Veľmi úspešné 4. kolo odohrali v 5. lige Západ mužstvá zo Záhoria, keď prehrali iba Jáňania, aj to v Záhoráckom derby s naftármi z Gbelov.

Ilustračné foto: 123rf.com

Pozoruhodný výsledok dosiahol nováčik z Radimova, staroturanci museli byť veľmi radi, že neodišli s dvojciferným výpraskom. Vysoko vyhral aj Mokrý Háj, Brodské a Holíč brali po bode, Holíč aj s veľkou dávkou šťastia, čo však k športu patrí.

Radimov – Stará Turá 9:0 (4:0)
Góly: 13., 35., 42. P. Kessl, 30., 80. M. Černek, 75., 89. P. Božek, 77. L. Černek, 82. R. Hlaváč.
Pred 200 divákmi rozh. Gádoši – Belanský, Jordanov. ŽK 1:1 (Kessl – Jaroš).

Radimov: Kotvan – Bohunický, Serdahely, Krempa (57. Dermek), M. Černek, Bzdúšek, Hrubša (57. Hlaváč), Drápal (57. Ravas), Križánek (57. L. Černek), Kessl (81. Vanek), Božek, tréner Tomáš Miša.

Domáci si spravili z brány súpera doslova strelnicu a ten bol veľmi rád, že zo Záhoria neodišiel s dvojciferným nákladom. Polčasovým hetrikom sa prezentoval Paťo Kessl, po polčase sa k nemu dvomi gólmi pridali aj M. Černek a Božek. Po hodine hry tréner Miša využil aj povolený kontingent na striedanie, po ňom sa strelecká produktivita mužstva ešte zvýšila. Záhoráci svojho súpera rozobrali do poslednej skrutky.

V. Kostoľany – Brodské 1:1 (0:1)
Góly: 57. P. Dolinaj – 40. T. Daniel.
Pred 100 divákmi rozh. Šamko – Plecho, Zaťko.
ŽK 2:1 (Mačica, Dolinaj – Bartal).

Brodské: Hrdlička – Studenič, Štepník, Šefčovič, T. Daniel, Gonda, Bartal (89. Ivánek), Navrátil, F. Baláž, M. Valla (90. Malík), V. Daniel (68. Baláž), tréner Vladimír Váňa.

V. Kostoľany si chceli udobriť svojich fanúšikov po osemgólovom výprasku v Gbeloch, Brodské zase potvrdilo dobrú formu z posledných stretnutí. Bez trojice Trubiroha, Hnát a Petroviča to však mali ťažšie. Svojho súpera však držali na dištanc od svojej brány a v 40. min. sa dokonca ujali vedenia, keď sa presadil Tomáš Daniel peknou strelou z trestného kopu – 0:1. Záver polčasu bol zaujímavý, zvýšiť mohol Aďo Gonda, no v koncovke neuspel. Naopak, po strele Dolinaja pomohlo Hrdličkovi brvno. Vedenia však hostia neudržali. Po prestávke pretavili domáci svoju snahu na vyrovnávajúci gól, keď viackrát tečovaná strela Dolinaja v 57. min. skončila v sieti – 1:1. V bojovnom stretnutí sa už diváci gólu nedočkali a tak sa body zaslúžene delili.

Mor. Sv. Ján – Gbely 0:3 (0:1)
Gól: 37. M. Žáček, 49. V. Mráz, 50. D. Nemec.
Pred 100 divákmi rozh. Urbanovič – Jančovič, Frič.
ŽK 3:1 (Juraj Sirka, Stanek, Chvátal – Kratochvíl).

Mor. Sv. Ján: Krajčír – Jakub Sirka (80. Mračna), R. Chvátal, Vávra, Benkovič, Stanek, Mach, M. Bolf (64. Valúšek) , Juraj Sirka, Vavřík, Kudlička (68. T. Bolf), tréner Jozef Kovaľ.

Gbely: P. Ravas – Dvořák (56. Nemečkay), M. Karas, Zemánek (67. D. Karas), Kratochvíl, Cvečka (54. Lukáč), Zajíček, V. Mráz, Žáček (65. Mihálik), Kučera (73. Nečas), D. Nemec, tréner Michal Fedoráš.

V Záhoráckom derby dominovali Naftári, ktorí sa v prvom polčase ujali vedenia Žáčkom a chvíľu po príchode zo šatní ich druhým gólom ukľudnil Vlado Mráz – 0:2. Keď o minútu zvýšil Dominik Nemec už a 0:3, bolo vymalované.

Iskra Holíč – H. Orešany 1:1 (1:1)
Góly: 38. T. Kubinec – 18. M. Meško.
Pred 100 divákmi rozh. Palka – Kollárik, Zorvan.
ŽK 2:5 (Mihálik, Kubinec).

Holíč: Žigo – M. Vaclavik, Nečas, E. Láclavík, Chanečka, Mihálik, Uher, Jurkovič, Mikulka (65. Puček), Rajčák, Kubinec, tréner Pavol Junek.

Holíč sa chce odtrhnúť od spodku tabuľky a veľmi chcel v tomto stretnutí vyhrať. Keď však od 18. min. prehrával po góle Meška, nakoniec bola Iskra rada aj za ten bol, ktorý im zabezpečil vyrovnávajúcim gólom Kubinec, keď od jeho kolena sa lopta odrazila do siete – 1:1. V druhom polčase sa mužstvá trápili v koncovke a skóre sa už nezmenilo. Bližšie k trom bodom boli hostia, ktorí zahodili neuveriteľné množstvo dobrých streleckých príležitostí. Bod (za bojovnosť) je pre domácich zlatý, no ak by strelu Mihálika nezastavila tyč, mohli mať aj tri. To by však pre súpera bolo veľmi kruté.

Mokrý Háj – Voderady 6:0 (3:0)
Góly: 12. R. Valúch, 15., 56. O. Irša, 22. O. Prokeš, 59. R. Ondráš, 79. J. Mucha.
Pred 120 divákmi rozh. Kačica – Bečka, Rigó.
ŽK 1:1 (Irša – Trog).

Mokrý Háj: Šipoš – M. Chrenka (53. Biskupič), Brezina, Šefčík, O. Prokeš, R. Valúch, Pobuda, Kopálek, Tokoš (75. Prokeš), Ondráš (75. Machálek), Irša (63. Mucha), tréner Štefan Kolštrom.

Mokrý Háj si v súboji s Voderadmi popravil skóre. Šesť gólov si rozdelil spravodlivo na obidva polčasy. Skóre otvoril v 12. min. R. Valúch a do prestávky ešte Irša a Prokeš upravili na 3:0. Po prestávke zvýšil svojim druhým gólom Irša na 4:0 a konečnú podobu skóre dal Ondráš a striedajúci Mucha.

Špačince – Horná Krupá 0:1, voľno – Zvončín.