Futbalisti Radimova pri postupe do krajskej súťaže neokúsili v predchádzajúcej sezóne ani jednu prehru.

Ilustračné foto: 123rf.com

Aj úvodné dve kola novej sezóny sa skončili ich víťazstvami. Naposledy majstrovský zápas prehrali pred vyše rokom. Presne 9. apríla 2017 v 20. kole Majstrovstiev oblasti sezóny 2016/2017 a čuduj sa svete, bolo to takisto v Brodskom, keď domáci zdolali Radimov 3:1.

ZsFZ 5. liga Západ 3. kolo

Brodské – Radimov 2:1 (0:0)
Góly: 48. T. Daniel, 64. M. Bartal (11) – 66. L. Ravas.
Pred 400 divákmi rozh. Vaňo – Čaja, Vido.
ŽK 1:1 (Hnát – M. Černek).

Brodské: Hrdlička – Studenič, Štepník, Hnát, Šefčovič, T. Daniel, Gonda (90. Jakubec), Trubiroha (90. M. Baláž), Bartal, Navrátil (59. F. Baláž), M. Valla (82. V. daniel), tréner Vladimír Váňa.

Radimov: Biskupič – J. Urbánek (61. L. Černek), Serdahely, M. Černek, Bzdúšek, Hrubša, L. Ravas (77. Masaryk), Križánek (54. Bohunický), Drápal, Kessl, Božek, tréner Tomáš Miša.

Brodské to teda na tohto súpera vie. Tentoraz po bezgólovom polčase udreli domáci hneď po prestávke, keď v 48. min. dal ich vedúci gól Tomáš Daniel. V 64. min. mali domáci výhodu pokutového kopu, z ktorého zvýšil kapitán Martin Bartal na 2:0. Radimov síce už o dve minúty korigoval Ravasom na 2:1, no napriek záverečnej snahe sa mu už vyrovnať nepodarilo.

Gbely – V. Kostoľany 8:0 (4:0)
Gól: 10. F. Kučera, 18., 24., 58. (11) D. Nemec, 40. vlastný (Kinči), 51. vlastný (Beko), 52. M. Žáček, 82. D. Nečas.
Pred 100 divákmi rozh. Majcher – Révay, Kováčik. ŽK 0:0.

Gbely: P. Ravas (67. Vanek) – Dvořák, M. Karas (46. D. Karas), Zemánek, Nemečkay, Cvečka, Zajíček, V. Mráz, Žáček (56. Mihálik), Kučera (60. Nečas), D. Nemec, tréner Adam Ambra.

Naftári si z brány súpera urobili doslova strelnicu. Osem gólov si rozdelili spravodlivo do obidvoch polčasov. Vynikol autor hetriku Dominik Nemec. Neraz poplietli súperovi tak hlavy, že ten si dal až dva vlastné góly.

Voderady – Iskra Holíč 2:1 (0:1)
Góly: 64., 71. P. Brestovanský – 38. R. Púček.
Pred 200 divákmi rozh. Mészáros – Urblík, Szöllösy.
ŽK 2:1 (M. Nečas).

Holíč: Žigo – Konečný, Ružička, Nečas, E. Láclavík, Porubský (72. Bilický), Mihálik, Uher, Jurkovič, Rajčák, Puček (90. Toman), tréner Pavol Junek.

V prvom polčase hostia na ihrisku dominovali a okrem gólu, ktorý dal v 38. min. Richard Puček mali aj ďalšie šance, no k streleniu druhého gólu im zabránilo brvno domácej brány. Po prestávke sa obraz hry zmenil, domáci pridali a mali vo svojom strede hráča, ktorý sa dokázal dvakrát presadiť. Peter Brestovanský prekonal Žigu v bráne hostí v priebehu siedmich minút dvakrát a zaistil domácim tri body. Výsledok je pre Záhorákov krutý.

Horná Krupá – Mokrý Háj 1:1 (1:0)
Góly: 29. R. Gašparík (11) – 88. R. Ondráš.
Pred 200 divákmi rozh. Hromádka – Ševčík, Rojko.
ŽK 2:2 (Šipoš, Brezina).

Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch (76. M. Chrenka), Brezina, Šefčík, O. Prokeš, R. Valúch, Pobuda, Kopálek, Biskupič (45. Tokoš), Ondráš, Irša, tréner Štefan Kolštrom.

Krupania boli aktívnejší, hostia sa však museli vyrovnávať nielen s ich aktivitou, ale aj s nepriazňou rozhodcovskej trojice. Vedenia sa ujali domáci z veľmi prísneho pokutového kopu, ktorý po polhodine hry premenil Gašparík. Hostí to však nezlomilo. Bojovali, snažili sa o vyrovnanie a najmä po prestávke mali jasne navrch, keď domácich hráčov zrádzala kondička. Zaslúženej odmeny sa dočkali v samom závere, keď v 88. min. na konečných 1:1 vyrovnal Roman Ondráš. Hostia brali bod, ktorý sa im vzhľadom k priebehu zápasu a okolnostiam málil.

H. Orešany – Mor. Sv. Ján 3:0 (1:0)
Góly: 12., 50., 79. Matej Meško.
Pred 100 divákmi rozh. Vyletelka – Janček, Ďurčo.
ŽK 1:1 (Jakub Sirka).

Mor. Sv. Ján: Krajčír – Jakub Sirka, Chvál, R. Chvátal, Vávra, Benkovič, Stanek, Mach, M. Bolf (77. Žilka), Juraj Sirka, Valúšek (54. Vavřík), tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania bojovali, no domáci mali vo svojom strede autora hetriku Mateja Meška, ktorý im svojou streleckou potenciou zabezpečil tri body.

Stará Turá – Zvončín 0:1, voľno – Špačince.