Bany 2018 obuv

Beh: Štyri víťazstvá Záhorákov v Radošovských vinohradoch

Jozef Komorný 0

V Radošovciach sa počas uplynulého víkendu konal 11. ročník Behu k Radošovským vinohradom, ktorý bol 23. podujatím bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ).

 

Ľubomír Rehuš, Zuzka Švejdová, Patrik Portášik, Ondrej Tirpák

 

Jeho víťazom sa stal Lukáš Soural z Brna, na výbornom 3. mieste v absolútnom poradí dobehol Ľubomír Rehuš, ako druhý v hlavnej kategórii. Hneď za ním dobehol jeho oddielový kolega Patrik Portášik.

V silnej konkurencii vyhral medzi päťdesiatnikmi Dušan Brezovský, medzi šesťdesiatnikmi Miro Mikula.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Holíčanka Maria Truissard pred Zuzkou Švejdovou, vo veteránskej kategórii vyhrala aj Mirka Zíšková. Na stupne víťazov sa dostali aj Eduard Králik, Andrej Psota, Ján Gološinec a Jozef Chrenka. Medzi ženami ešte Adriana Vašková, Erika Farkašová, Andrea Borovská a Gabriela Urbanová.

Medzi juniormi vyhrali Michaela Salayová a Lukáš Dóka, medzi dorastencami Timea Morávková a Adam Zubák.

Moravsko – Slovenský bežecký pohár pokračuje v sobotu 25. augusta 24. podujatím, ktorým bude Beh kúpeľným parkom v Smrdákoch.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. 1. Lukáš Soural, Brno, 35:30 min., 2. Ľubomír Rehuš, 35:51, 3. Patrik Portášik, obaja AŠK Skalica, 36:54, ..5. Erik Flajžík, Holíč, 38:11, ..7. Tomáš Skala, 39:32, 8. Gabriel Čermák, obaja Junior Holíč, 40:30, 9. Tomáš Zavadil, Jablonica, 41:24, 10. Peter Bellay, Skalica, 41:39, 11. Lukáš Dóka, Malacky, 41:59, 12. Boris Maxian, Kúty, 42:21, 13. Tomáš Vintr, Junior Holíč, 43:54, 14. Pavol Masaryk, ZFT Dojč, 44:08, 15. Peter Milota, Radošovce, 44:15, ..17. L. Kalman, Senica, 18. P. Bača, Malacky, 19. J. Cintula, Štefanov, ..21. Č. Kračmár, Brezová, 22. M. Khula, Unín, 23. F. Búzek, Šaštín, 24. A. Herceg, ZFT Senica, 25. R. Bachratý, Jablonica, 26. J. Šedivý, B. Mikuláš, 27. A. Andel, Senica, ..30. L. Bernát, Smrdáky, 31. M. Polák, Skalica, 32. M. Kudláč, Radošovce, 33. D. Papp, Skalica, 34. P. Horák, Senica, na 5 km: 2. Ján Bellay, Skalica, 1:03:31.

Muži nad 40 rokov: 1. Luděk Durďák, Rohatec, 35:35, 2. Eduard Králik, 37:01, 3. Andrej Psota, obaja AŠK Skalica, 37:14, ..5. Jozef Jurčík, Skalica, 37:50, 6. Roman Komárek, Skalica, 39:37, ..8. Martin Kollár, Nafta Gbely, 41:59, 9. Ján Búzek, B. Mikuláš, 42:27, ..11. Milan Fabuš, Tomky, 45:01, 12. Miroslav Daniš, Senica, 45:10, 13. S. Nemček, ZFT Senica, 14. P. Holúbek, Bor. Sv. Jur, ..18. R. Šimandl, Rohov, 19. J. Hrušecký, Trnovec, 20. J. Hrušecký, Holíč, 21. P. Hujík, Gbelskí Strýci, 22. V. Kočárik, Radošovce, ..24. A. Gorbatenko, Holíč, 25. J. Kabát, Senica, ..27. R. Vrablic, Holíč.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 38:52, 2. Ján Gološinec, Brezová, 39:04, ..5. Marián Medlen, Senica, 43:59, 7. Jiří Szalva, Koválov, 47:21, 8. Ján Orth, Zohor, 51:40, ..9. Marian Chocholáček, 53:58, 10. Ján Pavlík, 58:51, ..12. Anton Rajčák, všetci Radošovce, 1:04:19 hod., 13. Dušan Kožíšek, AŠK Skalica, 1:10:46, 14. Vojtech Stacha, Gazarka Šaštín, 1:10:47.

Muži nad 60 rokov: 1. Miroslav Mikula, Radošovce, 41:13, 2. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 42:34, ..4. Peter Piala, Gbelskí Strýci, 43:31, 5. Ján Pobuda, Radošovce, 44:59, 6. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 45:57, 7. Eduard Baumgartner, Radošovce, 49:23, ..11. Vojtech Planka, Malacky, 1:03:23, 12. Pavol Waldecker, Senica, 1:06:07.

Muži nad 65 rokov: 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 43:25, ..4. Miroslav Mikúš, Radošovce, 50:50, ..8. Ján Varmuža, Brezová, 55:27, na 5 km: 1. Jozef Hodáň, Prietrž, 31:40.

Muži nad 70 rokov: 1. Josef Šohaj, Uh. Brod, 23:14, ..5. Ondrej Tirpák, Senica, 26:51, ..7. Miroslav Hajossy, Koválov, 28:52, ..10. Michal Janota, AŠK Skalica, 33:03, 11. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 36:39.

Ženy do 35 rokov: 1. Mária Truissard, Junior Holíč, 20:03, 2. Zuzana Švejdová, Bor. Sv. Jur, 20:20, 3. Adriana Vašková, 22:31, ..5. Megan Čuvalová, obe Jablonica, 22:55, ..7. Katarína Kolibecká, Senica, 26:40, 8. Katarína Polláková, Radošovce, 28:29, 9. Dana Rolníková, Holíč, 28:36, ..11. Erika Kollárová, Bor. Sv. Jur, 31:08, 12. Monika Kudláčová, Radošovce, 31:09.

Ženy nad 35 rokov: 1. Miroslava Zíšková, Jablonica, 20:39, 2. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 20:56, 3. Andrea Borovská, Brezová, 21:13, 4. Michala Martišová, Jablonica, 22:19, 5. Jana Kubíčková, ZFT Senica, 22:48, 6. Blanka Sovičová, 24:10, 7. Jana Hrebíčková, obe Skalica, 24:10, 8. Ivana    Kudláčová, Radošovce, 25:04, 9. A. Kollárová BŽB Gbely, 10. S. Gorbatenková, Junior Holíč, 11. S. Čuvalová, Brezová, 12. M. Smyková, Mokrý Háj, 13. A. Mikulová, Radošovce.

Ženy nad 45 rokov: 1. Marta Durnová, Veselí, 22:00, ..3. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 24:54, ..6. Margita Varmužová, Brezová, 27:41, 7. Eva Tokošová, Radošovce, 27:55.

Juniori (roč. 99 a 00) na 1500 m – dievčatá: 1. Michaela Salayová, ZF, 3:26, ..3. Simona Gorbatenková, 3:42, 4. Sofia Gorbatenková, obe Junior Holíč, 3:51, 5. Mária Gazárková, Bor. Mikuláš, 4:13, chlapci: 1. Lukáš Dóka, Malacky, 3:09, 2. Filip Búzek, Junior Holíč, 3:10, 4. Jakub Valášek, 3:59, 5. Gabriel Harnušek, Jablonica, 4:42.

Dorast (roč. 01 a 02) na 1500 m – dievčatá: 1. Timea Morávková, Malacky, 3:26 min., 2. Simona Hrajnohová, Jablonica, 3:42, 3. Andrea Mrázová, Malacky, 4:18, 4. Adriana Gazárková, Bor. Mikuláš, 4:44, chlapci: 1. Adam Zubák, Jablonica, 3:10, 2. Nikolas Náter, Senica, 3:11, ..5. Kristián Hlaváč, Jablonica, 4:10.

 

DETSKÉ KATEGÓRIE

Starší žiaci (roč. 03 a 04) na 800 m – dievčatá: 1. Timea Morávková, Malacky, ..3. Simona Hrajnohová, 4. Natália Králiková, obe Jablonica, 1. Adrian Duchoslav, Holíč, 2. Adam Zubák, Jablonica, 3. David Kudláč, Radošovce.

Mladší žiaci (roč. 05 a 06) na 600 m – dievčatá: 1. Michaela Salayová, ZF Malacky, 2. Adriana Vašková, Jablonica, 3. Kristína Sabová, chlapci: 2. Matej Brezina, obaja ZF Malacky, 3. Kristián Hlaváč, Jablonica, 4. Eric Houndjo, ZF Malacky.

Najmladší žiaci (roč. 07 a 08) na 400 m – dievčatá: 1. Laura Holická, Malacky, 2. Tamara Svatíková, Jablonica, 3. Aneta Jansová, Myjava, chlapci: 1. Matúš Bachratý, Závod, 2. Teodor Volek, ZF Malacky, 3. Adam Božkovič, Malacky.

Prípravka (roč. 09 a 10) na 200 m – dievčatá: 1. Nina Zavadilová, Jablonica, 2. Viktória Pauková, ..4. Lea Pauková, chlapci: 1. Juraj Hlaváč, všetci ZF Malacky, 2. Gabriel Harnušek, 3. Filip Kubíček, obaja Jablonica.

Mladšia prípravka (roč. 11 a 12) na 100 m – dievčatá: 1. Tamara Kožuchová, Malacky, ..3. Markéta Kalmanová, Senica, 4. Aneta Mikulová, Radošovce, 1. Alex Matejov, Jablonica, 2. Richard Dorocák, ZF Malacky, 3. Marek Išunin, Malacky.

Predškoláci (roč. 13 a 14) na 60 m – dievčatá: 1. Tína Bačová, Malacky, 3. Viktoria Tokošová, Radošovce, 4. Isabella Jansová, Myjava, chlapci: 1. Jakub Pauko, ZF Malacky, 2. Tobias Martinkovič, Malacky, 3. Andrej Regina, ZF Malacky.

Benjamínkovia (roč. 15 a mladší) na 60 m – dievčatá: 1. Barbora Moravcová, Brestovec, 2. Simona Kožuchová, Malacky, chlapci: 1. Martin Olšovský, Jablonica, 2. Matias Čuvala, Brezová, 3. Jakub Májek, Bor. Mikuláš.

 

NORDIC WALKING

Ženy: 1. Dana Pribilová, 38:15, 2. Michaela Horská, obe NW Rohožník, 39:55, muži: 1. Jozef Stúpal, Radošovce, 38:17.

Bany 2018 monterky