, 85. Ľ. Danihel, 90. J. Herda, rozh. Lapoš, Škrinár.

Spartak sa do svojho súpera z chuti zahryzol. Už v 5. min. Búran netrafil prázdnu bránu. Keď nepochodil ani Riška, tak sa do šance dostal po strele Herdu Maroš Konečný a prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 1:0. Hneď na začiatku 2. polčasu vyšla Spartaku pekná akcia, keď Búran poslal ideálnu loptu na Chropovského a ten akciu ešte vyšperkoval pre Poláka – 2:0. Domáci úplne ovládli hru a bolo otázkou času, kedy prídu ďalšie góly. Tretí gól po Herdovom priamom kope pridal Danihel a na 4:0 uzatvoril Kubo Herda, keď si položil brankára a potvrdil domácu výhru Spartaka.

Slovan Šaštín – Kopčany 2:2 (1:1)
7. K. Barkóci, 86. V. Polák – 15. R. Neúročný, 46. F. Daniel, rozh. Kendi. Vyrovnaný zápas, kde zo začiatku mali viac šancí domáci, potom sa však hra vyrovnala. Hostia sa uali vedenia po chybe domáceho brankára, v závere zápasu zasa domáci ovládli hru a druhým gólom ustanovili výsledok na 2:2. V posledných troch minútach mali domáci ešte obrovskú šancu dostať sa do vedenia, tú však nepremenil Slovák.

Oreské – Cerová 0:2 (0:0)
52. Marek Kubisa, 89. B. Vach, rozh. Tokoš.

Domáci nevedia nájsť svoju futbalovú tvár. Aj keď sa snažia a súpera majú relatívne pod tlakom, nedokážu premeniť ani vyložené šance. Pavlačka trafil iba tyč, začo ich súper potrestal, keď po štandardke otvoril skóre Kubisom a v poslednej minúte do otvorenej obrany, keď domáci už hrali vabank, spečatiil svoje víťazstvo gólom Bohuša Vacha – 0:2.

Bor. Mikuláš – Lakš. N. Ves 2:1 (0:0)
49. R. Cintula, 62. Olutosin Olumide Abogan – 89. P. Hílek, rozh. Lapoš.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, v druhom domáci zužitkovali svoje šance a strelili dva góly. Hostia napriek viacerým šanciam stačili už len korigovať v 89. min. Peťom Hílkom na prijateľných 2:1.

Pop. Močidľany – Hlboké 2:2 (1:1)
16. M. Foriška, 70. J. Starý – 24. T. Slovík, 78. D. Štora (11), rozh. Hušek.

Domáci sa ujali vedenia na začiatku zápasu výstavnou strelou Forišku, hostia však po ôsmych minútach vyrovnali Slovíkom na 1:1. V druhom polčase boli hostia futbalovejší, no domáci svojou bojovnosťou sa dostali do vedenia gólom Jakuba Starého – 2:1. Hostia vyrovnali z pokutového kopu, ktorý sa zdal domácim veľmi prísny, na konečných 2:2. Premenil ho Dominik Štora.

Dubovce – Radošovce 2:1 (1:0), 37. O. Rybnikár, 84. J. Martinusík – 63. M. Španka, rozh. Vlk. V prvom polčase boli domáci jednoznačne lepším mujžstvom, avšak z viacerých šancí dokázali využiť len jednu Ondrejom Rybnikárom. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, no z brejku bol faulovaný domáci Helt a domáci dostali výhodu pokutového kopu, ktorý ale sám faulovaný napálil len do brvna. Hosťom sa podarilo v tlaku vyrovnať Špankom, ale o všetkom rozhodla 86. minúta, kedy domáci opäť z brejkovej situácie strelili víťazný gólom Jarom Martinusíkom.

Sobotište – Jablonica 4:0 (2:0)
15. D. Nečas, 34. R. Tomeček, 49. D. Švárny, 61. J. Brhel, rozh. Ma. Šefčík.

Po dvoch prehrách na ihriskách súperov sa nováčik zo Sobotišťa predstavil po prvýkrát na svojom ihrisku. Privítal priebežne poslednú Jablonicu a robil si zálusk na prvé body do tabuľky. Od začiatku bol lepším mužstvom a svojho súpera doslova prevalcoval. Jablonicu predčil vo všetkých smeroch, ani jej nedovolil ohroziť svoju bránu. Vedenia sa ujal po štvrťhodine hry Nečasom peknou strelou spoza šestnástky a ešte do polčasu pridal druhý gól hlavičkou Tomeček. Aj v druhom polčase domáci dominovali a pridali ďalšie dva góly, pekným volejom zvyšoval dorastenec Švárny na 3:0 a center Vizváryho dorazil Brhel na konečných 4:0.

MO II. trieda 3. kolo

V II. triede má zatiaľ formu ako hrom Štefanov. Svoju normu v priemere štyri góly na zápas naplnil aj v súboji s nováčikom z Vrádišťa.

Výborný hodový zápas videli v Kunove, postarali sa o to obidve mužstvá, bližšie k výhre boli hostia vďaka hetriku Adama Beňu, domácim v samom závere zachránil aspoň bod čerstvý štyridsiatnik Roman Vanek. O jediné víťazstvo hostí sa postarala Petrova Ves v Koválove, keď domáci za stavu 0:0 pohrdli pokutovým kopom. Zápas Čáry – Smrdáky bol po dohode odložený.

Kunov – Smolinské 3:3 (2:2)
17. R. Burian, 40. J. Belohlávek, 87. R. Vanek – 39., 40., 66. A. Beňa, rozh. Bednár.

Zaujímavý zápas videli diváci v Kunove. Domáci boli spočiatku aktívnejší a mali aj šance, ktoré nevyužili Vanek a dvakrát Burian. Ten sa však v 17.min. presadil, keď Bíly neudržal strelu Belohlávka a Burian dorazil. Postupne sa začali presadzovať aj hostia a šance mali Beňa a Kašák. V 39. min. zaslúžene po akcii Kašáka vyrovnal Adam Beňa a začal nevídanú gólovú prestrelku. O minútu nedorozumenie Masára s Bílym potrestal Juraj Belohlávek gólom na 2:1

A ešte v tej istej minúte opäť Beňa trafil ľavý vinkel Bartekovej brány – 2:2. Aj po prestávke sa bolo na čo pozerať. Tentoraz išli do vedenia hostia gólom Macha, bod domácim zachránil tesne pred koncom Roman Vanek.

Štefanov – Vrádište 4:0 (2:0)
16. R.obo Mokrohajský, 45. D. Hlavenka, 55. L.ukáš Hrubša, 79. P.aťo Tomašovič, rozh. Hušek, Bednár.

Líder tabuľky nezaváhal ani v treťom zápase nového ročníka. S Vrádišťom si poradil pomerne jednoznačne, možno povedať že konečný výsledok je pre hostí ešte prijateľným výsledkom.

Kúty – Š. Humence 2:1 (0:1)
51. T. Dominik, 73. T. Valachovič – 39. R. Horváth, rozh. Tubl.

Domáci sa snažili, no po prvom polčase prehrávali, keď gól hostí strelil Radek Horváth. Po prestávke sa o zvrat v skóre postarali dvaja Tomášovia. V 51.min. vyrovnal Tomáš Dominik a víťazstvo zabezpečil domácim v 73. min. Tomáš Valachovič.

Unín – Hradište 3:0 (0:0)
58. M. Rešetka, 63. M. Tokoš (11), 64. P. Šiška, rozh. Dzindzik.

Až zlepšenou hrou po prestávke si domáci zabezpečili tri body. Po bezgólovom prvom polčase sa ujali vedenia v 58. min. gólom Rešetku. O päť minút premenil penaltu na 2:0 Tokoš a o ďalšiu minútu stanovil konečný stav na 3:0 Šiška.

Rovensko – Sekule 3:1 (2:0)
11. P. Vizváry, 20., 48. T. Junas – 53. Adam Trajlínek, rozh. Blažek.

Nováčik súťaže mal vydarený vstup do zápasu a po dvadsiatich minútach už viedol 2:0. Hneď po príchode zo šatní Tomáš Junas svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0, hostia už len korigovali Adamom Trajlínkom na 3:1.

Koválov – Petrova Ves 0:3 (0:2)
17. M. Šúrek, 32. R. Juríček (11), 90. L. Šedivý, rozh. Daniš.

Do vedenia mohli ísť domáci, no Lukáš Slezák v 11. min. nepremenil pokutový kop. Už o šesť minút strelil Miro Šúrek vedúci gól hostí a po polhodine hry mali výhodu pokutového kopu aj hostia. Rado Juríček ho premenil na 0:2. Svoje vedenie držali hostia do samého záveru, keď v 90.min. upravil Šedivý na konečných 0:3.

MO III. trieda 3. kolo

Hráči Letničia akoby si v prvom kole vystrieľali svoje gólové patróny, doma nedali ani gól a tak po bezgólovej remíze museli prenechať líderskú pozíciu Chvojnici.

Dojč dal do polčasu Podbranču päť gólov a potom sa jeho strelci uspokojili. Podbranč je zatiaľ bez bodu posledný, bez bodu a navyše aj bez streleného gólu sú Košariská a Jablonka.

Dojč – Podbranč 5:0 (5:0)
20., 28. R. Búzek, 38. P. Kuček, 41. S. Bukovský, 45. Z. Čech, rozh. Tubl.

Domáci vybavili svojho súpera za 25 minút a potom akoby uťal. Po prestávke akoby svojho súpera šanovali a už nepridali ani jeden presný zásah.

Bukovec Košariská 1:0 (0:0)
80. B. Tobiáš, r. Sloboda.

Útočníci obidvoch mužstiev mali problémy s koncovkou. Bol to zápas o jednom góle a ten sa podarilo streliť domácim v 80. min. Jeho autorom bol Boris Tobiaš.

Jablonka – Chvojnica 0:3 (0:1)
36. P. Lacuška, 64. M. Mišík, 66. M. Hyža (11), ČK 1:0 (65. M. Talába), rozh. Osuský.

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí sa ním po zaváhaní Letničia dostali do čela tabuľky. Už v prvom polčase sa presadil Lacuška, po prestávke v priebehu dvoch minút zvýšili Mišík a hyža (z penalty) na konečných 0:3.

Osuské Chropov 2:1 (1:1)
23. T. Vlček, 77. J. Malík – 43. O. Orth, r. Švancara.

Domáci boli lepším mužstvom a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Vlčka, no ďalšie šance nedokázali premeniť. Vytrestal ich zato tesne pred odchodom do šatní Ondrej Orth vyrovnávajúcim gólom – 1:1. Domácich tento gól vyburcoval ešte k lepšiemu výkonu a v 77. min. sa dočkali zaslúženej odmeny, keď ich víťazný gól dal Jakub Malík – 2:1.

Trnovec Vrbovce 3:2 (1:2)
12. P. Tokoš, 52. B. Brunovský, 84. D. Vinkler – 30. A. Žák, 34. E. Klimek, r. Škrinár.

Hoci sa domáci ujali v 12. min. vedenia gólom Paťa Tokoša, hostia ešte do prestávky otočili vo svoj prospech gólmi Žáka a Klimeka. Domáci však po prestávke zabojovali a Braňo Brunovský v 52. min. vyrovnal. Obidve mužstvá sa snažili o víťazstvo, podarilo sa to domácim, keď v 84. min. o troch bodoch rozhodol David Vinkler.

Letničie – Prietrž 0:0
rozh. Vlk, Lapoš.

Líder tabuľky si robil zálusk na ďalšie tri body, no keďže nedokázal prekonať súperovu obranu, tie sa napokon po bezgólovej remíze zaslúžene delili.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…