Jediný bod vydolovali hosťujúce mužstvá vo štvrtom kole. Zásluhou premenenej penalty Ľuboša Macka v 88. min. brali „Búrania“ bod v Jablonici. Zaujal aj hetrik omilosteného Tomáša Poláka v zápase, v ktorom Spartak Stráže pripravil prvú prehru Rybkám.

Až štyrikrát sa v tomto kole červeňalo, ba mohlo sa aj viac. Oreské sa domáhalo ČK po zákroku na Dominika Baláža, ktorý skončil s otrasom mozgu v nemocnici, no pred previnilcom sa nečerveňalo. Prvý bod získala Jablonica, zdá sa, že forma stúpa hráčom Cerovej, naopak, nováčikovia sa usadili na chvoste tabuľky. Že by bol až tak patrný rozdiel medzi MO a II. triedou ?

MO 4. kolo

Hlboké – Dubovce 2:0 (0:0), 67. T. Slovík, 80. B. Chovanec, rozh. Vlk, B. Dutka.

Do prestávky sa hostia len bránili a bezgólový stav udržali aj s veľkou dávkou šťastia. Už v 3. min. si center Štoru zrazil na tyč vlastnej brány Biskupič. Po roku Vaška v čistej šanci prehlavičkoval Otépka a z rovnakej štandardky nedokopol do prázdnej brány Chovanec. Krásnu prihrávku Rosu nezúžitkoval Mráz, hlavička Kleina z päťky išla nad a Štora z trestného kopu o chlp minul bránu. Dvakrát domáci síce trafili, no pískali sa ofsajdy. Po prestávke mohli hostia trestať. Blahu v najväčšej šanci zápasu vychytal Hrušecký a Helt takisto zblízka netrafil. Domácich toto prebralo. Klein ešte prekopol prázdnu bránu, no veľké sólo Tomáša Slovíka už znamenalo vedenie – 1:0. Zvýšiť mohol Vašek, no podarilo sa to až Broňovi Chovancovi, ktorý prekvapil brankára z takmer 40 m – 2:0.

Lakš. N. Ves – Pop. Močidľany 2:1 (1:0), 16. F. Orlík, 67. T. Velický – 54. M. Foriška, rozh. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Domáci sa dostali pomerne rýchlo do vedenia, keď v 16. min. zakončil peknú akciu Ferko Orlík – 1:0. Ďalšie šance domáci zahadzovali, za čo ich hostia na začiatku druhého polčasu potrestali vyrovnávajúcim gólom Miša Forišku – 1:1. Lakšáranov gól prebral a v 67. min. ich po peknej individuálnej akcii dostal opäť do vedenia Tomáš Velický – 2:1. Ich ďalšie šance ostali nevyužité. Aj „vďaka“ nepremieňaniu tých šancí je výsledok pre hostí prijateľný.

Cerová – Sobotište 5:1 (3:0), 25., 31., 75. M. Holič, 33. P. Pitorák, 83. Marek Kubisa – 46. J. Chvála, ČK 0:1 (64. M. Včelka), rozh. Lapoš, Tokoš.

Cerová po senzačnom víťazstve v Oreskom potešila svojich priaznivcov aj na domácom ihrisku, keď doslova zdemolovala nováčika zo Sobotišťa. Základ k hladkému víťazstvu položila silná 8 – minútovka v prvom polčase, kedy strelili domáci tri góly. Dvakrát trafil Marek Holič, raz Paťo Pitorák. Krátku stratu ich koncentrácie potestal už v 46.min. Ján Chvála, no to bolo zo strany hostí všetko. Holič dokončil hetrik a Marek Kubisa dokončil skazu nováčika piatym gólom – 5:1.

Bor. Sv. Jur – Šaštín 3:0 (2:0), 34. A. Maxian, 43. G. Palkovič, 63. D. Badáň, ČK 0:1 (64. R. Tuma), rozh. Hušek, Mesíček.

V zápase bohatom najmä na žlté karty (5:6) boli domáci efektívnejší v premieňaní šancí. Obidve mužstvá podali dobrý výkon, v 34. min. bol faulovaný Strapko a Alex Maxian sa z bieleho bodu nemýlil – 1:0. Chvíľu pred koncom prvého polčasu pekne vystrelil Palkovič a bolo 2:0. Po prestávke sa hostia snažili brejkami ešte niečo zo zápasom urobiť, no šance nepremenili a tak v 63. min. udreli domáci Denisom Badáňom – 3:0. Po góle Túma „pourážal“ rozhodcu i asistenta a po dvoch ŽK v zápase skončil, čím uľahčil domácim cestu k víťazstvu.

Rohov – Radošovce 3:1 (3:0), 15., 35. I. Ravas, 39. M. Burian – 90. R. Kudláč, ČK 0:1 (17. Erik Vávra), rozh. Mesíček, Tubl.

Radošovce chceli v Rohove zopakovať víťazstvo z predchádzajúceho ročníka, no tentoraz sa im nedaril. Prispela k tomu aj ČK Erika Vávru, ktorý v 17. min. v prerušenej hre prudko sotil domáceho hráča a išiel pod sprchy. To už domáci viedli gólom Ivana Ravasa, ktorý v 35. min. zvýšil aj na 2:0 a o ďalšie štyri minúty pridal Maťo Burian gól na 3:0. Domácich vysoké vedenie uspokojilo, po prestávke upadol futbal do podpriemeru, hostia boli síce aktívnejší, no aspoň čestného zásahu sa dočkali až v poslednej minúte zásluhou Roba Kudláča – 3:1.

Stráže – Rybky 6:0 (3:0), 13., 34., 61. T. Polák, 30. vlastný (F. Cigáň), 47. E. Pagáč, 86. J. Herda, ČK 0:1 (6. D. Patka), rozh. Knap, Matúš.

Už v 6. min. sa rútil sám na brankára Huliman, Patka ho fauloval a videl ČK, čo uľahčilo Spartaku cestu k vysokému víťazstvu. V 13. min. dal pekný gól z trestného kopu Polák, domácim pomohol po polhodine hry vlastencom Filip Cigáň a polčas uzavrel svojim druhým gólom Polák – 3:0. Aj po prestávke sa hralo v réžii domácich. Už po dvoch minútach zvýšil na 4:0 Pagáč na 4:0, omilostený Tomáš Polák (trest mu zmenili na podmienku) uzavrel hetrik na 5:0 a v samom závere uzavrel skóre na konečných 6:0 Jakub Herda.

Kopčany – Oreské 3:2 (2:2), 31. M. Lorenc, 43. D. Kozány, 73. F. Daniel – 14., 35. L. Pavlačka, rozh. Srnec, Matúš, Línet.

Hoci hostia v zápase dvakrát vyhrávali, nakoniec ostali bez čo i len jedného bodu. Dvakrát ich dostal v prvom polčase do vedenia Lukáš Pavlačka, no Marek Lorenc a David Kozány dokázali vždy zrovnať skóre. Zápas mal svoju kvalitu, preto je záhadou, prečo sa až toľko na ihrisku iskrilo. V 67. min. musel byť do nemocnice odvezený Dominik Baláž s otrasom mozgu. V 73. min. rozhodol o víťazstve domácich Fredy Daniel – 3:2.

Jablonica – Bor. Mikuláš 1:1 (0:0), 64. M. Galba – 88. Ľ. Macek (11), rozh. Blažek, Dzindzík.

Domáci sa snažili o zisk prvých bodov v ročníku, čo sa im podarilo iba z časti. Po vedúcom góle Mária Galbu zo 64. min. to vyzeralo na víťaznú premiéru, no v samom závere dostali hostia výhodu pokutového kopu, ktorý Ľuboš Macek premenil, čím zrovnal stav na konečných 1:1. Domáci by si za svoju hru zaslúžili tri body.

MO II. trieda 4. kolo

V Kútoch sa po dlhých rokoch (ani zainteresovaní nevedia presne) hralo susedské majstrovské futbalové derby. Úspešnejší boli hostia.

Vonku vyhral líder zo Štefanova a v súboji posledných aj Koválov. Osem gólov videli diváci v Smolinskom. Viac ich dali domáci futbalisti, rovnako aj v Smrdákoch, Š. Humenciach a v Uníne.

Kúty – Čáry 1:3 (0:0), 65. K. Mihál – 57. M. Puškáč, 63. T. Gábriš, 77. D. Riška, rozh. Ma. Šefčík, Dzindzík.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, obidve mužstvá si vypracovali po dve príležitosti, z ktorých však ani jednu nevyužili. Po prestávke začali lepšie hostia, D. Kollár nepremenil nájazd, v druhej šanci ho vychytal domáci brankár, no v 57. min. sa už skóre menilo. Po úniku F. Kuníka dáva na 0:1 Milan Puškáč (hráč Kútov v Čároch na hosťovaní !). O päť Čáry svoj náskok navýšili, keď center Puškáča napálil z prvej do siete Tomáš Gábriš – 0:2. Kúty chceli s výsledkom niečo urobiť, pridali a podarilo sa im už o chvíľu znížili Krištofom Mihálom – 1:2. Tomáš Dominik mohol aj vyrovnať, no brankár hostí Ozábal bol proti. Gólovú poistku hostí pridal v 77. min. Dušan Riška – 1:3. V závere ešte podržal Ozábal pri šanci Poláka.

Smolinské – Rovensko 5:3 (2:0), 10., 71. A. Beňa, 40. M. Masár, 52., 84. D. Kašák – 59. M. Surový, 64. T. Junas, 88. I. Štora, rozh. Škrinár.

Po dobrom výkone v Kunove chceli domáci s nováčikom získať tri body, čo sa im aj darilo. Prvý polčas po góloch Adama Beňu a Mareka Masára vyhrali 2:0 a v 52. min. sa presadil aj Dano Kašák – 3:0. Po ľahko získanom vedení prišlo uspokojenie a v priebehu piatich minút bolo 3:2, keď domáceho brankára prekonali Maťo Surový a Tomáš Junas. Smolinčania však zabrali, priebežne najlepší strelec súťaže Adam Beňa pridal štvrtý gól a Dano Kašák uzavrel na konečných 5:2.

Smrdáky – Hradište 2:1 (2:1), 14. P. Smoleňák, 16. L. Blanárik – 37. M. Sadloň, rozh. Knap.

Lepšie začali hostia, no góly dávali Smrdáky. V priebehu dvoch minút viedli po góloch Paťa Smoleňáka a Lukáša Blanárika 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť v 37. min., keď centri Kršteníka prekonal Marušu v domácej bráne hlavou Martin Sadloň – 2:1. Aj druhy polčas začali aktívnejšie hostia, mali aj niekoľko možností na vyrovnanie, no Zríni, Kršteník, M. Sadlon ani Michalička ich nepremenili. Zápasu by viac svedčala remíza.

Vrádište – Koválov 1:3 (1:3), 21. Ľ. Múčka – 27. M. Veselý, 31. L. Nemečkay, 39. T. Pavlík, rozh. Tubl.

Domáci vstúpili do zápasu optimisticky naladení a z počiatočnej aktivity aj vyťažili vedúci gól, ktorý dal v 21. min. Ľubo Múčka. Dlho sa však z vedenia netešili, hostia v priebehu 12 minút strelili tri góly a dali domácim pocítiť rozdiel medzi druhou a treťou triedou. Vyrovnával Miro Veselý, do vedenia dostal hostí Luky Nemečkay a Tomáš Pavlík uzavrel v 39. min. na konečných 1:3. Po prestávke napriek snahe domácich o korekciu výsledku si už hostia svoje vedenie dvojgólové postrážili. V súboji posledných tak ostal Čierny Peter Vrádišťu.

Š. Humence – Petr. Ves 3:0 (0:0), 66. E. Flamík (11), 72. D. Fuksa, 76. A. Foriška, rozh. Škrinár, Blažek.

Domáce mužstvo začalo dobrou hrou, už v prvom polčase neustále obliehalo bránu hosťujúceho brankára. Dokázalo však nastreliť len konštrukciu brány, no vytúženého gólu sa nedočkalo. V druhom polčase v 65. min. prechádzal cez obranu hostí Aleš Foriška, bol faulovaný a z nariadeného pokutového kopu dostal domácich do vedenia Erik Flamík – 1:0. Domáci sa ešte viac zomkli, tlačili na bránu hostí, z čoho vzišiel druhý gól Dominika Fuksu a v 81. min. aj tretí gól, keď po peknej individuálnej akcii Aleš Foriška zavŕšil víťazstvo domácich na 3:0.

Sekule – Štefanov 0:3 (0:2), 11. L. Hrubša, 37., 63. M. Valla 2,  rozh. Vlk, Knap.

Hostia boli po celý zápas jednoznačne lepší a mohli vyhrať aj väčším rozdielom. Viacero ich šancí však zostalo nepremenených. Do vedenia ich dostal v 11. min. Lukáš Hrubša, po prestávke sa dvakrát presadil Marián Valla a stanovil konečné skóre na 0:3 pre lídra súťaže.

Unín – Kunov 4:2 (2:1), 23. F. Buček, 32. M. Uher(11), 48. M. Tokoš, 90. P. Rehák – 20. R. Burian, 81. J. Belohlávek, rozh. Matúš, Tubl.

V Uníne sa hral vyrovnaný zápas. Hostia sa ujali vedenia Burianom, no už o tri minúty vyrovnal Buček na 1:1. Po zákroku na Belohlávka sa hostia domáhali penalty, no tá sa pískala o chvíľu na druhej strane a z nej dostal Uher domácich do vedenia – 2:1. Hneď po prestávke zvýšil Tokoš na 3:1 a hoci hrali hostia iba s desiatimi hráčmi (po zranení Melichera nemali už koho na striedanie), dokázali dať Belohlávkom kontaktný gól – 3:2. Ďalšia snaha hostí končila na výbornom Mišovi Vaculkovi v domácej bráne. Unín ukľudnil v poslednej minúte Peter Rehák poistným gólom na 4:2. Domáci boli efektívnejší, hostia nespokojní.

MO III. trieda 4. kolo

Neskutočný obrat predviedli hráči Chropova s Vrbovcami. Po desiatich minútach prehrávali už 0:3, no nakoniec získali aspoň bod, ba mohli aj viac.

Trnovec a Chvojnica zatiaľ nestratili ani bod, na opačnom póle tabuľky sú bez bodu Jablonka, Košariská a Podbranč, prvé dve z nich nestrelili ešte ani gól !!! Pod prvú prehru Letničia sa v Chvojnici najväčšou mierom pričinil štyrmi gólmi Igor Oravec.

Chropov – Vrbovce 3:3 (2:3), 22. O. Černek, 44., 72. K. Krutý – 6. L. Vaňa, 9. E. Klimek, 10. R. Škoda, rozh. Daniš.

Vstup do zápasu mali domáci katastrofálny. Za 10 minút vyrobili tri chyby a bolo 0:3. Presadili sa vaňa, Klimek a Škoda. Našťastie neklesli domáci na duchu. Hra sa postupne vyrovnala, ba iniciativu začali prebrať domáci V 22. min. znížil Oli Černek na 1:3 a v 44. min. veľké sólo z polovice ihriska zakončil Kristian Krutý gólom na 2:3. Po prestávke mali viac z hry domáci a z viacerých šancí aj jednu premenili. V 72. min. opäť Krutý exportným gólom do šibenice sa postaral o deľbu bodov. O dobrú úroveň zápasu sa postarali obidve mužstvá.

Prietrž – Dojč 6:1 (3:0), 1., 14. M. Svatík, 40. J. Janitor, 57. A. Boledovič, 68., 81. R. Sedláček – 55. R. Búzek, rozh. Bednár.

Dojč pôsobil odovzdaným dojmom. Inkasoval už v prvej minúte a do prestávky ešte dvakrát. Hoci Búzek v 55. min. vykresal iskričku nádeje, tá o dve minúty zhasla po góle Boledoviča. Prietrž potom pridala ešte dva góly Sedláčkom.

Košariská – Trnovec 0:6 (0:2), 19., 83. P. Tokoš, 31., 48. J. Zubalík, 47. M. Bančák, 70. D. Vinkler, rozh. Mesíček.

Trnovec sa zásluhou tohto vysokého víťazstva vyhupol do čela tabuľky. Od začiatku ovládol hru a postupne nastrieľal poltucet gólov.

Podbranč – Osuské 1:2 (0:2), 87. J. Mila – 20. Š. Rechtorík, 35. S. Oláh, rozh. Hušek.

Podbranč sa chcel odpútať z posledného miesta, no ani tentoraz sa mu to nepodarilo. Po polčase prehrával o gva góly, kontaktný gól Milu však prišiel neskoro.

Chvojnica – Letničie 4:2 (1:0), 11., 60., 86., 90. Igor Oravec – 55. J. Peška (11), 73. J. Šarközy, rozh. Hurbánek, Bednár.

Zápas kola mal vyrovnaný priebeh. Domácu dvakrát vyhrávali, hostia vždy vyrovnali. Keď sa zdalo, že sa body budú deliť, v samom závere domáci kanonier Igor Oravec k dvom predchádzajúcim gólom pridal ešte dva a rozhodol.

Bukovec – Jablonka 5:0 (2:0), 11., 66. B. Tobiáš, 15., 52. M. Majdlen, 72. M. Augustín, rozh. Lapoš.

Jablonka doteraz nedala ani gól a nepodarilo sa jej to ani v Bukovci. Dva rýchle góly na konci úvodnej štvrťhodiny zobrali hosťom chuť do hry a po prestávke ešte trikrát inkasoval.