V utorok (22.8.)  po 15:00 bola ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel na ceste č. I/51 v katastri obce Radošovce (okres Skalica).

 

 

V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu piatich osôb z toho dve deti. Zasahujúci hasiči z Holíča poskytovali trom osobám prvú predlekársku pomoc  a pomohli ich naložiť do vozidiel záchrannej zdravotnej služby.

 

polícia vyšetruje presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala 22.8. okolo 15. h pri obci Radošovce (okr. Skalica). 54 ročný vodič Peugeotu 307 z Českej republiky išiel v smere od Senice.

Na rovnom úseku cesty plynule prešiel z nezistených príčin do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim autom Peugeot Partner. Pri nehode utrpeli všetci piati účastníci pravdepodobne menej závažné zranenia, ich rozsah zatiaľ presne nepoznáme. Rodina z Česka sa vracala z dovolenky a existuje predpoklad, že vodič mohol dostať mikrospánok. Jedno ich dieťa prevážal do bratislavskej nemocnice vrtuľník. Vodiči sa podrobili dychovým skúškam na alkohol, ich výsledok bol negatívny. Polícia na mieste riadila a usmerňovala premávku, dopravnú nehodu zadokumentovala, pričom kolnosti sú v štádiu vyšetrovania.

Polícia upozorňuje vodičov, že nesmú viesť vozidlo, ak je ich schopnosť viesť vozidlo znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou.

Záhorí.sk informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

 

 

Ťažko zranená osoba  bola transportovaná vrtuľníkom záchrannej zdravotnej služby. Na vozidlách boli vykonané protipožiarne opatrenia a vytečené prevádzkové kvapaliny boli posypané sorpčnou látkou.


.
Toto je čítané

Na diaľnici D2 pri Kútoch platí dopravné obmedzenie

Od pondelka (22. 4.) 10.00 h bude v úseku medzi 4,9. a…

BM: Ustekana sobota