Tenisový turnaj vozíčkarov pokračoval ďalším podujatím v rámci turnajov česko – slovenského okruhu HVM plasma Tour 2017/18. V Prahe sa hral Praha 10 Hamr Open.

V konkurencii 19 najlepších českých hráčov bol jediným zahraničným hráčom v 20 – člennom K. O. pavúku Holíčan Tomáš Masaryk. Bol nasadený ako č. 4.

V 1. kole mal voľný žreb, v druhom mu žreb privial do cesty jedinú ženu v pavúku. Petru Křížkovú zdolal Tomáš 6:0, 6:0. Vo štvrťfinále si poradil s Tomášom Kvochom 6:0, 6:3 a v semifinále s druhým nasadeným Tomášom Šváškom 7:6, 6:3. Vo finále na neho čakala česká rebríčková jednotka Michal Štefanu, ktorý sa chcel tomášovi revanšovať za finálovú prehru na predchádzajúcom turnaji, čo sa mu aj podarilo. Stefanu vyhral 6:4, 6:2.

Vo štvorhre bol partnerom Tomáša Masaryka už tradične Petr Utíkal, dvojica bola nasadená ako č. 2 a na svojej strane pavúka bez problémov dokráčali až do finále, keď vo štvrťfinále zdolali pár Bauer, Vrba 6:1, 6:1 a v semifinále Filipowski, Potúček 6:2, 6:4. Vo finále na nich už čakal najvyššie nasadený pár, dvojica najlepších českých hráčov v kategórii jednotlivcov Stefanu, Svášek. No ani oni nedokázali zastaviť dobre rozbehnutú dvojicu Masaryk – Utíkal, ktoré pomerne hladko vyhrala 6:3, 6:1.